Apple, 2022’de OLED ekranlı iPad Air’i piyasaya sürme planlarını iptal etti


OLED ekrana sahip bir iPad görmemiz biraz zaman alabilir.


Raporlar, Apple’ın iPad için bir OLED ekran tedarikçisi aradığını öne sürerken – Apple bunun için LG ile iletişime bile geçmişti – ancak artık durum böyle görünmüyor. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2022’de OLED ekranlı bir iPad Air piyasaya sürme planlarını iptal etti.


Ming-Chi Kuo daha önce Apple’ın iPad Air’in gelecekteki bir sürümü için OLED tedarikçileri aradığını bildirmişti. Ancak, görünüşe göre şirket planlarından vazgeçti. Kuo, şirketin, şirketin beklentilerini karşılamayan maliyet ve performans nedeniyle OLED iPad Air planlarından vazgeçtiğini söylüyor. Bunun yerine şirketin 2022’de aynı TFT-LCD ekran teknolojisine sahip bir iPad Air’i piyasaya sürmesi bekleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Apple iPad Air (2020)

Apple’ın A14 Bionic çipli ve daha küçük çerçeveli en yeni iPad Air’ini Amazon’da inceleyin.

Başvuru için, Apple şu anda iki farklı ekran teknolojisine sahip iPad’ler sunuyor. Hemen hemen tüm iPad’ler, tek arkadan aydınlatmalı aynı LCD ekran teknolojisine sahiptir. Öte yandan, Apple’ın en yeni 12.9 inç iPad Pro’su mini bir LED ekrana sahip. Mini LED ekran OLED’den farklıdır, çünkü OLED ekranda her piksel kendi ışık kaynağıdır. Ancak mini LED’de bir grup piksel için farklı arka aydınlatma bölgeleri vardır.

Apple gelecek yıl OLED ekranlı bir iPad piyasaya sürmeyi düşünmese de Ming Chi-Kuo, şirketin 2022’de mini LED’li 11 inçlik bir iPad Pro’yu piyasaya süreceğini söylüyor. Analist ayrıca “daha hafif, daha ince ve katlanabilir tasarımlar, önümüzdeki 3-5 yıl içinde tablet tipi ürünler için başlıca uzun vadeli trendler olacak.”

Kaynak: MacRumors