Amazfit GTS 3 ve GTS 2: Daha yeni modeli mi almalısınız?


Amazfit’in GTS serisi, kare ekranlara sahiptir ve akıllı saatlerin bütçe katmanında yer almasına rağmen, her şeyden önce görünüşe hizmet etmeye odaklanır. Amazfit GTS 2 ve halefi GTS 3, şık gövdelerinin içine gizlenmiş teçhizat gibi, görünüş açısından pek farklı değil. Aynı hafif, alüminyum alaşımlı yapıya ve aynı ekran boyutlarına sahip olursunuz. Şikayetçi değiliz çünkü her iki akıllı saat de harika görünüyor ve uzun süre giyildiğinde rahat hissettiriyor.

Şans eseri, Amazfit GTS 3, aynı 5 ATM su geçirmezliğini koruyor ve tıpkı GTS 2 gibi Alexa yerleşik olarak geliyor. Daha yeni Amazfit giyilebilir cihaz, küçük kardeşinin birçok yönünü geliştirirken, bazı şeyler eksik. Bu, yeni modele geçmenin veya yeni modele geçmenin değerli bir karar olup olmadığını sorgulamamıza neden oluyor. Bu, konuyu daha derin bir düzeyde incelememizi gerektiriyor, şimdi yapacağımız şey de bu.

Amazfit GTS 3 ve GTS 2: Kaputu Açmak

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Amazfit GTS 3 ve Amazfit GTS 2

(İmaj kredisi: Amazfit)

Her iki GTS modelinin teknik özellikleri karşılaştırıldığında, birkaç küçük fark ortaya çıkıyor. İlk olarak, Amazfit GTS 3’ün daha yeni bir Bluetooth 5.1 LE modülüne sahip olduğuna dikkat edin. Son nesil GTS 2, eski Bluetooth 5.0 çipine sahiptir. Bu, GTS 3’ün daha hızlı eşleştiği ve telefonunuza bağlıyken daha az pil tükettiği anlamına gelir. Bu aynı zamanda saatin güç tüketimini azaltarak GTS 2’ye kıyasla GTS 3’ten daha yüksek çalışma süresi elde etmenizi sağlar.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Kategori Amazfit GTS 3 Amazfit GTS 2
Görüntülemek 1,75 inç AMOLED 1,65 inç AMOLED
İşletim sistemi Zepp işletim sistemi Zepp işletim sistemi
Hafıza 3GB 3GB
Pil 250mAh, ortalama kullanımda 12 gün 246mAh, ortalama kullanımda 7 gün
Su direnci 5 bankamatik 5 bankamatik
bağlantı Bluetooth 5.1 LE Bluetooth 5.0
Küresel Konumlama Sistemi ✔️ ✔️
NFC
Kalp atış hızı sensörü ✔️ ✔️
SPO2 sensörü ✔️ ✔️
Uyku takibi ✔️ ✔️
Mikrofon ✔️ ✔️
Konuşmacı ✔️
sesli asistan Alexa yerleşik Alexa yerleşik
boyutlar 42,4 x 36 x 8,8 mm, 24,4 g 42,8 x 35,6 x 9,7 mm, 24,7 gr
Bant boyutu 20mm 20mm