Anket: Microsoft artık ChatGPT AI’yı entegre ettiğine göre Bing’e geçmeyi düşünür müsünüz?


AI, birkaç yıldır büyük bir moda sözcük olmuştur, ancak AI sohbet botlarının artan popülaritesi ile son zamanlarda işler hızlanmaktadır. ChatGPT en son çılgınlığın sorumlusu ve şimdi aracın arkasındaki yapay zeka teknolojisi Microsoft Bing’e güç veriyor.

Teknoloji devi, Google’a meydan okumak amacıyla en son AI teknolojisini Bing ve Edge’e entegre etmek için OpenAI ile birlikte çalışıyor. Güncellemeler, Bing için yeni bir sohbet kullanıcı arabirimi de dahil olmak üzere, bazı kullanıcıların denemesi için önizleme aşamasında zaten mevcut. Ancak, Google Arama’nın popülaritesi göz önüne alındığında, bu değişikliklerin sizi Bing’e geçmeye ikna etmeye yeterli olup olmadığını veya tercih ettiğiniz arama motoruna bağlı kalıp kalmayacağınızı bilmek istiyoruz.


Yeni Bing, bu etkileyici yeni yapay zeka teknolojisinden yararlanan dört bileşene sahiptir. Arama, kullanıcılara sorgularına daha alakalı yanıtlar verecek şekilde geliştirildi. Ek olarak, Soruların Yanıtları artık kullanıcılara bir yan panelde oluşturulan sonuçların kapsamlı özetlerini sunuyor. Bu şekilde, ihtiyacınız olanı bulmak için kaydırmaya devam etmeniz gerekmez.