Apple iPhone 13, A15 Bionic özellikli iPhone 13 mini resmi, kamera yükseltmeleri ve daha fazlası


Apple bugün iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max amiral gemilerinden oluşan iPhone 13 serisini tanıttı.


Bugünkü Apple “California Streaming” Etkinliğinde şirket, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max amiral gemilerinden oluşan iPhone 13 serisini tanıttı. Yeni amiral gemileri, daha hızlı bir yonga seti, daha küçük çentik, yeni ekranlar ve daha fazlasını içeren çeşitli iyileştirmeler içeriyor.


Dışarıdan, yeni iPhone 13 serisi, önceki iPhone 12 serisi ile neredeyse aynı görünüyor; İçeride birçok yükseltme var. Yine de ekranı korumak için ön tarafında seramik bir kalkan bulunan şık bir düz tasarıma sahiptir. Hala IP68 su ve toz sertifikasına sahiptir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
Apple iPhone 13

Ekran %27 daha yüksek dış mekan parlaklığına sahiptir ve en yüksek parlaklık 1200 nite kadar çıkabilir. P3 renk gamına sahiptir ve Dolby Vision, HDR 10 ve HLG’yi destekler. Ek olarak, çentik artık yüzde 20 daha küçük.

Performansa gelince, hala 5nm teknolojisine dayanan yepyeni A15 Bionic yonga setine sahip. Yüzde 30 daha hızlı grafiklere ve iki yüksek performanslı ve dört yüksek verimli çekirdek içeren 6 çekirdekli bir CPU’ya sahiptir. Saniyede 15,8 trilyon işlem yapabilen nöral motor için 16 çekirdek bulunuyor. Yeni iPhone 13 Serisi ayrıca 5G’yi desteklemek için daha fazla bandı ve çok daha fazla operatörü destekler

Apple iPhone 13 kamera

Standart iPhone 13 ve iPhone 13 mini, biraz farklı bir kamera kurulumuna sahiptir ve bu kamera artık arkaya çapraz olarak yerleştirilmiştir. Kamera sensörü hala 12MP ana ve 12MP ultra geniş sensör içeriyor, ancak yine de Pro modellerine özel olan LiDAR’dan yoksun. Yeni kamera sensörleri artık SensorShift OIS’yi de destekliyor. Yeni kamera kurulumu, yüzde 47 daha fazla ışık yakalayabildiği için düşük ışıkta daha iyi görüntüler çekebiliyor ve bu da daha az parazit üretiyor. Ayrıca kameranın resim çekmesi daha az zaman alır.

Apple, iPhone 13 mini’nin 2,5 saat daha uzun süreceğini, standart iPhone 13’ün ise iPhone 12 serisinden 1,5 saat daha uzun süreceğini duyuruyor. Cihazların dahili daha büyük bir bataryaya sahip olup olmadığı henüz belli olmadığından, yeni çip muhtemelen batarya ömrünün artmasına yardımcı olacak.

Apple iPhone 13 renk

iPhone 13 mini ve iPhone 13, Pembe, Mavi, Geceyarısı, Yıldız Işığı ve Ürün KIRMIZI renk seçenekleriyle satışa sunulacak. iPhone 13 mini 699 dolardan, iPhone 13 ise 799 dolardan başlayacak. Her iki cihaz için de temel depolama alanı artık 128 GB.

Apple iPhone 13

iPhone 13 serisi, Apple’ın en yeni amiral gemisi cihazlarıdır. Yükseltilmiş bir A15 Bionic yonga seti, yeni kameralar ve harika yeni özelliklerle birlikte gelir.