Açık dünya macera oyunları Calico ve Lake yakında Stadia’ya geliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Whitethorn Games tarafından yayınlanan iki açık dünya macera oyunu yakında Stadia’da yayınlanacak.
  • Calico, oyunculara hayvanları toplayarak, kasaba halkıyla tanışarak ve onlar için yemek yaparak kasabanın kedi kafesini yeniden inşa etme görevi verir.
  • Lake, oyuncunun Oregon’daki küçük bir kasabayı keşfetmekte, ilişkiler kurmakta, posta teslim etmekte veya sadece arabayla dolaşmakta özgür olduğu bir anlatı macera oyunudur.

Google bugün Stadia platformuna iki oyunun daha “yakında” geleceğini duyurdu. Ortaya çıkan oyunların ikisi de rahat ve stressiz oyun türlerinde uzmanlaşmış Whitethorn Games tarafından yayınlandı.

Stadia’ya gelen ilk oyun, kasabanın kedi kafesini yeniden inşa etmekten sorumlu olduğunuz bir topluluk sim oyunu olan Calico’dur. Oyuncular, büyülü kızlar ve cadılar da dahil olmak üzere diğer kasaba halkının yanı sıra kediler, geyikler, köpekler ve hatta kırmızı pandalar gibi hayvanlarla arkadaş olmak için ormanı keşfedebilirler. Hayvanlar partinizde kalıp sizinle takılabilir veya müşterileri karşılamak için kafedeki yeni evlerine gönderilebilir. Kafe ayrıca farklı tarzlarda mobilyalarla dekore edilebilir ve kasaba halkının seveceği yiyecekleri satmak için bir yemek pişirme mini oyunu vardır.