Android destekli Huawei MediaPad M5 tabletler ABD’de 319 ABD doları ve üzeri fiyatlarla satışa sunuldu


Şubat ayında resmi olarak tanıtılan Android’li 8.4 ve 10.8 inç Huawei MediaPad M5 tabletler nihayet ABD’de satışa çıktı.


MediaPad M5, Huawei tarafından bu yıl tanıtılan en heyecan verici ürün ailesinin çok uzağında, Şubat ayında Barselona’da düzenlenen 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde ultra güçlü, ultra ince MateBook X Pro’nun ardından ikinci sırada yer aldı.


Windows 10 dizüstü bilgisayar, geçen ay ABD pazarındaki Android tabanlı iPad Pro rakiplerinin en son üçlüsünü yenmeyi başardı, ancak şimdi MediaPad M5 8.4, M5 10.8 ve M5 Pro 10.8 de Amazon ve Newegg’de satışa sunuldu.

Söz verildiği gibi, üç Oreo çalışan liste, 319 $ ile 449 $ arasında değişen çok rekabetçi fiyatlara sahip. Pro modeli, açıkça en pahalı olanıdır, ancak onu 359 $’lık Pro olmayan 10,8 inçlik modelden ayıran tek şey, “birinci sınıf 4096 düzeyinde basınç hassasiyeti” ile donatılmış “hafif ve ergonomik olarak tasarlanmış” bir M-Pen kalemidir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Üç Huawei MediaPad M5 varyantı, sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemci gücünün yanı sıra, kart genelinde sunulan 64 GB dahili depolama alanı ve canlı performans için ClariVu teknolojisine sahip aynı derecede keskin 2K QHD (2560 x 1600) ekranlarla birlikte, büyük bir 4 GB RAM’i bir araya getiriyor. renkler ve güzel tanımlanmış kontrastlar.

Bunlar aynı zamanda, “yüksek kaliteli” metal gövde ve güçlendirilmiş kenarlarla hem şık hem de pratik bir tasarıma katkıda bulunan “dünyada 2.5D kavisli cam ekranı benimseyen ilk tabletler”dir.

Tabii ki, daha büyük sekmeler daha büyük bir 7500mAh pil taşıyor ve şarjlar arasında 12 saate kadar dayanıklılık süresi vaat ediyor, ancak 8,4 inçlik pilin içindeki 5100mAh hücre de iddiaya göre yeniden şarj edilmeden önce 11 saat dayanıyor.

Harman Kardon, MediaPad M5 8.4’ün iki hoparlörü ve 10.8 inçlik dörtlü hoparlör kurulumu tarafından sağlanan birinci sınıf sesi optimize etmekten sorumlu. Son olarak, bazı işleri anında halletmek istiyorsanız, büyük boyutlu sürümler “tanıdık bir Masaüstü Görünümü deneyimi yaratabilir” ve ayrıca bir Pogo-Pin bağlantı noktasıyla fiziksel klavye bağlantısını destekler.