Apple’ın iPad’in kilidini açmak için iPadOS 16’ya eklemesi gereken özellikler


WWDC 2022 önümüzdeki hafta gerçekleşiyor ve Apple’ın işletim sistemlerinde birçok yeni özelliği, iyileştirmeyi ve tasarım değişikliğini duyurması bekleniyor. Değişiklikler, iOS 16, macOS 13 ve iPadOS 16’ya yapılan büyük yükseltmeleri içerecek ve aynı zamanda istediğimiz önemli iyileştirmelerin işaretlerini gösteriyor gibi görünüyor.


Mark Gurman’a göre, Bloomberg, iPad’in bir sonraki büyük yazılım güncellemesi, kullanıcıların yıllardır istediği birçok yeni yazılım özelliğini içerecek. Yeni işletim sisteminin, arka planda hangi uygulamaların açık olduğunu görmeyi kolaylaştırmak için yeniden tasarlanmış bir çoklu görev arayüzüne ve yeni bir uygulama değiştiriciye sahip olacağı bildiriliyor. Apple’ın planlarına aşina olan kişiler değişiklikleri onayladı ve ayrıca kullanıcıların daha güçlü bir çoklu görev deneyimi için uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırabileceklerini iddia etti.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

iPad, son birkaç yılda birkaç güncelleme aldı, ancak kullanıcı beklentilerini karşılayamadı ve bilgisayar olamadığı için masaya çok fazla güç bıraktı. Yeni nesil iPad mini, iPad Air ve iPad Pro serisi, yalnızca mobil uygulamaları çalıştırmaktan çok daha fazlasını yapabilen güçlü Apple M1 silikonu içeriyor. Ayrıca, Apple’ın Final Cut Pro’nun basitleştirilmiş bir sürümünü yapmak istediğine dair söylentiler duyduk, bu da içerik oluşturucuların anında içerik üretmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca iş, eğlence ve hobileri için tablete güvenen diğer sıradan kullanıcılara ve profesyonellere de fayda sağlayacaktır.

Daha fazla kullanıcının iPad Air ve iPad Pro serisi cihazlara yükseltme yapmasını istiyorsa Apple’ın yapacak çok işi var. en kolay insanları ikna etmenin yolu, kullanıcıların istediği birkaç Pro özelliğini eklemektir. En kolay yöntemlerden biri, farklı bölünmüş görünümleri, yeniden boyutlandırılabilir pencereleri ve bilgisayarlarda görmeye alıştığımız diğer özellikleri etkinleştirecek daha fazla çoklu görev özelliği eklemektir.

Apple, iPad’in bir bilgisayar olarak değerlendirilmesini istememesiyle ünlüdür, bu ironiktir, çünkü yeni cihazları çoğunlukla dizüstü bilgisayar sınıfı Apple M1 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Daha uzun pil ömrü, verimlilik ve iPadOS’in sınırlamaları nedeniyle hâlâ kilitli olan tüm gücü sağlar. Anton D. Nagy ayrıca geçen yıl neden yükseltme yapmadığını açıkladı ki bu her zamanki gibi alakalı görünüyor.

Apple, iPad kullanıcılarından her yıl milyarlarca dolar kazanıyor ve bu kullanıcıların App Store’da daha da fazla para harcadıklarını ve Apple’ın uygulama mağazası satın alımlarından 20 milyar dolardan fazla kazanmasına yardımcı olduğunu unutmayalım. Daha fazla iPad kullanıcısı eklemek, yalnızca Apple’ın piyasada daha da büyük bir tablet oyuncusu olmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda App Store kârını da artıracaktır.

iPadOS 15 çoklu görev

iPadOS, iOS’a çok benziyor ve kullanıcıların daha büyük ekran mülkünden yararlanmasına olanak tanıyan temel özelliklerden yoksun. Apple, fazladan alan konusunda verimli değil ve şirketin yapabileceği çok şey var. borç almak Android ve Microsoft Windows gibi diğer işletim sistemlerinden. Samsung aynı zamanda bir öncüdür ve tabletlerinde ve katlanabilir cihazlarında yerleşik mükemmel çoklu görev özelliklerine sahiptir ve harika bir iş çıkardığı düşünülen piyasadaki en iyi şirketlerden biridir.

İyileştirmeler için her zaman yer vardır, ancak Apple’ın iPadOS’in bir sonraki sürümüyle büyük bir adım atması gerekiyor. Kullanıcılar daha fazla özellik ister ve işletim sistemi kilitli kalsa ve özelleştirilemez olsa bile, yeni özellikler mevcut kullanıcıların iPad’lerini bilgisayar olarak kullanmalarına izin vermelidir, çünkü iPad’ler bazen bazı dizüstü bilgisayarlardan daha rahat ve kompakttır. Yeni SideCar ve Universal Control özellikleri aynı zamanda insanların Apple cihazlarıyla çok daha fazlasını yapabileceklerini fark etmelerini sağladı, ancak şirket onlara daha fazlasını yapmalarına izin verirse, ki bu yıllardır böyle değildi.

Gelecek hafta, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) başlarken tüm gözler Apple’da olacak. Apple’ın ileriye doğru bir adım atacağı ve cihaz ve işletim sistemlerinde bazı önemli değişiklikler yapacağı söyleniyor.

 • PBI 10.2 inç iPad 2021 modeli Uzay Grisi

  Apple iPad 10.2 inç

  2021 iPad, sevdiğiniz kişinin rahatlamasını ve eğlenmesini sağlayan uygun fiyatlı bir tablettir. Büyük ekran oyun oynamak, çizim yapmak ve film izlemek için idealdir. Bu iPad, birinci nesil Apple Pencil ile de uyumludur.

 • Apple 11 inç iPad Pro ürün kutusu resmi

  Apple iPad 11 inç

  11 inç iPad Pro, dizüstü bilgisayar sınıfı M1 yonga seti, 128 GB depolama alanı ile birlikte gelir ve ikinci nesil Apple Pencil’ı destekler. Daha büyük bir ekran ve en iyi tabletlerden birini isteyenler için mükemmel. Ekran, çizim, animasyon ve yapmayı hayal edebileceğiniz hemen hemen her şey için mükemmeldir.

 • Apple iPad Mini (2021)

  Yepyeni iPad mini, yeni iPad Air ve iPad Pro’nun görünümüyle uyumlu hale getiren devasa bir yeniden tasarıma sahiptir. A15 Bionic’i bir araya getirir, 2. nesil Apple Pencil için destek sunar, güç düğmesinde yerleşik Touch ID’ye sahiptir ve üstelik kablolu bağlantı için bir USB-C bağlantı noktası kullanır.