Android 12L şu anda Pikseller için mevcut, daha sonra tabletler ve katlanabilir cihazlara gelecek


Ne bilmek istiyorsun:

  • Google, büyük ekranlı cihazlar için güncellemesi olan Android 12L hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.
  • Güncelleme, daha büyük ekranlardan yararlanmak için bildirim gölgesi ve ayarlar menüsündeki değişiklikleri ve diğer güncellemeleri içerecektir.
  • Android 12L artık Pixel akıllı telefonlarda mevcut. Bu yıl daha sonra tabletlere ve katlanabilirlere geliyor.

Google’ın Android 12L’yi büyük ekranlı cihazlardan daha iyi yararlanmayı amaçlayan katlanabilir merkezli bir güncelleme olarak ilk kez duyurmasının üzerinden birkaç ay geçti. Bununla birlikte, Mart güncellemesi ve özellik düşüşüyle ​​birlikte Google, artık belirli cihazlar için kullanılabilen Android 12L’de neler beklenebileceği konusunda daha fazla ayrıntı sağlıyor.

Çeşitli beta sürümlerinde gördüğümüz gibi Android 12L, en iyi katlanabilir telefon ve tabletlerden bazılarında kullanıcı arayüzünü iyileştirmeyi amaçlayan görsel değişiklikler içeriyor. Bunların arasında ikiye ayrılan yeni bir bildirim gölgesi var; hızlı ayarlar için bir taraf ve bildirimler için diğer. Bu, aynı anda daha fazla bildirim görüntülemeyi kolaylaştırmalıdır.

Ayarlar menüsü de çeşitli ayarlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran yeni bir kullanıcı arayüzü ile geliştiriliyor.

Bir tablette Android 12L

(İmaj kredisi: Google)

Bir tablette Android 12L

(İmaj kredisi: Google)

Google ayrıca, aynı anda altı adede kadar uygulamayı tutabilecek yeni görev çubuğunu da vurgulamaktadır. Bu, onu yalnızca Chrome OS benzeri yapmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcıların uygulamaları bölünmüş ekran görünümüne sürüklemesine ve pencereleri ayarlamasına izin vererek çoklu görevi çok daha kolaylaştıracaktır.