Apple, Eylül iPhone Etkinliği öncesinde çevrimiçi mağazasını yeniden tasarlıyor


Apple, ünlü ve iyi bilinen gezinme çubuğuna özel bir ‘Mağaza’ bölümü ekledi ve yeni ürünler bulmanıza yardımcı olmak için yepyeni bir sayfa ekledi.


Apple bugün web sitesini biraz yeniden tasarladı ve üzerinde bazı değişiklikler yaptı. Apple, ünlü ve iyi bilinen gezinme çubuğuna özel bir ‘Mağaza’ bölümü ekledi ve yeni ürünler bulmanıza yardımcı olmak için yepyeni bir sayfa ekledi. Apple ayrıca son zamanlarda Apple Card sahiplerine bazı yeni avantajlar ve teklifler ekledi.


Daha önce – ve hala bu yoldan gidebilirsiniz – belirli ürünlere ulaşmak için gezinme çubuğunda her bir cihaz kategorisini seçmeniz gerekiyordu. Örneğin, ‘Mac’ kategorisini seçtiğinizde, gezinme çubuğunun altında, aradığınız ürünü seçmenize izin veren ek bir sekme gösterilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni Mağaza çok benzer şekilde çalışır, yine de ürün kategorilerini seçmeniz gerekir ve ancak o zaman size tek tek ürünler gösterilir. Ancak, Apple Store artık yeni ürünlere ulaşmak ve bulmak, resmi ve üçüncü taraf aksesuarlara göz atmak, belirli bir aygıt için destek bulmak ve nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzlar ile diğer alışveriş kılavuzlarını bulmak için daha sorunsuz ve modern bir deneyim sunuyor.

Apple Store web sitesi tam resmi yeniden tasarladı

Yeni tasarım ve düzen kesinlikle sorunsuz değil. Burada ve orada bazı gezinme ve duyarlı düzende bazı hatalar var. Yepyeni bir tasarım olduğu için bu beklenen bir şey, bu nedenle muhtemelen önümüzdeki günlerde ve haftalarda yapılacak bazı düzeltmelere ihtiyacı var.

Yeni mağazayı beğenmediyseniz, gezinme çubuğuna bağlı kalabilir ve web sitesini daha önce yaptığınız gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yeniden denemek isterseniz, devralmak için ‘Mağaza’ düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bu, yakında sayfanın üst kısmındaki iyi bilinen gezinme çubuğu düzeninin yerini alabilir, ancak daha sonra öğreneceğiz.

Yeni Mağaza tasarımı, Eylül ayında yapılması beklenen yeni iPhone 13 duyurusundan sadece bir ay önce yayınlandı. Apple, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve Pro Max amiral gemisi cihazları olmak üzere dört yeni cihazı piyasaya sürecek.

Apple iPad 8. Nesil