Android Auto “Coolwalk” kullanıcı arayüzü, yeni bir Cast uygulamasıyla birlikte başka bir görünüme kavuşuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın test Android Auto kullanıcı arayüzü “Coolwalk”, düzen iyileştirmeleri almaya devam ediyor.
  • Android Auto aramaları, arayana bir SMS gönderen yeni bir reddetme seçeneği alır.
  • Bir “Cast” uygulaması aracılığıyla ekran yansıtma, en son Android Auto beta sürümünde de ortaya çıkarıldı.

Google, geçen yıl Android Auto’ya yönelik güncellemelerle sıkı bir şekilde çalıştı. En iyi Android telefonları otomobilinizin bilgi-eğlence ekranıyla birleştiren araç içi arayüz, kısa süre önce kısa mesaj bildirimlerini düzelten bir güncelleme aldı ve bugün, diğer iyileştirmelerle birlikte kullanıcı arayüzünde bazı yaklaşan değişiklikler görüyoruz.

Eylül 2021’de, Google’ın test ettiği “Coolwalk” adlı bir kullanıcı arayüzüne göz attık ve AndroidWorld bazı güncellemeler buldu ve bunları en son Android Auto beta sürümünde etkinleştirmeyi başardı.

UI revizyonlarından biri durum çubuğunu kaldırır ve bunun yerine simgeleri yoğunlaştırılmış bir gezinme çubuğuna yerleştirir. Başka bir değişiklik, yan perde widget’larına erişimin özel bir düğmeden ana sayfa düğmesine uzun basmaya taşınmasıdır.

Kaynak: AndroidWorld

Android Auto’daki kullanıcı arayüzü değişiklikleriyle birlikte Google, bir telefon araması alırken menüye bir seçenek daha ekledi. Önceden, mevcut seçenekler aramayı cevaplamak veya reddetmekti. Google şimdi, aramayı reddetmenize ve arayana otomatik olarak bir SMS mesajı göndermenize izin verecek üçüncü bir seçeneği test ediyor. Gönderilecek önceden ayarlanmış bir mesaj olup olmayacağı veya göndermeden önce mesajı özelleştirmek için Google Asistan’ı kullanıp kullanamayacağınız açık değil.

Android Otomatik Mesaj

Kaynak: AndroidWorld (İmaj kredisi: Kaynak: AndroidWorld)

Son olarak, keşfedilen diğer bilgi, Android Auto uygulama çekmecesinde Cast olarak görünen ve şu anda yanında bir “(Beta)” etiketi gösteren “MirroringApp” kod adlı yeni bir uygulamaydı. Bu eklemenin amacı tam olarak açık değildir. Ancak Reddit kullanıcısı u/RegionRat91, root’lu bir cihaz aracılığıyla seçeneği etkinleştirebildi ve görünüşe göre özellik şu anda bağlı cihazınızın görüntüsünü yansıtıyor.

Kaynak: Reddit kullanıcısı u/RegionRat91