Amazon Fire 7 ve Fire HD 8: Hangisini satın almalısınız?


İlk bakışta, Amazon Fire HD 8 ile Fire 7 arasındaki tek fark ekran boyutu gibi görünüyor, ancak burada biraz daha fazlası var. Fire HD 8 ayrıca daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana, daha büyük bir pile, daha hızlı bir işlemciye, daha fazla varsayılan depolamaya, stereo hoparlörlere ve genel olarak daha modern bir görünüme sahiptir. Yine de, hafif kullanıcılar ve çocuklar için iyi bir seçenek arayanlar için daha ucuz tablete ihtiyaç var.

Amazon Fire 7 ve Fire HD 8: Daha büyük ekrana mı ihtiyacınız var?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Masa üzerinde Amazon Fire 7 (2022) Ana Ekranı

(İmaj kredisi: Andrew Myrick / Android Central)

Ekran boyutu söz konusu olduğunda bir inç büyük bir anlaşma gibi görünmüyor, ancak Fire HD 8’deki 8 inçlik ekran, daha yüksek çözünürlük ve daha küçük çerçeveler sayesinde çok daha önemli hissettiriyor. Ekranın kenarı ile tabletin kenarı arasındaki siyah boşluk olan çerçeveler, Fire 7’de çok daha büyüktür ve 2022 çıkış tarihine rağmen tabletin biraz daha eski görünmesini ve hissetmesini sağlar.