ABD taşıyıcıları en son raporda genel hızları iyileştirdiğinden, T-Mobile hala 5G ile liderliğini koruyor


Ne bilmek istiyorsun

  • T-Mobile, genel hız ve 5G hızında liderliğini sürdürdü ve Verizon her iki kategoride de ikinci oldu. AT&T’nin hızları genel olarak arttı ancak 5G için aynı kaldı.
  • T-Mobile, AT&T’de %49,4 ve Verizon’da %28,2 ile karşılaştırıldığında %65 ile 5G kullanılabilirliğinde lider.
  • Galaxy S22 Ultra, Snapdragon 8 Gen 1’i yonga seti liderlik tablosunun zirvesine taşımaya yardımcı olan en hızlı genel cihazdı.

Her operatör 5G’ye lazer odaklıdır ve bize en yeni nesil hücresel bağlantıyı hatırlatan hemen hemen her operatör reklamını müşterilerin bilmesini isterler. Ancak bu yatırım herhangi bir şekilde anlamlı bir şekilde karşılığını veriyor mu? Ookla’nın 2022 1. Çeyrek raporuna göre, üç ana operatörün her biri medyan indirme hızında gelişme kaydetti ve T-Mobile liderliğini sürdürdü.

Genel mobil veri hızları son üç ayda bir platoya ulaşırken, dünya çapında lider tablosunda bir sıra gerileyerek 23. sıraya geriledi. Buna rağmen, her operatör 2021 4. Çeyrek raporundan bu yana bir miktar gelişme kaydetti ve T-Mobile, 90.65 Mbps’lik 4. Çeyrek sonucuna kıyasla 117.83 Mbps ile en üst sırayı aldı. Bu en büyük artıştı, ardından Verizon 44.67 Mbps’den 62.62 Mbps’ye sıçrayarak taşıyıcının ikinci sırayı almasını sağladı. AT&T, 49.25 Mbps’den 56.10 Mbps’ye yükseldi.