Android telefonunuzla Chromecast ses seviyesini nasıl kontrol edebilirsiniz?


Android 12’nin piyasaya sürülmesiyle Google, mobil işletim sisteminde şimdiye kadar gördüğümüz en büyük değişikliklerden birini ortaya çıkardı. Yeni Material You tema motoru sayesinde cihazlarımız, üçüncü taraf bir başlatıcı yüklemeye gerek kalmadan her zamankinden daha fazla kişiselleştirildi. Ancak güncelleme, Android telefonunuzla Chromecast ses seviyesini kontrol etme özelliğini de “kırdı”.

Android’in önceki sürümlerinde olduğu gibi, Android telefonunuzdaki donanım ses düğmelerini kullanabiliyor olmanız birçok kişi için oldukça şok ediciydi. Ancak Android 12 ile artık en iyi Android TV’niz veya Nest Audio gibi bir şeye müzik veya video akışını başka bir uygulama açmadan kontrol edemezsiniz.

Android telefonunuzla Chromecast ses seviyesini nasıl kontrol edebilirsiniz?

Nest Audio'nun yanındaki Pixel 6 Pro'da Chromecast ses kontrolleri

(İmaj kredisi: Android Central / Andrew Myrick)

Android 12’nin telefonunuzu kullanarak Chromecast ses düzeyinizi kontrol etme özelliğini kaldırmasının nedeni, Google ile Sonos arasındaki yasal bir anlaşmazlığın ardından geldi. Google’ın bazı patentleri ihlal ettiği ve şirketi, yayınlanmış medya için kontrol hacmini nasıl uygulayacağını yeniden düşünmeye zorladığı tespit edildi.