Apple Music Sing Nedir ve Nasıl Kullanılır?


iPhone, iPad ve Apple TV’nizde yerleşik bir ev içi karaoke deneyimi. İşte nasıl kullanılacağı.


Apple, iOS 16.2’nin lansmanının yanı sıra birkaç yeni özellik tanıttı. En çok ilgiyi iCloud yedeklemeleri için Gelişmiş Veri Koruması alırken, Apple Music Sing pek çok kişinin istemediği ama özellikle karaoke yapmaktan hoşlanıyorsanız eğlenceli bir deneyim sunacağından emin olunan eklentilerden biridir. Burada, özelliğin neler sunduğuna ve onu nasıl kullanabileceğinize bakıyoruz.


Apple Music Sing nedir?

Apple Music Sing, gerçek zamanlı şarkı sözleri ve vokaller için ayarlanabilir ses yüksekliği ile Apple Music’teki çoğu şarkıya eşlik etmenize olanak tanır. Etkili bir şekilde, ister solist ister yedek şarkıcı olun, şarkıda istediğiniz pozisyonu almanıza izin veren geniş bir müzik kataloğuna erişebileceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla ve ailenizle düet yapabilirsiniz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Görseller açısından, Apple Music Sing, birincil ve arka vokaller için farklı stillerde animasyonlu şarkı sözlerine sahip olacak ve şarkı söylerken zamanlamayı doğru yapmanızı sağlayacak.

ayrıca bir tane var Düet Görüş bir şarkıda birden fazla sanatçı olduğunda. Sözleri ekranın karşıt taraflarında gösterilecek ve kimin hangi dizeyi söyleyeceğine karar vermeniz kolaylaşacak.

Apple Music kullanımdayken şarkıdaki vokalleri tamamen kaldırmaz, yalnızca ses düzeylerini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca Dolby Atmos’u da kapatır.

Apple Music Sing’i Kimler Kullanabilir?

Şimdi, Apple Music Sing’i kullanmak için birkaç ön koşul var. İlk olarak, uyumlu bir Apple Music aboneliğine ihtiyacınız olacak – Öğrenci, Bireysel veya Aile planı. En ucuz 5 Dolarlık Ses Planı, Apple Music Sing’i desteklemez.

Apple Music Sing ile uyumlu Apple Music planlarını gösteren resim

İkincisi, uyumlu bir cihaza ihtiyacınız olacak. Apple Music Sing, iPhone, iPad ve Apple TV için kullanılabilir olsa da tüm modeller desteklenmez. Kesin listeyi aşağıda listeledik:

  • iPhone 11 ve üstü ve en son iOS sürümünü çalıştıran iPhone SE (3. nesil).
  • iPad Pro 11 inç (3. nesil ve sonrası), iPad Pro 12.9 inç (5. nesil ve sonrası), iPad Air (4. nesil ve sonrası), iPad mini (6. nesil) ve iPad (9. nesil. ve sonrası) en son iPadOS sürümünü çalıştırıyor.
  • En son tvOS sürümünü çalıştıran Apple TV 4K (3. nesil).

Apple Music Sing Nasıl Kullanılır?

Apple Music Sing’i kullanmaya başlamak için iPhone, iPad veya Apple TV’nizdeki Müzik uygulamasını kullanmanız gerekir. Açtıktan sonra, özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Kitaplığınızdan bir şarkı seçin ve çalmaya başlayın.
  2. Ardından, üzerine dokunun. Şarkı sözleri sol alt köşedeki bir metin kutusu içindeki çift tırnakla gösterilen düğme.
  3. Şimdi, üzerine dokunun mikrofon simgesi Apple Music Sing’i etkinleştirmek için ekranınızın sağ tarafında — şarkı ilerleme çubuğunun üstünde —. Düğmenin yerini alan bu kaydırıcı ile ses düzeyini de artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Apple Music Sing, siz uygulamadan çıkana kadar etkin kalır. Müzik dinlemeye geri dönmek isterseniz, mikrofon simgesine dokunarak özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Apple Music Sing Eve Eğlenceli Yeni Bir Karaoke Deneyimi Getiriyor

Apple Music Sing, Apple cihazlarınıza kimsenin beklemediği, eğlenceli ve yeni bir eklentidir. Şarkı söylemekten hoşlananlar için birçok şarkıya erişmenin basit bir yoludur ve harika anılar yaratmaya yardımcı olacaktır.

Özelliği denemekle ilgileniyorsanız, yukarıda listelenen adımları izleyin ve Apple’ın bu yeni eklemeyle en iyi şekilde çalışacağını söylediği küratörlüğünde çalma listelerini denemeyi unutmayın.