Apple Watch Series 7, daha büyük ekran, spor ve sağlığa daha fazla vurgu ile duyuruldu


Yepyeni Apple Watch Series 7 akıllı saat, daha büyük bir ekrana sahip ve daha çok spor aktivitelerine ve bisiklete binmeye odaklanıyor.


Apple bugün nihayet yepyeni Apple Watch Series 7 akıllı saatini tanıttı. Apple Etkinliğinde şirket ayrıca yepyeni iPhone 13 mini, standart iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max amiral gemilerini duyurdu. Yeni cihazlar, öncekilere göre çeşitli yükseltmeler ve iyileştirmelerle birlikte gelir.


Yeni Apple Watch 7 Serisi, düz kenarlı tasarımlarda gördüğümüz sızıntıların aksine, tasarım esas olarak aynı kalsa da biraz yeni bir tasarıma sahip. Apple, Çatlak Direnci tasarımıyla şimdiye kadarki en dayanıklı saat olduğunu ve ayrıca IP6X ve WR50 sertifikasına sahip olduğunu söylüyor. Düğmeler artık daha büyük ve daha geniş ekrandan yararlanmak için daha rafine.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
Apple Watch Serisi 7 1

Ekran, Series 6’ya kıyasla yüzde 20 daha büyük ve saatin kenarları yalnızca 1,7 mm ince. Saatin kasası da daha yumuşak ve daha yuvarlak köşelere sahip. Series 7 ayrıca daha hızlı şarjı da destekler, USB-C kablosuyla artık yüzde 33 daha hızlıdır.

Bisiklete binmeye başladığınızda bunu otomatik olarak algılayacak olan watchOS 8, bisiklet sürmeye düşme algılama özelliğini de ekliyor ve ayrıca bisiklete binerken aktivitelerinizi takip etmenizi sağlayan e-bisikletleri de destekliyor.

Apple Watch Series 7, Midnight, Starlight, Green, Blue ve Product RED olmak üzere beş yeni renkte sunulacak ve halihazırda var olan kayışları destekleyecek. Watch 7, 399 dolardan başlayacak ve bu sonbaharda satışa sunulacak. Series 3 mevcut olmaya devam edecek ve 199 dolardan satılacak, Apple Watch SE ise 279 dolardan başlayacak.

Apple Watch Series 7 Nike spor kordon

Apple Watch Serisi 7

Apple Watch Series 7 yepyeni bir tasarıma sahiptir, yeni sensörlerle birlikte gelir ve güçlü Apple yonga setinden güç alır.