AirPods 3 incelemesi: Apple’ın garip hareketi (video)


Yeni AirPod’lar hakkında söylemem gerektiğini düşündüğüm bir şey varsa, 2019 için harika olurdu.


Ve dinle, onları ezmeye çalışan ben değilim. Sevin ya da nefret edin, orijinal çıkışlarından bu yana 5 yıl geçti ve hala zirvedeler. Elbette satışlar o kadar güçlü kalmadı, ancak Apple hala pazarın %38’ine hakim. Bunun çok olmadığını düşünebilirsiniz, ancak sıradaki rakibin yalnızca %9’u var ve bunu fark etmek için yapmanız gereken tek şey New York’ta dolaşmak. Apple’ın bu üçüncü nesli piyasaya sürmesi neden bu kadar uzun sürdü, bu kadar çok sızıntıdan sonra beni aşıyor, ama sonunda buradalar ve geç kaldılar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Apple’ın bazı kararlarıyla mücadele ettiğimi bilmek için tek yapmanız gereken, ikinci AirPod’lar hakkındaki incelememi ve hatta AirPods Max hakkındaki düşüncelerimi izlemek. Elbette Apple ekosistemindeki rahatlıklarına bayılıyorum, ancak bu biçim ve işlev zihniyetiyle mücadele ediyorum. İkinci AirPod’larla ilgili en büyük sorunum, bu tek beden herkese uyan zihniyetti çünkü hepsi beni dahil etmiyor gibi görünüyor. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım onları kulaklarımda tutmayı başaramadım, bu da onların iyi ses deneyimini alt etti. AirPods Pro şehre gelene kadar bu konsepte gerçekten aşık olmadım, çünkü sadece uyumu değil, aynı zamanda havalandırma mekanizması ve hem şeffaflık modu hem de gürültü engelleme hissini de düzelttiler. Bu yeni AirPods 3, artık %33 daha kısa gövdeli tasarım seçeneklerinden bazılarını ödünç alıyor, bu nedenle artık Q-İpuçları kulaklarınızdan sarkıyormuş gibi görünmüyor.

Kontroller ayrıca, artık Profesyonellerde aldığınız Kuvvet Sensörü kontrollerinin lehine olan dokunma hareketleriyle bir yenileme alıyor. Bazılarının musluğu tercih ettiğini biliyorum ama ben yeni sistemin geri bildirimini tercih ediyorum. Hey S komutu da bir seçenek olsa bile, tek sıkma şarkıyı duraklatır, değiştirmek için çift veya üçlü sıkma ve Siri’yi etkinleştirmek için uzun sıkma. Profesyonellerden getirdikleri bir başka harika özellik de, daha önce bu derecelendirmeye sahip olmayan orijinallerle çalışmaya cesaret etmiş olanlarınız için nihayet IPX4 tere ve suya dayanıklı olmalarıdır.

Masada AirPods 3 ve kılıf

Kaynak: Pocketnow

Şimdi, onları spor salonunda kullanan insanlardan biri olmamamın nedeni, çünkü Profesyonellerden en çok sevdiğim tek şey burada değil ve bu uyum. Değişken kulak uçları yerine, daha önce sahip olduğumuz klasik açık kulak tasarımına farklı bir girişim getiriyorlar. Bunların kulaklarıma öncekilerden daha iyi uyduğunu kabul edeceğim, ancak herhangi bir aktivite yaparken paranoyak hissetmekten ve bu düşme hissiyle baş etmekten kurtulamıyorum. Yine, daha iyi bir uyum, ancak hiç bahşiş vermeyi tercih etmeyen bir ton insan tanıyor olsam bile, ideal dediğim şey değil.

Sevilecek bir şey bu yeni vaka. Bir bakışta Profesyonellere benziyor, ancak aslında çok daha küçük. Eski modellerin daha geniş ve daha kısa hale geldiğini, ancak neredeyse aynı ayak izini kapladığını düşünün. Kutu, şarj etmek için bir Lightning – USB-C kablosu içerir, ancak Apple’ın bu durumda yalnızca kablosuz şarjı desteklemek için değil, aynı zamanda onları yerinde tutmak için daha güvenilir MagSafe yaklaşımını benimsemek için mıknatısları sığdırabilmesi beni şok etti.

Bununla birlikte, bu AirPod’ların Pro modellerinden bile üstün olmasının tek nedeninin dayanıklılıkları olduğunu düşünüyorum. 4,5 saat yerine 6 saat dinleme süresi elde edersiniz; bu, ABD genelinde bir ülke çapında uçuş için oldukça yeterlidir. Kasa size toplam 30 saat kazandıracak ve onları yalnızca beş dakikalık bir şarjla size fazladan bir saat kazandıracak kadar hızlı şarj edecek.

Gövde tarafından elde tutulan kulaklık

Kaynak: Pocketnow

Şimdi bunları almanızın en önemli nedenine gelince, gürültülü bir ortamda değilseniz ses kalitesi oldukça iyi. Daha fazla bas sağlayan yeni bir düşük distorsiyonlu sürücüye sahibiz ve artık eskisi gibi kulaklarınızı zorlayarak gürültüyü fazla telafi etmeye çalışmamasını seviyorum. Yüksekler de biraz daha fazla ayrıntı fark etmenize yardımcı olacak şekilde iyi bir artış elde etti. Ayrıca Dolby Atmos desteğini ve Apple’ın ifadesiyle “kulağa gelmesi gerektiği gibi” dinlediğiniz her şeyi uyarlayan Pro modellerinde elde ettiğiniz aynı Uyarlanabilir EQ’yu da getiriyorlar. Kalabalık bir alanda size daha iyi bir deneyim sunma konusunda eskisinden çok daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum, ancak yine de tasarımın gerçekten mükemmel olmasının önüne geçtiğini hissediyorum. Muhtemelen buradaki en sevdiğim özelliklerden biri, Find My’ın yeni uygulaması, hatta bunları bir yerde bırakıp bırakmadığınızı size bildirecek ve siz de benim kadar bunu yaptığınızı bileceksiniz.. Ayrıca, Spatial ses burada, ama aslında devre dışı bıraktığım özelliklerden biri. Elbette, kafanızı hareket ettirdiğinizde sesin değişeceğini ilk kez fark etmek harika, ancak ben sürekli hareket ettiğim için bazen sinir bozucu olabiliyor.

Parkta AirPods 3 giyen adam

Kaynak: Pocketnow

İnsanların bunları en çok ne için kullandığını gördüğüme gelince, telefon görüşmeleri hala AirPod’ların en iyi yaptığı şeylerden biri. Öyle bir noktaya gelindi ki, arayanlar, benim hoparlörde olmamdan veya kulaklığı kullanmamdan daha iyi ses çıkaran telefon görüşmeleri buluyor. Bu artı, Apple cihazlarınız arasında otomatik geçişe ek olarak pek çok şeyi etkinleştiren Apple’ın H1 çipi gibi küçük şeyler, bunları günlük yaşamınızda daha gerekli araçlar haline gelmek için kulaklıklarına ihtiyaç duyan herkes için harika kılar.

Keşke sürekli olarak Yakınlaştırma Çağrılarında olduğumuz ve tam konsantrasyona ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda Gürültü Engelleme özelliği olsaydı.

AirPod'lar 3

Apple AirPod’lar 3

Evet, AirPods 3 iyi bir kulaklık çiftidir ve bu tür bir uyum artı avantajlar size hitap ediyorsa, o zaman elbette onları tavsiye etmekte hiçbir sorunum yok.

Sonuç olarak, bu seferki duygularımın, Apple’ın yeni bir AirPod çifti çıkarmaya karar verdiği son zamandan çok daha olumlu olduğunu düşünüyorum. Daha iyi bir tasarım, daha iyi ses kalitesi, bir IP derecelendirmesi ve şimdi biraz daha küçük bir pakete küçültülmüş olan Pro varyantlarında aldığımız harika faktörlerin çoğu elde ediyoruz.

Sorun şu: Artık 2016’da ve hatta 2019’da değiliz. Fiyat etiketleri gerçekten “gerçekle temas halinde” diyeceğim bir şey değil. Bunların rekabet etmediği zamanlarda, fiyat mantıklıydı, ancak bugün Amazon’un Echo Buds 2 veya Galaxy Buds 2 veya hatta Nothing Ear One gibi cihazlarımız var, hepsi su geçirmezlik, gürültü önleme ve bir tür ortam modu sunuyor ve daha iyi bir uyum ve kompakt bir kasa, hepsi Apple’ın burada istediğinin çok altında bir fiyata. Heck, AirPods Pro bile Amazon’da her zaman bu yeni AirPod’larla neredeyse aynı başlangıç ​​fiyatına bulunabilir.

Havaalanında kulaklık takan adam

Kaynak: Pocketnow

Evet, AirPods 3 iyi bir kulaklık çiftidir ve bu tür bir uyum artı avantajlar size hitap ediyorsa, o zaman elbette onları tavsiye etmekte hiçbir sorunum yok. Ne yazık ki, aldığınız şey için onları çok pahalı bulan insanların teknesindeyim. Belki de Pro modellerini o kadar uzun süredir kullanıyorum ki geri dönmekte zorlanıyorum ve bu benim için aşağı yukarı böyle.