Alexa 2023’ü destekleyen en iyi termostatlar


Ev ısıtma ve iklimlendirme sistemlerinizi Alexa için en iyi akıllı termostatlardan biriyle otomatikleştirmek isteyebileceğiniz birkaç neden var. Bağlantılı akıllı termostatlar, rahatlık, enerji verimliliği veya “soğuk” faktör için mükemmel bir yatırımdır. Amazon ekosistemindeyseniz, sayıları giderek artan harika seçenekler var. Sesle Kontrol özellikli ecobee SmartThermostat, yerleşik Alexa’ya sahip olduğu, bir oda sensörü içerdiği ve kullanımı kolay olduğu için en iyi seçimimizdir.

Ecobee resmi yaşam tarzı 1

(İmaj kredisi: Kaynak: Ecobee)

Ses Kontrollü ecobee SmartThermostat

Birinci sınıf termostat

Satın alma nedenleri

+

Daha hızlı işlemci

+

Uzak alan ses tanıma

+

Alexa yerleşik

+

Oda sensörü dahil

Kaçınılması gereken nedenler

Pahalı

Karmaşık arayüz

İster inanın ister inanmayın, ecobee’nin yerleşik Alexa ile ecobee4’ü piyasaya sürmesinden bu yana sadece birkaç yıl geçti. Ondan önce, mağara insanları gibi başka bir cihazdan Alexa ile konuşmak zorundaydık! Ama ciddiyetle, konsept bir hit oldu. Ve şimdi ecobee, ecobee4’ün başarısını Google dostu popüler Nest Termostat ile karşılaştırılabilir olan Ses Kontrollü daha yeni SmartThermostat ile takip etti.

Peki yeni veya daha iyi olan ne diye sorabilirsiniz? Daha canlı bir dokunmatik ekrana sahip daha modern, daha temiz bir tasarıma sahiptir. Dört çekirdekli bir işlemciye (evet, bir termostatta!) ve uzak alan ses tanıma özelliğine sahiptir, bu nedenle AC’yi düşürmek için bağırmanıza gerek kalmaz. Ve bu yerleşik Alexa iyiliği ile ecobee SmartThermostat’tan hava durumu veya haber güncellemelerini isteyebilir, hatta Spotify connect ile müziğinizi çalabilirsiniz. Jetgiller çağında mı yaşıyoruz?

Amazon Akıllı Termostat İncelemesi

(İmaj kredisi: Samuel Contreras / Android Central)

Amazon’un kendi düşük maliyetli termostatı

Satın alma nedenleri

+

En ucuz akıllı termostatlardan biri

+

Alexa ile kurulumu kolay

+

Merkez gerekmez

+

Alexa uygulamasıyla kurulum

Kaçınılması gereken nedenler

Dokunmatik düğmeler bazılarından daha az sezgiseldir

Çoklu termostatlı evlerde çalışmaz