Android 12 Geldi! İşte YENİLİKLER! (video)Apple’ın en yeni M1 MacBook’ları, iPad Profesyonelleri ve daha fazlası satışta

Apple’ın en yeni M1 Mac mini, iPad Pro’ları ve daha fazlası bugün satışta

Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Watch 3 bugün satışta

Ve bilirsiniz, bugün resmi haberler anlaşmalarla başlar. Yeni M1 MacBook Pro’dan başlayarak. Amazon’da şu anda giriş seviyesi modeli 100 dolar indirimli, yani size 1200 dolara mal olacak ama Space Gray sadece 75 dolar indirimli olduğu için Silver varyantını seçmelisiniz.. Aslında Silver’ın neden benim videomu izleyin favori. Ancak 512 GB depolamayı tercih ederseniz, her iki değişken de 100 dolarlık indirime sahiptir. Bir masaüstü bilgisayar arıyorsanız, M1 Mac Mini harika bir 69 dolar indirimli, yani 600 dolardan başlıyor ama indirim kasaya kadar uygulanıyor. Amazon ayrıca, 60 dolar için oldukça sağlam bir teklif olan OnePlus 8T’ye sahip ve giriş seviyesi varyantını 689 dolara sevk etti. Yeni bir monitör arıyorsanız, LG’nin sevdiğim Ultra Fine Ergo Display’i 53 dolar indirimli, satış fiyatı 645 dolar ve evet, 4K. Son olarak, 11 inç iPad Pro da yüzde 50 indirimle Wi-Fi ve Hücresel ve 256 GB depolama modelini 999 adet sevk etti. Aşağıdaki bağlantılarda Samsung’un Galaxy S21 Serisi, diğer LG monitörleri, Alienware dizüstü bilgisayarları ve daha fazlası hakkında daha fazla anlaşmamız var.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Başka bir Huawei Mate X2 teaser’ı içe doğru katlanan bir tasarıma işaret ediyor

P Serisinin beklediğimiz tek şey olmadığını bildiğimiz için dikkatleri Huawei’ye çevirelim. Son birkaç haftadır şirket, Çin’de 22 Şubat’ta piyasaya sürülecek olan Mate X2 ile yoğun bir şekilde dalga geçiyor. Şimdi, telefonun eller olduğu bir tür saati gösteren şirketten yeni bir teaser resmimiz var ve bunun içe doğru katlanan bir ekran olduğunu kesinlikle söyleyebilirsiniz, yani Galaxy Z Fold 2’ye benzeyecek. Mate X ve Mate XS ile aldık. Sızıntılara göre Mate X2, 8.01 inçlik ana ekranın yanı sıra 6.45 inçlik bir dış ekrana sahip olacak. Kameralara gelince, arkada 50MP birincil, 16MP, 12MP ve 8MP atıcılarla birlikte dörtlü bir kurulum beklemeliyiz. Görünüşe göre ana ekranda selfie kamerası yok, ancak kapak ekranında ikili bir kamera var. Bu telefon, Kirin 9000 ve 4400 mAh bataryadan güç alacak. Bakalım şirket ne ilan edecek, yani ilginç görünüyor.. Umarım göletin bu tarafında alabiliriz.

LG, yaklaşmakta olan katlanabilir iPhone’unda Apple’a yardım ediyor olabilir

Son zamanlarda çok fazla ilgi gören katlanabilirleriyle başlayarak birkaç segment için Cupertino’ya geçelim. Bu telefonun 2023’te veya sonrasında piyasaya çıkmasını bekliyoruz, ancak görünüşe göre Apple şimdiden ona büyük yatırım yapmış. DigiTimes’ın yeni bir raporuna göre Apple, katlanabilir ekranı geliştirmek için LG’den yardım alıyor. Şimdi, bu, panelleri LG’nin tedarik edeceği anlamına gelmiyor, çünkü Apple’ın ana OLED tedarikçisinin Samsung olduğunu biliyoruz ve önceki söylentilere göre, bu esnek panelleri tedarik edenler onlar olacak ve onlara zaten birden fazla örnek göndermişler. Rapor, rollerinin tam olarak ne olacağını belirtmeden LG’nin bu gelişmelerde Apple’a yardımcı olacağını iddia ediyor. Son zamanlarda izlemediyseniz, bu “iPhone Flip”in kapaklı bir tasarım getirerek RAZR ve Z Flip ile rekabet etmesini bekliyoruz. Bazı kaynaklar, Apple Pencil destekli 7 inçlik bir panel beklememiz gerektiğini iddia ediyor, ancak Prosser gibi diğer kaynaklara göre, daha çok genç bir kitleye pazarlanmak üzere birkaç parlak renk çeşidi alacağız. Yani evet, hala çok uzağız ama söylentiler gelmeye devam ediyor.

Apple patenti, ekran içi Face ID veya Touch ID fikrini öneriyor

Devam edelim, bir kez daha Apple’dan bahsedelim ama bu sefer iPhone’lara ve iOS 14.5’i alana kadar şu anda işe yaramaz olan FaceID’ye odaklanıyoruz. Şimdi, Apple’ın FaceID’yi ekranın altına koymanın yollarını bulmaya çalıştığını biliyoruz çünkü endüstrinin gidişatının bu olduğunu biliyoruz. Şimdi, Apple’ın İnce Film Transistör Arka Panellerine Entegre Edilmiş Fotodetektörleri dahil etmeyi düşündüğü yeni bir patentimiz var”. Bunun bir avuç olduğunu biliyorum ama temelde söyledikleri şey, ekran görüntüleri sunarken bile aynı anda farklı ortamları algılayan sensörler içerebilir. Bu sensörler, muhtemelen patente göre görüntüler, derinlik haritaları ve hatta video klipler oluşturmak için kullanılan bir biyometrik sensör, kamera veya derinlik sensörü olarak çeşitli şekillerde yapılandırılabilir. Ve sanırım hepimiz bunun nereye gittiğini biliyoruz. Bununla birlikte, çoğu patent, bu fotodetektörün ekrana nasıl dahil edilebileceğiyle ilgilenir, bu nedenle organik bir ışığa duyarlı malzemeye eklenmesi gerekir. Sonuç olarak, patent, telefonu daha kalın hale getirmeden ve size tam FaceID işlevselliği sağlamadan ekranın altındaki kamera ile ekrana bakacağınızdan bahsediyor. Ve dün de söylediğimiz gibi bu sadece bir patent yani yakında olabilir, yıllar sonra olabilir veya hiç olmayabilir. Hey, en azından daha küçük bir çentik, doğru yönde atılmış bir adımdır.

Android 12 çıktı. Tam kullanıma sunma planına ve uyumluluk ayrıntılarına göz atın

Ve nihayet bugünün en sıcak haberi için, hadi Google ve Android 12’den evet olarak bahsedelim, sonunda yine yılın o zamanı geldi. Geçen yıl olduğu gibi Google, Android 12 için Geliştirici Önizlemesini yeni başlattı ve elbette şu anda Piksellerle sınırlı. Görünüşe göre bu önizleme için Google, “kullanıcılara harika deneyimler sunmak için yeni araçlara” odaklanıyor. Özelliklerden bazıları, işletim sisteminde daha yumuşak geçişler, bildirimler için yeni bir tasarım ve düzen içerir. Uyarılar daha hızlı açılacak şekilde ayarlanıyor ve eski bildirim yöntemlerinden uzaklaşılıyor. Artık resimleri, videoları ve diğer içerikleri panodan veya klavyeden yapıştırmak artık daha kolay olacak. Ayrıca yerel AVIF ve HEVC desteği ekliyorlar ve hatta video oynatma için sürükleyici bir mod olduğunu duyuyoruz. Google ayrıca ses üzerinde ince ayar yapıyor, yani yeni uygulamalarda ses oynatmaya karşılık gelen dokunsal özellikler olabilir, bu da size oyunlar için daha iyi deneyimler, kişiler için özel titreşimler ve daha fazlasını sunar. Muhtemelen burada beklediğimiz en büyük değişiklikler, gizlilik çizgileri boyunca ilerliyor, şimdi kameranızın veya mikrofonunuzun biz olup olmadığını size bildiriyor, bunları kapatmak için geçişler ve daha fazlası, bir nevi Apple’ın stratejisine uymak ve onu belirli bir şekilde geliştirmek gibi yollar. Tabii ki, bu sadece genelleştirilmiş özellikler ve önizleme yerleştiğinde daha fazlasını öğreneceğiz.

Abone:http://bit.ly/pocketnowsubhttp://pocketnow.com

Bizi takip edin:http://flipboard.com/@Pocketnowhttp://facebook.com/pocketnowhttp://twitter.com/pocketnow