Android Auto ile Waze nasıl kullanılır?


Waze, dünyadaki en popüler navigasyon uygulamalarından biridir ve aracınızda daha büyük bir ekrana sahip olduğunuzda kullanımı daha kolaydır (daha güvenli olduğunu söylememize gerek yok). Android Auto’da çalışacak şekilde ayarlamak kolaydır ve çalışmaya başlamak için çok fazla adım gerekmez.

Başlarken

Waze yerel olarak Android Auto’da çalışır, ancak işleri başlatmak için önce uygulamayı indirip telefonunuza yüklemeniz gerekir. Hesabınızı kurun veya hesabınızda oturum açın ve zaten yolun yarısına geldiniz.

(İmaj kredisi: Ted Kritsonis / Android Central)

Telefonunuzu aracınıza bağlamadan önce, tercihlerinizi önceden ayarladığınızdan emin olun. Waze, Android Auto içindeki işlevlerini esas olarak navigasyona odaklanmak, aramaya erişimi sınırlamak, sesli komutlar ve yolda karşılaştığınız olayları raporlamak için kısıtlar.

Ayrıca Waze’i Spotify, Audible, Amazon Music ve Tidal gibi belirli ses uygulamalarıyla da entegre edebilirsiniz.

Android Auto'da çalışan Waze'de kayıtlı konumlar.

(İmaj kredisi: Ted Kritsonis / Android Central)

Yolda kimseyle konumunuzu paylaşamayacak, hatta adım adım yol tariflerinin sesini değiştiremeyeceksiniz. Hedefleri veya adresleri Favorileriniz arasına kaydetmek istediğinizde, bunu önce telefonda yapmanız gerekir. Android Auto ile, Waze yalnızca kayıtlı konumlarınızı gösterir, böylece arabadayken aramış veya istemiş olsanız bile başkalarını ekleyemezsiniz.