Apple tasarımı 5G modemler, gelecek yılın iPhone’u için zamanında gelmeyebilir


Görünüşe göre Apple, gelecekteki iPhone modellerinde kendi 5G modemini kullanmaya yaklaşıyor olabilir, ancak bu gelecek yıl olmayacak


Görünüşe göre Apple, şirket içi 5G modemini gelecek yılın iPhone serisine dahil etmek için zamanında hazır olmayacak. Şirket, 2019’dan beri özel bir modem üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Söylentilere göre Apple, 5G özellikli cihazları için gerekli bileşenleri sağlamak için Qualcomm’a güvenmeyi bırakmanın yollarını arıyordu.


Nikkei Asia’dan gelen bir rapora göre, Apple nihayet 2023 iPhone’larında kendi 5G modemini öne çıkarabilecek. Rapor, TSMC’nin bu yeni 5G modemleri 4nm mimarisiyle üreteceğinden bahsediyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ming-Chi Kuo daha önce Apple’ın 2023’te şirket içi modeme geçeceğini öne sürerek Nikkei Asia’nın raporundaki bilgilere inanmayı kolaylaştırdı. Apple’ın Intel’in modem işinin çoğunu 2019’da satın aldığını ve bunun da Apple’ın şirket içi bileşenler oluşturma hedefine ulaşmasına yardımcı olduğunu unutmayın.

“Apple, TSMC’nin 4 nanometre çip üretim teknolojisini kullanarak ilk şirket içi 5G modem çipini toplu olarak üretmeyi planlıyor, konuyu bilen dört kişi, iPhone üreticisinin kendi radyo frekansını ve milimetre dalga bileşenlerini geliştirmekte olduğunu da sözlerine ekledi. modem. Konuyla ilgili bilgilendirilen iki kişi, Apple’ın modem için özel olarak kendi güç yönetim çipi üzerinde de çalıştığını söyledi.

Ayrıca Qualcomm, 2023’te piyasaya sürülecek gelecekteki iPhone modelleri için modem üretiminde yalnızca yüzde 20’lik bir paya sahip olacağını varsayarak çalışıyor ve geleceğini planlıyor. Şirket, Cupertino’nun kendi 5G modemlerini birkaç modele dahil edeceğine inanıyor. gezegenin etrafındaki bölgeler. Yine de Qualcomm modemleri belirli pazarlarda veya en azından bu geçişin ilk adımlarında tutmaya çalışacaklardı.

Rapor ayrıca Apple ve TSMC’nin 5nm mimarisi kullanan yeni bir Apple 5G modem üretimini test ettiğini de iddia ediyor. Ancak Cupertino, 2023 iPhone için gerekli bileşenleri oluşturmak üzere 4 nm’lik bir işleme geçeceğinden seri üretime geçmelerini beklemeyin. Ayrıca TSMC’nin gelecek yılki iPhone serisine 4nm A serisi bir çip eklemek için çalıştığından, gelecek yılki iPad’lerde ve 2023 iPhone’larda 3nm sürecine dayalı yeni çipler bulunabileceğinden de bahsediliyor.

Kaynak: Nikkei Asya

Aracılığıyla: MacSöylentiler