Android için Fortnite, GeForce Now ile PS5 düzeyinde bir grafik yükseltmesi aldı


Size, pürüzsüz PS5 seviyesinde grafiklere sahip 280 dolarlık bir telefonda Fortnite oynadığımı söylesem, bana inanır mıydınız? Tabii ki yapmazsın çünkü bu imkansız, değil mi? Geleneksel bilgi işlem yöntemleriyle, evet, bu birkaç yıl daha göreceğimiz bir şey değil. Ancak Nvidia’nın GeForce Now bulutunun gücüyle bu rüya bugün mümkün. Belki daha da inanılmazı, size hiçbir maliyeti olmayacak.

Bunun nedeni, Fortnite’ın dokunmatik özellikli yeni bir sürümünün bugün GeForce Now’da mevcut olmasıdır. (yeni sekmede açılır) Android için uygulama — ve belki daha da etkileyici bir şekilde, Safari tarayıcısında GeForce Now’a giderek iOS’ta — oyunculara hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar Fortnite’a en iyi kalitede erişim sağlıyor. Kahretsin, GeForce Now’ın en iyi yönlendiricilerden daha düşük olan herhangi bir şeyin suşlarına karşı ne kadar dayanıklı olacağını görmek için halka açık bir Wi-Fi ortak erişim noktasında 45 dakikalık bir oturum bile oynadım. (yeni sekmede açılır) bugün mevcut ve sonuçlar karşısında şaşkına döndü.

Ne var ne yok

GeForce Now'da Fortnite için Yeni ve Eski dokunmatik kontroller

(İmaj kredisi: Android Central)

Bugünün haberleri iki yönlüdür. Birincisi, Fortnite’ın iOS cihazları için GeForce Now’da kullanılabilirliğiydi. Fortnite’ın Ağustos 2020’de Apple AppStore’dan çekilmesinden bu yana iOS oyuncuları dünyanın en büyük battle royale oyununa katılamadığı için bu çok önemli.

İkincisi, bir mobil cihazda oynatıldığında GeForce Now’da Fortnite istemcisi için uygun dokunmatik kontrollerin piyasaya sürülmesidir. Esasen, Fortnite’ın “mobil” versiyonu, oyuncuların burada bekleyebilecekleri şeydir. Bu, bağlamsal ekran düğmeleriyle yerleşik çift çubuklu kontroller anlamına gelir. Bu, GeForce Now’da zaten mevcut olan korkunç ekran üstü denetleyici düzeninden farklıdır; bu, kontrol çubukları ve tetik “düğmeleri” bölünmüş olduğu ve oyuncuların tipik olarak yalnızca iki başparmağı olduğu gerçeği nedeniyle nişancı oynamayı imkansız kılar.

(İmaj kredisi: Android Central)

Daha önce dokunmatik kontrollerle mobil Fortnite oynadıysanız, tam olarak ne bekleyeceğinizi bileceksiniz. Otomatik ateşleme, herhangi bir yere dokunma veya özel ekran düğmeleri dahil olmak üzere önceden ayarlanmış üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Oyunun normal PC sürümüne kıyasla daha az sayıda grafik seçeneği olsa da, GeForce Now’ın RTX 3080 katmanını kullanırken esas olarak yüksek ve ultra ayarların bir karışımında çalışıyor. Ayrıca uyumlu 120 Hz ekrana sahip telefonlarda saniyede 120 kare hızında çalışır.