Amazfit T-Rex Pro hızlı incelemesi: Sağlam zarafet


Amazfit T-Rex, Editörümüzün bütçeye uygun en sağlam akıllı saat önerisiydi. Marka şimdi Amazfit T-Rex Pro’nun piyasaya sürülmesiyle teklifini bir adım öteye taşıyor. Her zamankinden daha sağlamdır, atmosferik basıncı algılamak için bir biyometrik sensör ekler, 3 eksenli bir jiroskop sensörü alır ve daha fazla konumlandırma seçeneği ve 100’den fazla spor modu sunar. Ancak bu eklemeler 30 dolarlık fiyat artışını hak ediyor mu? Hızlı incelememizde yeni Amazfit T-Rex Pro’nun yeteneklerine bir göz atalım.


Her zamanki gibi sağlam

Yeni sağlam giyilebilir cihaz, çekiç darbelerine dayanacak kadar güçlü olan polikarbonattan yapılmıştır (evet, bunu test ettim – sadece çekici ekrana koymayın). Her yerinde sağlam ama bu toplu anlamına gelmez. Akıllı saatin ağırlığı 60 gramın biraz altındadır (kayışlar dahildir). Sunduğu tasarım türü için gerçekten hafiftir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
Bilekte Amazfit T-Rex Pro

Amazfit T-Rex Pro, en uygun fiyatlı Askeri Sertifikalı sağlam akıllı saatlerden biridir. Aşırı sıcaklıklara ve 70 dereceden -40 dereceye kadar olan koşullara dayanabilir. Bu rakamları elimden geldiğince dondurucuya koyarak test ettim ve 20 dakika sonra hala çalıştı. Açıkçası, aşırılıkları test edemedim. Ayrıca, 5ATM derecelendirmesi 10 ATM’ye yükseltildi, bu da 100 metre derinliğe kadar su sıçramalarına, yağmura veya kara dayanabileceği anlamına geliyor.

Akıllı saatin dışı selefine benziyor. Sol kenarda Yukarı ve Aşağı düğmeleri, sağda ise Seç ve Geri düğmeleri bulunur. Bunlar, UI navigasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyor, ancak kendimi dokunmatik ekranı daha sık kullanırken buldum.

Amazfit T-Rex Pro düğmeleri

Duş alıyorsanız veya yüzüyorsanız, ekrandaki su damlacıkları navigasyonu engellediğinden, düğmelerin devreye girmesi muhtemeldir. Cihazın arkasında Bio-Tracking Optik sensörü bulacaksınız. Kayışlara gelince, bunlar silikon bantlar ve hala aynı – günün 24 saati rahat takılıyor.

Ekran aynı kalır

Amazfit T-Rex Pro, 360 x 360 piksel çözünürlüğe sahip 1,3 inç AMOLED ekrana sahiptir. Üzerinde parmak izi önleyici kaplama bulunan 3D Corning Gorilla Glass koruması altındadır. Esasen, öncekiyle aynı ekran. Doğrudan güneş ışığı altında kolayca görülebilir.

Duyarlılık geliştirilebilir

Ancak, bilekten uyandırma modunda ekranı açmak 1-2 saniye sürüyor, bu da orijinal T-Rex’te deneyimlediğimden daha fazla. Ayrıca, tüm ekran aydınlanmadan zamanı bir bakışta görebilecek kadar parlak olan her zaman açık bir ekrana (AOD) sahip olursunuz. Artı, daha önce olduğu gibi, AOD için iki seçenek vardır – dijital veya analog. Bu ön ayarlar beğeninize göre değiştirilemez. Bununla birlikte, AOD’de saat, gün ve tarih gibi önemli şeyler alırsınız.

Amazfit T-Rex Pro modları

Amazfit, spor modlarını 13’ten 100+’ye yükseltti. Aşağıdaki ana modlar altında bir dizi mod elde edersiniz: Koşma ve Yürüme, Bisiklete binme, Yüzme, Doğa Sporları, Salon Sporları, Dans, Dövüş Sporları, Top Sporları, Su Sporları, Kış Sporları, Boş Zaman Sporları ve Diğerleri. Yürümeyi, açık havada koşmayı ve badmintonu test edebildim ama Amazfit T-Rex Pro tam incelememizde daha fazlasını test edeceğim.

İzlemeye başlamak için sağa kaydırabilir ve Antrenmanlar’a gidebilirsiniz. Test sırasında, bir GPS sinyalinin alınması biraz zaman aldı. Koşarken mevcut ve ortalama hızı, mesafeyi, süreyi ve kalp atış hızını gösterir. Ve yürürken, giyilebilir cihazın sahte adımları kaydetmediği sonucuna varabilirim. Ayrıca egzersiz sırasında normal süreyi, kalori tüketimini ve kalp atış hızını gösterir.

Amazfit T-Rex Pro kalp atış hızı

Bunun dışında 7×24 kalp atış hızı ölçümü yaparken 1 dakikalık bir aralık ayarlayabilirsiniz. Ancak, çok fazla pil tüketir. Yoğun kullanımda belirtilen 9 güne ulaşamazken, T-Rex Pro, AOD kapalı ve kalp atış hızı aralığı 1 dakikaya ayarlı olarak 7 gün sürdü. Kalp atış hızı aralığını 30 dakikaya kadar ayarlarsanız ekstra meyve suyu alabilirsiniz.

Uyku takibi eskisinden daha iyi

Ayrıca, uyku takibi iyileştirildi. Oldukça doğru. Ancak REM, Derin Uyku ve Hafif Uyku sayılarının ne kadar doğru olduğunu söyleyemem – bunu söylemenin bir yolu yok. Ayrıca, 20 dakika veya daha uzun uykuları ölçebilir.

Kullanıcı arabiriminin kullanımı basit ve oldukça anlaşılır olsa da yanıt süresi veya gecikme süresi azaltılabilir. Daha önce de söylediğim gibi, bileğimi kaldırdığımda saatin yanması bir iki saniye sürüyor. Bununla birlikte, saatte gezinirken herhangi bir takılma ile karşılaşmadım. Saat ayrıca müziğinizi kontrol etmenizi sağlar. Bir parçayı atlayabilir, bir önceki parçaya gidebilir ve ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Amazfit T-Rex Pro saat yüzü

Bildirimler yine de işlem yapılamaz durumda kalır, yani olan bitenden haberdar olursunuz ancak bu konuda işlem yapamazsınız. Örneğin, arkadaşınızdan bir mesaj alırsanız, saat mesajı gösterecek ama onunla hiçbir şey yapamayacaksınız. Mesajı yanıtlamak için telefonunuzu seçmeniz gerekecek. Bu daha çok saatin dayandığı RTOS’un bir sınırlamasıdır. Tamamlayıcı uygulama ve işlevleri aynı kalır. Bununla ilgili T-Rex incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Sonuç olarak, Amazfit T-Rex Pro, giyilebilir harika bir sağlam spordur. Ancak, onu tam teşekküllü bir akıllı saat yapmak için harekete geçirilebilir bildirimlerle daha akıllı hale gelebilir. Amazfit T-Rex Pro tam / uzun vadeli incelememizde daha fazla spor moduna daha derin bir dalış yapacağız. 180 USD / 12.999 INR karşılığında sunulanlara gelince, bu ilgi çekici bir paket. Açık hava sporlarıyla ilgileniyorsanız ve dağlarda yürüyüş yaparken veya kumsalda yüzerken bağlantıda kalmak istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

Amazfit T-Rex Pro’yu Satın Alın