Apple iPhone 13 Pro, A15 Bionic, 120Hz ProMotion ekran, kamera yükseltmeleri ve daha fazlasıyla resmi iPhone 13 Pro Max


iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, Apple’ın şimdiye kadarki en gelişmiş amiral gemileridir. 120Hz ProMotion ekrana, daha küçük bir çentiğe ve A15 Bionic’e sahiptir.


Bugünkü Apple “California Streaming” Etkinliğinde şirket, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max amiral gemilerinden oluşan iPhone 13 serisini tanıttı. Yeni amiral gemileri, daha hızlı bir yonga seti, daha küçük çentik, yeni ekranlar ve daha fazlasını içeren çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Şirket ayrıca yepyeni Apple Watch Series 7 ve yeni iPad 9. nesil ve iPad mini’yi duyurdu.


Apple’a göre iPhone 13 Pro ve Pro Max, şimdiye kadarki en Pro cihazları. Cihazların şaseleri paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Seramik kalkan ekranın ön tarafını korurken Safir Kristal kamera lenslerini koruyacaktır. Cihazın önünden bahsetmişken, ekran boyutları aynı kalıyor, Pro 6.1 inç, Pro Max ise 6.7 inç. Değişen şey, artık önceki nesillere göre yüzde 20 daha küçük olan çentiğin boyutu.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
Apple iPhone 13 Pro

Super Retina XDR ekran, 1.000 nit tepe dış mekan parlaklığına ve HDR içeriğiyle 1.200 nit tepe parlaklığa sahiptir. iPhone 13 Pro ve Pro Max amiral gemileri, Apple’ın 10 Hz ve 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızlarını destekleyen ProMotion’ı destekleyen ilk serisidir. Ekran, kullanılmadığında pil ömrünü koruyabilir.

iPhone 13 Serisi serisinin tamamı, yüzde 30 daha hızlı grafikler sunan ve 5nm teknolojisine dayanan A15 Bionic yonga setinden güç alıyor. 6 çekirdekli CPU, iki yüksek performanslı ve dört yüksek verimli çekirdek içerir. Yeni iPhone 13 Serisi ayrıca 5G’yi desteklemek için daha fazla bandı destekler.

Apple iPhone 13 Pro kamera

Kamera ayrıca çeşitli iyileştirmeler aldı. Telefoto kamera artık 3x optik yakınlaştırma sunuyor ve ultra geniş açı, düşük ışıkta fotoğraf çekmek için yüzde 92’lik bir iyileştirmeye sahip. Yazılım ayrıca, gece ve düşük ışık koşullarında daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlayan algoritmada çok daha fazla iyileştirme içerir.

Apple, iPhone 13 Pro’nun 1,5 saat daha uzun süreceğini, üst düzey iPhone 13 Pro Max’in ise iPhone 12 serisinden 1,5 saat daha uzun süreceğini ilan ediyor. Apple ayrıca iPhone 13 Pro Max’in en azından pil ömrü söz konusu olduğunda şirketin en uzun ömürlü cihazı olduğunu gururla belirtti.

Apple iPhone 13 Pro renkleri

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, Grafit, Altın, Gümüş ve yepyeni Sierra Blue olmak üzere dört renk seçeneğiyle sunulacak. iPhone 13 Pro, 999 dolardan, iPhone 13 Pro Max ise 1.099 dolardan başlayacak. Cihazlar artık 128 GB, 256 GB, 512 GB ve yine Apple’da bir ilk olan devasa 1 TB depolama seçeneği sunuyor. Cihazlar Cuma gününden itibaren ön siparişe açılacak ve 24 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, Apple’ın en yeni amiral gemisi cihazlarıdır. Yükseltilmiş bir A15 Bionic yonga seti, yeni kameralar ve harika yeni özelliklerle birlikte gelir.