9. nesil iPad, daha hızlı işlemci ve daha ince tasarımla gelecek


Apple, standart iPad’i geçen yıl Eylül ayında güncelledi, ancak…


Apple, standart iPad’i geçen yıl Eylül ayında güncelledi, ancak herhangi bir büyük duyuru yapmadı veya özelliklerde veya tasarımda önemli bir değişiklik yapmadı. Bu yıl, Apple’ın daha küçük bir özellik artışı yapması ve tasarımı benzer tutması bekleniyor.


Standart iPad’in maliyeti 329 ABD Doları veya eğitim müşterileri için 299 ABD Dolarıdır. 9. nesil modelin bazı söylentiler ve sızıntılar olsa da aynı tasarımı koruması bekleniyor. Mark Gürman, Bloomberg(aracılığıyla MacSöylentiler) önceki nesil iPad’lerden biraz daha ince olacağını iddia ediyor. Ayrıca, gezinme ve cihazın kimliğini doğrulama ve ödeme yapma için Dokunmatik Kimlik ve Ana Sayfa düğmesi yapılandırmasını koruyacağı bildiriliyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni 9. nesil iPad’in, Apple’ın yeni Apple Watch Series 7, iPhone 13 serisi, yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlasını duyurmasının beklendiği Eylül etkinliğinde tanıtılacağı bildiriliyor.

Yeni iPad mini’nin daha büyük bir ekrana ve daha ince çerçevelere sahip olduğu, daha iyi bir işlemci ve yükseltilmiş performansla geldiği de söyleniyor. İPad mini’nin, mevcut iPad Air ve iPad Pro serilerine çok benzeyen yepyeni bir tasarıma sahip olacağı da söyleniyor.

Yeni iPad, muhtemelen aynı 3GB RAM ve arkada aynı 8MP kamera ile gelen Apple Pencil’ı destekleyecek. Apple’ın şu anda yalnızca 30 fps’de 720p’de kayıt yapabilen 1.2MP’lik bir sensör olan selfie kamerasını iyileştirip iyileştirmeyeceğine dair bir kelime yok. Ayrıca, Apple’ın depolama varyantlarını yükseltmesini bekleyip bekleyemeyeceğimize dair hiçbir şey duymadık.

Güncellenen standart iPad hakkındaki düşünceleriniz neler? Yükseltmekle veya bir tane almakla ilgilenir misiniz? Şu anda hangi iPad’i kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!