Anket: Hangi gelecek oyun VR kulaklığını dört gözle bekliyorsunuz?


Hiç şüphe yok ki, teknoloji olgunlaştıkça ve tüketiciler için daha uygun fiyatlı ve erişilebilir hale geldikçe, VR oyunları daha önemli hale geliyor. Oculus Quest 2 gibi kulaklıklar, al ve git tasarımı sayesinde VR oyunlarının popülerleşmesine yardımcı oldu, yani çalışması için bir bilgisayara takmanız gerekmiyor; Nereye giderseniz gidin VR deneyimi yaşamanız için her şey orada.

Evet, en iyi VR başlıklarından bazıları ne kadar etkileyici olsa da, gelecek olanlara dair tonlarca heyecan var. Sony’nin yeni nesil PSVR2’sini tanıtması ve Oculus Quest Pro’nun sızıntılarının ortalıkta dolaşmasıyla, hangi gelecek VR başlıklarını sabırsızlıkla beklediğinizi bilmek istiyoruz.

Sony, PSVR2 tasarımını gizli tutarken, şirket Salı günkü CES sunumu sırasında kulaklığın teknik özelliklerinin bir özetini verdi.

Kaynak: Sony (İmaj kredisi: Kaynak: Sony)

Kulaklığın denetleyicilerine PlayStation VR2 Sense denetleyicileri adı verilir; bu, kulaklık PS5 için üretildiğinden mantıklıdır. Tasarım geçen yıl ortaya çıktı, ancak şimdi yetenekleri hakkında daha fazla fikrimiz var. Bu denetleyiciler, konsolun DualSense denetleyicileriyle aynı dokunsal geri bildirime ve uyarlanabilir tetikleyicilere sahip olacak. Ayrıca altı eksenli hareket algılama ve kulaklığın kameralarının izleyeceği IR LED’ler ile donatılacaklar.