Apple nihayet bir iPhone kullanarak Apple Watch ürün yazılımınızı geri yüklemenize izin veriyor


Apple nihayet, iPhone’ları iOS 15.4 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyorsa herkesin Apple Watch cihazlarını geri yüklemesine izin veriyor. Apple Watch, watchOS 8.5 veya sonraki bir sürümünü gerektirir ve bazı durumlarda servis işlemi yine de gerekli olacaktır.


Bir Apple Watch ile bir yazılım sorununuz olduysa, özellikle de saati düzgün kullanmanızı engelleyen birkaç hatanız varsa, onu fabrika ayarlarına döndürmek her zaman zahmetli olmuştur. Görünüşe göre Apple sorunun farkında ve iPhone’unuzu en son iOS 15.4 güncellemesine güncellediyseniz ve saatiniz watchOS 8.5 veya sonraki bir sürüme sahipse, akıllı saati yalnızca iPhone’unuzu kullanarak geri yükleyebileceksiniz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Apple nihayet uygun cihazlara iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS 12.3 ve daha fazlasını sunmaya başladı ve güncellemeleri tüm ayrıntılarıyla ele aldık. En son iOS 15.4 güncellemesi, iPhone’a, bir güncelleme planlandığı gibi gitmezse veya bir şey olağan dışı hareket ederse, kullanıcıların iPhone’u geri yüklemesine olanak tanıyan benzersiz bir özellik getiriyor. Ne yazık ki, bir kullanıcı kırmızı bir ünlem işareti alırsa, kullanıcının çevrimiçi adımları izlemesi ve bellenimi sıfırlamak için bir Apple Yetkili Onarım Servisini ziyaret etmesi gerekir.

Apple Watch yan yana bir iPhone ve bir saat gösteriyorsa, Apple web sitesinde belirtilen budur.

“Saatiniz güncellenmesini veya geri yüklenmesini gerektiren bir sorun yaşarsa Apple Watch’unuz, onu bir iPhone’a yaklaştırmanız için bir animasyon gösterebilir. Saatinizde kırmızı bir ünlem işareti de görebilirsiniz.”

watchOS 8.5 veya sonraki bir sürüme sahip Apple Watch’unuz, saat ile iPhone’un birbirine yaklaştığını gösteren bir animasyon gösteriyorsa şu adımları izleyin:

  1. Yakında bir iPhone olduğundan emin olun. iPhone’un iOS 15.4 veya sonraki bir sürümüne sahip olması, Bluetooth açıkken Wi-Fi*’ye bağlanması ve kilidinin açık olması gerekir.
  2. Apple Watch’unuzu şarj cihazına yerleştirin.
  3. Apple Watch’unuzdaki yan düğmeyi (dairesel Digital Crown’un altındaki düğme) çift tıklayın.
  4. iPhone’da görünen adımları izleyin.

Apple Watch Serisi 7

41 mm ve 45 mm modelleri mevcuttur ve GPS ve hücresel versiyonları vardır. Cep telefonu, dışarıdayken arama yapmak isteyenler ve internete bağlanıp cihazlarından uzaktayken arama yapmak isteyenler için en iyi şekilde önerilir.