Android Auto, gözlerinizi yoldan ayırmanıza yardımcı olmak için bu yaz büyük bir yükseltme alıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Android Auto, bu yaz tüm ekran boyutları için yeni bir bölünmüş ekran modu alıyor.
  • Bölünmüş Ekran, kullanıcıların uygulamalar arasında gezinmeye gerek kalmadan önemli özelliklere hızlı bir şekilde erişmelerini sağlar.
  • Google ayrıca, Google Asistan’ın yardımıyla müzik ve mesajlar için bağlamsal öneriler sunacak.

Google I/O 2022, çeşitli Google ürün ve hizmetlerine gelen pek çok güncellemeyle hâlâ devam ediyor. Şirket zaten Chromecast medya akışını Android Auto ekranlarına getirmek için çalışıyor. Şimdi Google, kullanıcı arayüzünü çok daha sezgisel hale getirmek için sürücülerin bu yaz bekleyebilecekleri daha fazla güncellemeyi vurguluyor.

Perşembe günü Google, yakında tüm ekran boyutlarında kullanıma sunulacak olan Android Auto için yeni bir bölünmüş ekran modunu duyurdu. Bu, en çok kullanılan özelliklerden bazılarına erişmeyi çok daha kolay hale getirecek, böylece sürücülerin en iyi Android Auto uygulamalarını bulmak için ortalıkta dolaşmasına gerek kalmayacak. Güncelleme ile kullanıcılar, parmaklarının ucundaki navigasyon, iletişim ve medyaya hızlı erişime sahip olacak.

Android Auto bölünmüş ekran modu ekran boyutları

(İmaj kredisi: Google)

Yeni bölünmüş ekran modunun yanı sıra Android Auto, sürücülere bağlamsal öneriler sunmak için Google Asistan’dan daha fazla yararlanacak. Bu, mesaj yazarken hızlı yanıt vermeyi, cevapsız aramalara geri dönmeyi, beklenen varış saatlerini paylaşmayı ve hatta çalınması için önerilen şarkıları önermeyi içerir.