Android büyümesi, yeni özellikler, yeni Android Auto ve daha fazlası


Bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarı, Samsung, HP ve Hisense gibi en iyi şirketlerden bir dizi etkileyici duyuru ve ürün tanıtımı gördü. Ancak şimdi teknoloji devlerinden birinin merkez sahneye çıkma zamanı geldi – Google. Arama devi, Android’in büyümesiyle ilgili merakla beklenen rakamlar, Android için yeni özellikler ve yeni nesil Android Auto da dahil olmak üzere bu yılki fuarda en son yeniliklerini ve güncellemelerini açıkladı.

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU

Android 13 ile Google, işletim sistemine yeni bir medya oynatıcı ekledi. Sadece yeni bir tasarım getirmekle kalmadı, aynı zamanda uyumlu Bluetooth veya Chromecast cihazları arasında oynatmayı kolayca değiştirme yeteneğini de getirdi. Google şimdi Android’deki medya deneyimini daha da iyi hale getirmek için çalıştığını açıkladı.

Şimdi, yalnızca Bluetooth ve Chromecast cihazları değil, Spotify Connect cihazları da Android’in medya oynatıcısında görünecek. Bunu kullanarak, doğrudan medya oynatıcı widget’ından herhangi bir Spotify Connect cihazı arasında oynatmayı kolayca değiştirebileceksin.

Google ayrıca, ses içeriğinin gün boyunca kullanıcılarla birlikte hareket etmesi için bir yol geliştiriyor. Android cihazlarda, kullanıcıların oynatmalarını bir cihazdan diğerine kolayca geçirmelerini sağlayacak yeni bir bildirim türü görünecektir. Google’ın açıkladığı gibi, arabada bir podcast dinlemeye başlayabilir, telefonunuzda ve kulaklıklarınızda devam edebilir ve evde TV’nizde bitirebilirsiniz.. Google, bu özellik için Spotify ve kendi YouTube Music ile ortaklık kurduğunu söylüyor.

Roku, 2023 İlkbaharında ABD’ye gelen kendi markalı akıllı TV’leri tanıttı

Android Gelişmeye Devam Ediyor

Android her yerde ve Google, telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, TV’ler ve arabalar gibi çeşitli cihazların sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasına izin veren ürünler oluşturmak için ortaklarla birlikte çalışıyor. Google, 2022’de Fast Pair özelliğinin Beats, JBL, OnePlus ve Sony gibi markaların yakındaki kulaklıklarına ve aksesuarlarına bağlanmak için 320 milyondan fazla kez kullanıldığını söylüyor.

Benzer şekilde, Wear OS da muazzam bir büyüme kaydetti. Google, Mayıs 2021’den bu yana, şu anda üç kat daha fazla aktif Wear OS akıllı saati ve diğer cihazların bulunduğunu söylüyor. Öte yandan, Google, Wear OS’un istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü iddia etse de, piyasada sadece bir avuç Wear OS 3 akıllı saat var.

El Android'de Pixel 7 Pil Yaşam Tarzı

Google’ın popüler Google TV yazılımı da aylık 150 milyondan fazla aktif cihazla etkileyici bir büyüme kaydetti. CES 2023’te piyasaya sürülen yeni TCL Q Serisi TV ve Hisense ULED TV’ler, Lazer TV’ler ve Lazer Sinema cihazları da en yeni Google TV tarafından desteklenmektedir.

Yeni Android Auto Deneyimi

İlk olarak I/O 2022’de önizlenen Google, yeni Android Auto deneyiminin bugünden itibaren kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. Yeni Android Auto deneyimi, büyük tasarım güncellemeleri ve navigasyon, iletişim ve medyaya öncelik veren geliştirilmiş özellikler sunuyor.

Haritalara artık daha kolay erişilebilir, medya kartı albüm kapağı içerir ve hızlı başlatıcı, kullanıcıların son kullanılan uygulamalara kolayca erişmelerini sağlar. Android Auto artık farklı ekran boyutlarına uyarlanabilen bölünmüş ekran düzeniyle tüm büyük otomobil üreticileriyle de uyumludur.

Yeni Android Auto 2023

Kaynak: Google

Yeni tasarıma ek olarak, Android Auto artık kullanıcıların sürüş sırasında ortak görevleri tamamlamalarını kolaylaştırmak için yeni yeteneklere sahip. Google Asistan akıllı öneriler sunuyor, ekrandaki kısayollar mesajlaşmayı ve aramayı hızlandırıyor ve artık müzik ve podcast’ler için aranabilir bir ilerleme çubuğu var. WhatsApp araması artık Pixel ve Samsung telefonlar için Android Auto’da da kullanılabilir.

İlk olarak Aralık 2022 güncellemesiyle kullanıma sunulan Android kullanıcıları, dijital araba anahtarlarını Pixel ve iPhone’daki güvenilir arkadaşları ve aileleri ile de paylaşabilirken, anahtar paylaşımı yakında Samsung telefonlarına gelecek ve bu yılın ilerleyen zamanlarında Xiaomi kullanıcıları için de kullanılabilecek. Dijital otomobil anahtarı da BMW tarafından destekleniyor ve daha fazla otomobil markasına genişleyecek.

Son olarak, Google, Waze uygulamasının artık belirli Renault araçlarında mevcut olduğunu ve yeni HD haritanın Volvo EX90 ve Polestar 3’ten başlayarak Google Otomotiv Hizmetleri’ni kullanan otomobil üreticilerine sunulduğunu açıkladı.

CES 2023’te bu tür heyecan verici teknolojilerin daha fazla tanıtılması için, en son haberler ve kapsama alanı için Pocketnow’u takip ettiğinizden emin olun.

Bu İnanılmaz Google akıllı telefonlara göz atın!

 • Google Pixel 7

  Google Pixel 7

  Yeni Google Pixel 7, tamamen yeni Google Tensor G2 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Cihaz 8GB bellek ile birleştirilmiştir ve 128 / 256GB st’ye sahiptirorage katmanları. Telefon önemli ölçüde geliştirilmiş bir kamera sistemi ile birlikte geliyor ve son nesle göre daha taşınabilir.  Pixel 7, Obsidyen, Limon Otu ve Kar renklerinde mevcuttur.

 • Google Pixel 7 Pro

  Google Pixel 7 Pro

  Yeni Google Pixel Tensor sensörü tarafından desteklenen Google Pixel 7 Pro, en sevdiğiniz oyunların ve çoklu görevlerin tümünü kolayca oynamanıza olanak tanımak için mükemmel grafik performansı ve bilgi işlem gücü sağlar. Cihaz ayrıca, mükemmel sonuçlar elde etmeye yardımcı olan benzersiz bir işlem sonrası algoritma ile desteklenen son derece yetenekli bir kamera kurulumuna sahiptir.

 • PBI-Piksel-6a-2-1

  Google Piksel 6a

  Yüksek yenileme hızı, kablosuz şarj, bir cam sırt ve diğer birkaç ipucu umurunuzda değilse, bu sizin telefonunuz olmalıdır. Bu bir Pixel, ancak daha ucuz. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

Kaynak: Google Mağazası [1, 2, 3]