Amazon Echo Show 10 ve Google Nest Hub Max


İşte Amazon Echo Show 10 ile Google Nest Hub Max karşılaştırmamız.


Amazon, geçen yıl dönen ekranlı Echo Show 10’u duyurdu. Ancak, nihayet şimdi satışa çıkıyor. Cihaz, kullanıcıların hareketlerini algılamak için bilgisayar görüşüne ve ses tabanlı yerelleştirmeye güvenir. Tasarım söz konusu olduğunda Nest Hub Max’ten biraz ilham alıyor. Bu nedenle, ikisini karşılaştırmak doğaldır. İşte Amazon Echo Show 10 ile Google Nest Hub Max karşılaştırmamız.


Amazon Echo Show 10’u Satın Alın

Google Nest Hub Max’i satın alın


Amazon Echo Show 10 ve Google Nest Hub Max: Özellik karşılaştırması

Özellikler

Amazon Yankı Gösterisi 10

Nest Hub Max

İşlemci

MediaTek 8183 ana işlemci + Amazon AZ1 Neural Edge

Amlogic T931

Akıllı Asistan

amazon alexa

Google Asistan

Dokunmatik ekran

10.1″ HD

10″ HD

Konuşmacılar

2×1.0″ tweeter’lar, 1×3.0″ woofer

2x.7″ 1 tweeter, 1×2.95″ woofer

Kamera

13MP + Deklanşör

127º FOV ile 6,5 MP

Gizlilik kontrolleri

Mikrofon için fiziksel kapak, mikrofon için elektronik anahtar

Mikrofon ve kamera için fiziksel kapak anahtarı

Wifi

802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz/5 GHz), çift anten (MIMO)

802.11 b/g/n/ac (2,4 GHz/5 GHz)

Bluetooth

A2DP, AVRCP

5.0

Chromecast yerleşik

HAYIR

Evet

Akıllı Ev Entegrasyonu

Zigbee + Kaldırım

Google Asistan ile çalışır

hareketli kamera

+/- 175° döndürme, cihazı fiziksel olarak döndürür

Kamera, konuşan kişiyi izlemek için yakınlaştırır ve hareket eder

Yüz Kibrit

HAYIR

Evet

Ses Eşleştirme

HAYIR

Evet

Hareket kontrolleri

HAYIR

Evet

Fotoğraflar

Amazon veya Facebook fotoğrafları ana ekranda görüntülenebilir

Google Fotoğraflar’ı ana ekranda görüntüleyebilir

Düşük Güç Modu

Kullanılmadığında daha az güç kullanır

Kullanılmadığında ekranı ortam aydınlatmasına göre karartır

Güvenlik sistemi

Guard Plus’la çalışır

Nest Aware ile çalışır

Ağırlık

5,64 pound

2,91 pound

Boyut

9,89″x9,06″x6,77″

9,85″x7,19″x3,99″

Fiyat

250 dolar

230 dolar

Ses ve Performans

Amazon Echo Show 10, mükemmel bir ses kalitesi sunan iki adet bir inçlik tweeter’a ve bir adet 3 inçlik woofer’a sahiptir. Ses seviyeleri odayı dolduruyor ve bas ve tizleri Alexa’ya söyleyerek ayarlayabilirsiniz. Amazon AZ1 Neural Edge ile ikinci bir işlemcinin eşlik ettiği MediaTek 8183 tarafından desteklenmektedir. İkincisinin gelecekte daha iyi konuşma tanıma için mevcut olduğu söyleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Öte yandan, Google Hub Max, 30W subwoofer ile birlikte 10W tweeter’lardan yararlanır. Eşit derecede iyi orta ve yüksek tonlarla güçlü bas sunar. Ayrıca, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim istiyorsanız bas ve tizleri Google Home uygulaması aracılığıyla ayarlayabilirsiniz. Kaputun altında bir Amlogic T931 işlemci yatıyor.

Görüntülemek

Amazon Echo Show 10 ve Google Nest Hub Max

Kömür renginde Echo Show 10

Amazon Echo Show 10, Google Nest Hub Max’te bulunan 1280 x 800 çözünürlüğe sahip 10 inç HD ekrana kıyasla 1.280 x 800 çözünürlüğe sahip 10,1 inç HD ekrana sahiptir. Her ikisi de büyük ve parlak ekranlardır. Her iki cihazda da medya tüketiminin keyfine varacaksınız. Google muadili ayrıca ekranın görünümünü daha gerçekçi görünmesi için ayarlayan Ambient EQ teknolojisi ile birlikte gelir.

Kamera

Amazon Echo Show 10, daha iyi gizlilik kontrolleri için deklanşöre sahip 13 MP kameraya sahiptir. Nest Hub Max’teki kameradan daha iyi. Google muadili, 127 derecelik görüş alanı, otomatik çerçeveleme ve yüz eşleştirme teknolojisine sahip 6,5 MP kamera ile birlikte gelir. Sizi tanıyabilir ve sizi konuşmacının yanında gördüğünde kişisel takviminizi ve diğer öğeleri görüntüleyebilir.

Öte yandan, Echo Show 10, bir arama yaparken veya içerik izlerken otomatik olarak size dönebilir. Ancak Nest Hub Max, Nest Aware aboneliğiyle birlikte kullanıldığında tanıdık yüz uyarıları gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Amazon teklifi, Alexa uygulamasına, Skype’a, Echo Spot’a veya Echo Show’a sahip olan herkesle bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bunun aksine, Google cihazı sizi Duo aracılığıyla bağlar.

Özellikler

yuva hub maksimum yakınlaştırma görüntülü arama

GÖRSEL: Google

Her iki akıllı hoparlör de cihazlarınızdan akış için Bluetooth desteği ve sesli asistan komut işleme için çift bantlı Wi-Fi sunar. Ancak, yalnızca Echo Show 10’da MIMO desteği ve çift anten bulunur. Bununla birlikte, Google’ın sunduğu teklifin kolunda zarif bir özellik var. Bluetooth senkronizasyonunun sunabileceğinden daha hızlı bağlantı sağlayan yerleşik bir Chromecast sunar. Ayrıca Amazon cihazında olmayan Yüz ve Ses Eşleştirme desteğine sahiptir. Ek olarak, Nest Hub Max’in bazı sınırlı Hızlı Hareket desteği de vardır. Öte yandan, Echo Show 10, Echo aktif olarak kullanılmadığında daha az elektrik kullanan yeni bir Düşük Güç Modu ayarına sahiptir.

Her iki akıllı hoparlör de güvenlik kamerası olarak kullanılabilir. Echo Show 10, Alexa komutuyla acil servisleri aramasına izin veren Guard Plus güvenlik sistemi ile birlikte gelir. Hoparlör mikrofonlarınız aracılığıyla duman ve cam kırılma alarmlarının seslerini de izleyebilir. Hareket uyarılarına yanıt veren ev otomasyonları kurabilirsiniz. Herhangi bir hareketi bulmak ve sizi uyarmak için bir odayı otomatik olarak tarayabilir. Ayrıca ekranı her iki yönde 175 derece dönebilir.