Alexa uygulamasından akıllı ev ürünleri nasıl kaldırılır


Bugün piyasada pek çok harika Alexa konuşmacısı var ve bu cihazlar birçok yönden yardımcı olabilir. Bu, kontrolünüzü herhangi bir sayıda mükemmel Alexa uyumlu akıllı cihaz üzerinde genişletmeyi içerir. Amazon, etkileşimde bulunduğu ürün türlerini genişletmek de dahil olmak üzere, sesli asistanını yıllar içinde geliştirmeye devam etti. Akıllı ışıklardan mikrodalga fırınlara ve sadece mevsimsel olarak kullanabileceğiniz pek çok şey. Akıllı ev ürünlerini, dağınıklığı azaltmak için veya artık kullanmadığınız için Alexa uygulamasından kaldırmak isteyebilirsiniz. Kaldırma nedeniniz ne olursa olsun, yardım etmek için buradayız.

Alexa uygulamasından akıllı ev ürünleri nasıl kaldırılır

Akıllı ev cihazlarını Alexa kurulumunuzdan kaldırmak nispeten basit bir işlemdir. Alexa ile akıllı ev entegrasyonunuzdan akıllı fişten veya elektrik süpürgesinden kurtulmak isteyin, adımlar aynıdır. Öyleyse gidelim.

  1. Alexa uygulaması telefonunda.
  2. Seçme Cihazlar Ekranın alt kısmında
  3. birini seçin cihaz kategorisi veya sola kaydırın ve seçin Tüm cihazlar
  4. istediğiniz cihaza dokunun kaldırmak istiyorum.Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

  1. seçin dişli simgesi (⚙️) Ekranınızın sağ üst köşesinde
  2. üzerine dokunun çöp tenekesi simgesi (🗑️) Ekranınızın sağ üst köşesinde
  3. Seçmek SİLMEK cihazı Alexa uygulamasından kaldırmak için.Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

Bunu yaptıktan sonra, uygulamadan kaldırmayı seçtiğiniz herhangi bir cihaz yalnızca kendisi değil, onu içeren tüm gruplardan veya sahnelerden de kaldırılacaktır. Bu nedenle, cihazı artık Alexa uygulamanızda görmemenin yanı sıra, artık Echo cihazlarınızdan da erişilemeyecektir. Bu nedenle, akıllı ev cihazlarını Echo Dot’unuzdaki sesinizle veya büyük ekranlı Echo Show 15’teki widget’lar aracılığıyla kontrol etmeyi seviyorsanız, yukarıdaki adımları izlerseniz, bu cihazlar da kaldırılan akıllı ev ürünleriyle teması kaybedecektir.