Amazon Kids and Kids+: Bu aile dostu planlar hakkında bilmeniz gereken her şey


Amazon yıllardır çocuklar için mükemmel tabletler yapıyor ve bu büyük ölçüde donanım kadar sunulan hizmetlerden kaynaklanıyor. Amazon, normal bir Amazon Fire HD 8 Plus’ı 2012’de Amazon FreeTime ve FreeTime Unlimited adlı bir Çocuk Sürümüne dönüştüren yazılımı piyasaya sürdü. Ardından, 2020 Sonbaharında Amazon Kids and Kids+ olarak yeniden markalandı. Peki, Amazon Kids ve Kids+ nedir ve bu hizmetleri bu kadar harika yapan nedir?

Kısacası bu, çocuklar için özenle seçilmiş kitaplar, filmler ve oyunlar ile üç ila 12 yaş arası çocuklar için mükemmel ebeveyn denetimleri sunan bir Amazon hizmetidir. oyun oynamadan önce okuması gerekenler ve yaş aralığına göre çocuğunuzun hangi içeriği gördüğü. Bu harika hizmetin pek çok katmanı var, o yüzden başlayalım.

Amazon Kids ve Kids+: Farklılıklar

Echo Show 5'te Amazon Kids+

(İmaj kredisi: Amazon)

Hem Amazon Kids hem de Kids+, ebeveynlere çocukları için bir profil oluşturma ve ebeveyn panosu aracılığıyla çeşitli düzeylerde erişim kısıtlamaları belirleme olanağı sunar. Standart sürüm olan Amazon Kids’de, çocuğunuzun profiline giriş yaptığında bu içeriğe erişebilmesi için kitaplığınızdaki içeriği onlarla paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, çocuğunuz Çocuk profilindeyken – yalnızca siz etkinleştirirseniz – web’de gezinebilecek, bu filtreler yerinde olacak ve internette güvenli bir keşif ortamı sağlamak için belirli web sitelerini engellemenize olanak tanıyacak. Çocuğunuz ayrıca evinizde bulunan desteklenen Echo cihazlarına duyurular yapabilecek ve ebeveyn onaylı kişilerle sesli veya görüntülü arama yapabilecek.

Amazon Fire HD 10 Çocuk Pro

(İmaj kredisi: Chris Wedel/Android Central)

Çocuğunuzla paylaştığınız bazı uygulamalar reklam içerebilir ve bu reklamlarla etkileşim kurma yeteneği azalsa da çocuğunuzun bir tanesine tıklama olasılığı olabilir. Uygulamalar konusundayken, Çocuk profilinde varsayılan olarak tüm uygulama içi satın almalar devre dışıdır, ancak isterseniz ebeveyn kontrol panelinden etkinleştirebilirsiniz.