Android 13 nihayet Android’in korkunç fotoğraf seçicisini düzeltebilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Android 12 QPR3 Beta 2 ve Android 13 geliştirici önizlemesi 2’de yeni bir fotoğraf seçici bulundu.
  • Yeni fotoğraf seçici, mevcut olana kıyasla basitleştirilmiş bir görsel yeniden tasarıma sahiptir.
  • Mishaal Rahman’a göre bu yeni sistem fotoğraf seçici, Android 13 kullanıma sunulduğunda varsayılan olarak mevcut olanın yerini alacak.

Android’de mevcut sistem düzeyindeki fotoğraf seçicinin çalışma şeklinden hayal kırıklığına uğradıysanız, yalnız değilsiniz. Esper’in kıdemli teknik editörü Mishaal Rahman’a göre Google, kullanıcıların mevcut fotoğraf seçiciyle ilgili bazı sorunlarını çözebilecek bir yeniden tasarım getirdi ve bu yılın sonlarında akıllı telefonlara çıktığında Android 13 ile resmi olarak piyasaya sürülecek. .

Beta, Android 12 QPR3 Beta 2’de Rahman tarafından keşfedildi (yeni sekmede açılır) halka açık olarak yayınlandığında Haziran özellik düşüşü olarak bilinecek olan sürüm. Bu beta sürümünü çalıştırıyorsanız, komutu çalıştırarak yeni fotoğraf seçiciyi test edebilirsiniz. cmd device_config, storage_native_boot picker_intent_enabled true değerini koydu Rahman başına bir ADB kabuğunda.

(İmaj kredisi: Mishaal Rahman)

Sağda gösterilen bu seçici, daha önce Android 13’te gösterilmişti. (yeni sekmede açılır) geliştirici önizlemeleri ve Android 13 piyasaya sürüldüğünde varsayılan olarak etkinleştirilecek, böylece bekleyen kişiler yeni seçiciyi sorunsuz bir şekilde deneyimleyebilecek. Bu yeni seçici kullanıcı arabirimi, fotoğrafları ve medyanızın geri kalanını yukarı doğru daha basit sekmelerde ayırarak, fotoğraf olmayan her şeyi kendi albümünde düzenler.