Apple Watch Series 7, üretim ve kalite sorunları nedeniyle gecikebilir


Bu ay gelmiyor mu?


Apple Watch Series 7, geçen yılki Watch Series 6’nın büyük bir yükseltmesi olacak şekilde şekilleniyor. Çift taraflı S serisi işlemci, daha büyük pil, daha büyük ekran ve tamamen yeni bir düz kenarlı tasarım, yaklaşan Apple Watch’un söylentilere göre özelliklerinden bazıları. Elma İzle. Ancak yeni bir rapora göre Apple, akıllı saati üretirken bazı sorunlarla karşılaştı ve bunun sonucunda Apple Watch Series 7 gecikebilir.


Nikkei Asia’dan gelen rapor, yapımın, büyük olasılıkla yeni düz kenarlı tasarım olan “karmaşık bir tasarıma” sahip yakında çıkacak olan Apple Watch nedeniyle bir darbe aldığını belirtiyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Cihaz olarak adlandırılması beklenen Apple Watch 7 üreticilerinin geçen hafta küçük ölçekli üretime başladıklarını ancak duruma aşina birden fazla kişinin söylediğine göre tatmin edici üretim performansına ulaşmada kritik zorluklarla karşılaştı.

Üç kaynak, mevcut hayal kırıklığı yaratan üretim kalitesinin, saatin önceki nesillerinden önemli ölçüde farklı olan tasarımın karmaşıklığına atfedilebileceğini ve montajcıların elektronik modülleri, bileşenleri ve ekranları bir araya getirirken sorunlar bulduğunu söyledi.

Gecikmenin bir sonucu olarak, mühendisler “seri üretime geçmeden önce tasarımları daha fazla onaylamaya” çalışırken, Apple yeni saatin üretimini geçici olarak “durdurdu”. İlginç bir şekilde Nikkei Asia, Apple Watch Series 7’nin kan basıncı izleme özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, yeni sensör, “mühendislik ve üretim zorluklarını daha da artıran” rapora göre “suya dayanıklılık performansı gereksinimlerini karşılamalıdır”.

Nikkei Asia’nın raporunun yayınlanmasından bu yana Bloomberg de aynı şeyi bildirdi, bu nedenle Watch Series 7’nin ertelenmesi bekleniyor. Apple, geçen yıl iPad Air ile Watch Series 6’yı duyurmasına rağmen, akıllı saatini genellikle iPhone ile birlikte duyurur. Ancak şirket bu ay akıllı saati duyurmaya hazır görünmüyor.

Apple Watch Series 7’den beklentileriniz neler? Bu tatil sezonunda yeni bir akıllı saat satın almak için sabırsızlanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Via: Nikkei Asya