Android 12L, Pixel 6 Pro için Yüz Kilidini Açma desteği ekleyebilir


Android 12L’de bulunan yeni kod, Google’ın potansiyel olarak Pixel 6 Pro’da Yüz Kilidini Açma özelliğini etkinleştirecek bir güncelleme sunabileceğini gösteriyor.


Google, Ekim ayında Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’yu ortaya çıkardı ve herkesi şaşırtacak şekilde, cihazlar yalnızca ekran içi parmak izi kilit açma yöntemiyle geldi. Google’ın Google Pixel 4’ün Yüz Tanıma Kilidi özelliğini uygulayacağına ve ekleyeceğine dair birkaç söylenti duyduk, ancak kısa bir süre önce öğrendiğimiz gibi, Google’ın zamanı dolmuş ve resmi cihazlarla birlikte gönderememiş olabilir.


Görünen o ki, Google özelliği göndermeyi planlıyordu ve Android 12L’nin kaynak kodunda, er ya da geç Pixel 6 Pro’ya gelebileceğini ima eden bazı yeni dizeler var. Ne yazık ki, sızıntı standart Pixel 6’dan bahsetmiyor, bu da şimdilik ekran içi parmak izi kilit açma yöntemine bağlı kalacağı anlamına gelebilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Kaynak kodu tarafından bulundu 9to5Google, ayrıca yüz kimlik doğrulamasını deneysel bir özellik olarak ifade ettiğini ve bunun hala tamamlanmadığını ve sevk edilmeye hazır olmadığını düşündürebileceğini söylüyor. Durum ne olursa olsun, bu şimdiye kadar neden mevcut olmadığını açıklayabilir, ancak ne zaman mevcut olacağı henüz belli değil.

Google, Yüz Kilidini Açma özelliğini Android 12L’de veya gelecekteki bir Pixel Özellik Bırakma güncellemesinde getirebilir, ancak bunların tümü yalnızca spekülasyon ve Google’dan ne zaman halka ulaşacağına dair resmi bir kelimemiz yok. Pixel 6 Serisinde başka bir kilit açma biçimini görmek kesinlikle harika olurdu, çünkü ekran içi parmak iziyle kilit açma yönteminin yavaş olduğu biliniyordu ve genellikle beklendiği gibi çalışmadı – yüksek maliyetli bir cihazdan. Google, en son Aralık güvenlik düzeltme ekinde bir ton sorunu çözen birkaç iyileştirme yaptı, ancak birçoğu henüz düzgün bir şekilde ele alınmadı.

Pixel 6 Pro_Sorta Sunny (Arka)

Google Piksel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro, orta sınıf cihazlarla bir yıl geçirdikten sonra Google’ın sunduğu ilk amiral gemisi düzeyindeki tekliftir. 120Hz 1440p ekrana ve yepyeni optiklere sahip üçlü kamera sistemine sahiptir.