Apple, ekranı kıran M1 MacBook tasarımı için bir başka toplu dava alacak


M1 MacBook Pro ekranlarının çok kolay kırıldığına dair birkaç rapor duyduk ve şimdi Apple’a karşı bir toplu dava hazırlanıyor.


M1 MacBook Pro ekranlarının kolayca kırıldığına dair birkaç rapor duyduk ve yeni raporlar, Apple’a karşı bir toplu dava açılmasının planlandığını iddia ediyor. Çatlak ekranların onarılması yüzlerce dolara mal oluyor ve Apple, kimin ücretsiz olarak tamir edileceğini ve kimin tam bir ekran değişimi için 300-800 $ arasında ödeme yapacağını titizlikle seçiyor gibi görünüyor.


9to5Mac haberi bildirdi ve bize konuyla ilgili birkaç resim gösterdi. Apple Destek Toplulukları ve Reddit’te, çatlakların kapak açıldığında veya kapatıldığında meydana geldiğini iddia eden birden fazla gönderi. Etkilenen kullanıcılar, çatlakların düzenli kullanımla ortaya çıktığını iddia ediyor. Çoğu kullanıcı ekran onarımları için ücretlendirildi, ancak bazıları ücretsiz değiştirmelerden kurtuldu.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bildirilen çoğu durumda, Apple herhangi bir sorumluluğu reddetti ve küçük enkaz parçalarının sorumlu olduğunu iddia etti.

“Apple’ın müşteri hizmetleri bu şikayetlere sıcak bakmadı. Kullanıcılar, Apple temsilcilerinin, bu açıklama kullanıcıların deneyimlerine tamamen aykırı olsa bile, suçlunun klavye ile ekran arasına sıkışan küçük bir öğe veya parçacık olduğunda ısrar ettiğinden şikayet ediyorlar.

Bir hukuk firması olan Migliaccio & Rathod LLP, kesinlikle aynı fikirde değil ve şunları söyledi.

“Migliaccio & Rathod LLP şu anda Apple’ı, en son M1 MacBook dizüstü bilgisayar serisindeki retina ekranın normal kullanım sırasında ekran çatlaklarına karşı savunmasız olduğuna dair yaygın raporlar üzerinden araştırıyor.

Pek çok kullanıcı, cihazlarını aşırı basınç uygulamadan kapalı konumdan açtıklarını, yalnızca retina ekranda, genellikle ekran boyunca uzanan siyah çubukların eşlik ettiği dramatik çatlaklar bulduklarını iddia ediyor. Diğerleri, çatlağın ekranın görüş açısının basit bir şekilde ayarlanmasını takip ettiğini bildiriyor. Bu durumların hiçbirinde makul bir tüketici, bu tür bir etkinliğin, işlevselliğini bozan bir ekran çatlamasına neden olmak şöyle dursun, cihazına zarar vermesini beklemez. […]

Çoğu kişi, ekranın normal açma, kapama veya konumunu ayarlama baskılarına dayanacak kadar sağlam olmadığından şüpheleniyor; bu, Apple’ın önceden hiçbir uyarıda bulunmadığı bir sorun. Durum ne olursa olsun, kullanıcıların ekranlarını onarmak için 600,00 dolardan fazla harcamaktan başka çaresi kalmıyor ve ekran çatlağı kusurunun daha sonraki bir tarihte tekrarlanmayacağının garantisi yok.”

Hukuk firması, sorunla karşılaşan etkilenen MacBook sahipleriyle iletişime geçmek istiyor. Etkilenen bir kullanıcıysanız ve ABD’de bulunuyorsanız şirkete e-posta gönderebilirsiniz: info@classlawdc.com veya (202) 470-3520 numaralı telefondan firmayı arayabilirsiniz.

Kişisel deneyim söz konusu olduğunda, Pocketnow’da hiç kimse, ne de arkadaşlarımızdan veya aile üyelerimizden hiçbiri aşağıdaki sorunu bildirmedi. Ancak bu, sorunun olmadığı anlamına gelmez. Halihazırda ortalıkta dolaştığımız M1 MacBook Pro birimlerini yakından takip edeceğiz ve benzer bir sorun yaşarsak sizi bilgilendireceğiz. Bu arada Jaime, piyasaya sunulduğundan bu yana geçen yıllar boyunca nasıl durduğuyla ilgileniyorsanız diye, 16 inç MacBook Pro After the Buzz’ı inceledi.

en iyi Pro M1 MacBook

Apple MacBook Pro 13 inç (M1, 2020)