Amazon Fire TV Stick ve Fire TV Stick Lite: Hangisini satın almalısınız?


Amazon Fire TV Stick (3. Nesil) ile Fire TV Stick Lite’ı karşılaştırırken neredeyse iki kez denemeniz gerekiyor. (yeni sekmede açılır), çünkü iki dongle neredeyse aynı görünüyor. Gerçeği söylemek gerekirse, değiller O aşağıdaki özellik tablosunun açıkça gösterdiği gibi farklıdır. Bunu söyledikten sonra, bazı farklılıklar var. Öyleyse, konuya girelim ve neden bu akış çubuklarından birini diğerine tercih edebileceğinizi görelim.

Amazon Fire TV Stick ve Fire TV Stick Lite: Özellik Karşılaştırması

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Amazon Fire TV Stick ve Fire TV Stick Lite, özellikle 4K videoyu umursamıyorsanız veya UHD içeriği oynatabilen bir TV’niz yoksa, akış alanında mükemmel, uygun fiyatlı seçeneklerdir. Her iki akış dongle’ı da Prime Video, Netflix ve daha fazlası gibi çok çeşitli hizmetlerden 1080p Full HD video oynatmayı destekler.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Başlık Hücresi – Sütun 0 Amazon Fire TV Çubuğu Lite Amazon Fire TV Çubuğu (3. Nesil)
Boyutlar 3,4 x 1,2 x 0,5 inç 3,4 x 1,2 x 0,5 inç
Görüntü kalitesi HDR, HDR 10, HDR10+, HLG desteğiyle 1080p’ye kadar Full HD HDR, HDR 10, HDR10+, HLG desteğiyle 1080p’ye kadar Full HD
Ses Dolby Atmos Audio için HDMI geçiş desteği Yerel Dolby Atmos Ses
Veri deposu 1 GB 1 GB
Depolamak 8 GB 8 GB
Uzak Alexa Voice Remote Lite Alexa Voice Remote (3. Nesil)