Adobe Photoshop artık M1 Mac’lerde yerel olarak çalışıyor


Adobe ayrıca iPad için Photoshop uygulamasına iki önemli özellik ekledi – Bulut Belgeleri Sürüm Geçmişi ve çevrimdışı Bulut Belgeleri düzenleme


Adobe, Aralık ayında Lightroom’un yerel olarak M1 Mac’lerde ve Windows’ta ARM makinelerde çalışan optimize edilmiş bir sürümünü yayınladı. O zamanlar Adobe, Photoshop gibi daha popüler tekliflerinden bazılarının M1 için optimize edilmiş yapılarının beta testlerini de başlattı. Ürün nihayet prime time için hazır. Adobe bir yayınladı Şirket içi M1 silikondan güç alan yeni MacBook’larda yerel olarak çalışan Photoshop’un yeni sürümü.


Önceden Ayarlanmış Senkronizasyon ve Bulut Belgelerini Düzenlemeye Davet Etme araçları henüz M1 Mac’ler için taşınacak

Dahili testlerin ardından Adobe, ‘geniş bir özellik yelpazesi’ teklifini talep ediyor Photoshop’un yeni ve optimize edilmiş sürümüyle ortalama 1,5 kat hız artışı. Şirket, blog yazısında bazı görevlerin yapılması gerektiğinden bile bahsediyor. önemli ölçüde daha hızlı Rosetta 2 öykünmüş sürümünde veya uygulamanın x86 için optimize edilmiş yapısında elde ettiğinizle karşılaştırıldığında. Özellikle, dosyaları açma/kapatma, filtre uygulama, İçeriğe Uygun Dolgu ve konu seçimi gibi görevler, M1 Mac’lerde belirgin şekilde daha hızlı çalışacaktır.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ancak, M1 çipinden tam olarak yararlanmak için henüz optimize edilmemiş birkaç Photoshop özelliği var ve bunlar bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek. ARM tabanlı M1 ekosistemi için henüz taşınacak olan dikkate değer özellikler, Ön Ayarlı Senkronizasyon ve Bulut Belgelerini Düzenlemeye Davet Etme’dir. Adobe, bu özelliklerin iş akışlarının ayrılmaz bir parçası olması durumunda kullanıcılara Photoshop’un optimize edilmemiş sürümüne geri dönerek Rosetta 2 öykünme katmanıyla kullanmalarını tavsiye eder.


adobe photoshop ipad belge geçmişi

Bulut Belgeleri Sürüm Geçmişi

Ek olarak Adobe, iPad için Photoshop uygulamasına iki önemli özellik ekledi: Bulut Belgeleri Sürüm Geçmişi ve Çevrimdışı Bulut Belgelerini Düzenleme. İlki, kullanıcıların bir belgenin 60 gün kadar eski sürümlerine geri dönmesine izin verir. Kullanıcılar ayrıca eski sürümleri kaydetmeyi, yeniden adlandırmayı ve hatta yer imi listesine koymayı seçebilir. İkincisi, kullanıcıların bulut tabanlı belgelerini indirmelerine ve çevrimdışı düzenleme için yerel olarak depolamalarına olanak tanır.

adobe photoshop ipad çevrimdışı düzenleme

Çevrimdışı Bulut Belgeleri Düzenleme

MacBook Pro M1’i Amazon’da görüntüleyin

MacBook Air M1’i Amazon’da görüntüleyin