Amazon Fire TV’nin Canlı sekme menüsü nasıl kullanılır?


Amazon, kısa bir süre önce Canlı sekmesinin işlevselliğini güncelleyerek Fire TV cihazlarında canlı akış içeriğine erişmeyi daha da kolaylaştırdı. Güncellemenin bir parçası olarak, Fire TV kullanıcıları artık favori canlı kanallarını ekleyerek entegre kanal rehberlerini özelleştirebilirler. Bunu göz önünde bulundurarak, Amazon Fire TV Live sekme menüsünü kullanmak için bu kullanışlı nasıl yapılır belgesini bir araya getirdik.

canlı kanallar nasıl eklenir

Amazon Fire TV Canlı sekme menüsü ana sayfada bulunur ve kullanıcıların o anda hangi içeriğin canlı olarak yayınlandığını görmelerine olanak tanır ve haberler, spor ve son izlenen filmler veya şovlar gibi kategorileri görüntüler. Kullanıcılar ayrıca daha kişiselleştirilmiş bir akış deneyimi için favori ücretsiz ve abonelik tabanlı uygulamalarından canlı kanalları kılavuzlarına ekleyebilir. İşte bunu nasıl yapacağınız.

  1. Fire TV ana sayfasına gidin ve Canlı sekme.
  2. Canlı sekmesi altında, Rehber ve Şimdi. Kaynak: Keegan Prosser / Android Merkezi

  1. Kanal rehberindeyken, Menü Alexa Voice Remote üzerindeki düğme.
  2. Seçenekler menüsü açıldığında, öğesine gidin ve seçin Favori Kanallara Ekle. Kaynak: Keegan Prosser / Android Merkezi

  1. Dönmek Canlı menüsüne gidin ve Seçenekler alttaki menü.
  2. Kaydırın ve seçin Favoriler. Kaynak: Keegan Prosser / Android Merkezi

Fire TV kullanıcısı tarafından eklenen canlı kanallar artık Canlı sekmesi altındaki Sık Kullanılanlar bölümünde görünmelidir. Kullanıcılar ayrıca Alexa’ya sorarak eklenen kanallara erişebilirler. İşe yarayabilecek komut örnekleri arasında “Alexa, bana Fire TV’de Canlı TV göster”, “Alexa, FOX News’e geç”, “Alexa, ESPN’ye geç” ve “Alexa, Bu Sabah CBS’yi bul” sayılabilir.