2022’nin En İyi Motorola Telefonları


Motorola çok sayıda cihaz üretiyor, her fiyat noktasında bir çift diyebiliriz! Ayrıca, LG’nin yokluğu, telefonlarında daha fazla göz ve Samsung ve OnePlus ile birlikte daha büyük bir pazar payı elde etmek anlamına geliyor. Ve bunu yapmak için, Motorola’nın satışta geniş bir koleksiyona sahip olması şaşırtıcı değil. Ancak bize göre, tüm seçenekler arasında zor kazandığınız paraya değecek yalnızca birkaç cihaz var.


Bunu söylüyoruz çünkü bir yıl önce saygın donanımlara sahip modeller bu sefer aynı deneyimi sunmayacak gibi görünüyor. Bu nedenle, bu makalede, çeşitli kategorilerde cebiniz için en iyi seçenekleri seçmek için Motorola’nın 2022’de piyasada bulunan telefonlarına bakacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Çünkü unutmayalım ki, bu cihazlar en az şişirilmiş Android deneyimlerinden birine sahiptir. Ayrıca, yalnızca kullanıcı deneyimini iyileştiren Moto Actions aracılığıyla önemli miktarda yazılım eklemesi ekleyin.

Bu makale, bu akıllı telefonların kilidi açılmış sürümlerini içermektedir. Taşıyıcı planla bir tane almakla ilgileniyorsanız, bu modeller indirimli fiyatlara sahip olabileceğinden ve hatta biraz farklı özellikler sunabileceğinden, servis sağlayıcınızla görüşün.


Amiral Gemisi: Motorola Edge+

Turkuaz zemin üzerinde Motorola Edge Plus 2022 Ürün Resmi
Motorola Kenar Artı 2022

Kaynak: Pocketnow

Motorola Edge+, gösterişten uzak bir cihaza ve özünde sağlam bir kullanıcı deneyimine ihtiyaç duyan alıcılar için pazardaki amiral gemisi alternatifidir. Motorola Edge markasının düz bir ekrana sahip olmasının üzerinden iki yıl geçti. Ancak, önemli olan donanım hala orada olduğundan, bu uzaklaşma önemli bir anlaşma bozucu değildir!

Motorola serisinin amiral gemisi, 144 Hz yenileme hızına sahip 10 bitlik 6,7 inç FHD+ OLED Ekrana ve ekran kalemi girişi desteğine sahiptir. Cihazdaki işleme, 8 GB RAM tarafından desteklenen Snapdragon 8 Gen 1’dir. Ve tüm sisteme güç sağlayan, cam sandviç gövdesi içine yerleştirilmiş 68 W şarj kapasiteli 4800 mAh pildir. Kamera donanımı, arkada 50 MP Ultrawide, 50 MP Geniş ve 2 MP Derinlik Sensörü dahil olmak üzere üçlü lens kurulumu ve önde tek bir 60 MP atıcı içerir.

Motorola Edge+, iyi pil ömrü ve üst düzey performans sunan bir cihaz için prim ödemeye karşı değilseniz, göz önünde bulundurmanız gereken amiral gemisi cihazdır. Sadece anlamlı eklemeler yapan temiz bir yazılımla sevk etme kararı da kitaplarımızda olumludur. Telefon, pil ömrü açısından sunar ve çoklu görev ve oyun ihtiyaçlarınızı karşılar. Yine de, çok sayıda fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, Samsung, Apple veya Google cihazlarıyla daha iyi durumda olduğunuzu söyleyebiliriz.

Motorola Edge Plus 2022 için Ürün Resmi

Motorola Edge+ (2022)

Motorola Edge+, 6,7 inç FHD+ 144Hz OLED ekrana ve 4800 mAh pille çalışan Snapdragon 8 Gen 1’e sahiptir. Bu bileşenlerin her biri, cihazı diğer amiral gemisi cihazların yanına yerleştirerek, iyi bir dayanıklılık ve üst düzey performans arıyorsanız onu ikna edici bir seçenek haline getirir. Kendine has ama en iyisi olmayan iyi bir kamera sistemine sahip.

Mükemmel Orta Ranger: Motorola Edge (2021)

Koyu mavi arka plan üzerinde Nebula Mavisi renginde Motorola Edge 2021 Ürün Resmi

Kaynak: Pocketnow

2021’de, 800 $’lık talep fiyatı nedeniyle Motorola Edge 2021, özellikle iPhone 13 ve Galaxy S22 ile daha küçük bir ekrana rağmen kullanıcılara hitap etmek için önerilmesi kolay olmayan bir cihazdı. Ancak o zamandan bir yıl sonra (ve bu yazıyı yazarken), telefon 400 $’a ve orijinal fiyatının yarı fiyatına satılıyor, uzun ömürlü bir bataryaya sahip bir telefon arıyorsanız buna karşı çıkmak zor. ve bazı yoğun oyun seanslarının üstesinden gelebilecek performans.

Motorola Edge 2021, Gorilla Glass 3 ile korunan 6,8 inç FHD+ 144Hz LCD’ye sahiptir. Polikarbonat kabuğunun içinde paketlenmiş işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile desteklenen Snapdragon 778G’dir. 108MP sensör, birlikte verilen kamera sistemini yönetir. Yanında 8 MP Ultrawide ve 2 MP Derinlik Sensörü var. Selfie’leri yakalamak için ön tarafta 32 MP’lik bir kamera var. Tüm bu sisteme güç sağlamak, birlikte verilen şarj aksesuarlarıyla 30W’da şarj edebilen 5000 mAh’lik bir pildir.

Motorola Edge 2021 Ürün Resmi

Motorola Kenarı (2021)

Motorola Edge 2021, Snapdragon 778G’yi ve 5000 mAh pili de barındıran polikarbonat bir kabuk içinde devasa bir 6,8 inç FHD+ 144Hz LCD’yi paketler. Bütçenizi zorlamadan geniş, pürüzsüz ve harika görünen bir ekrana sahip olmak istiyorsanız göz atmaya değer.

Alternatif

Motorola Moto G 5G 2022 için Ürün Resmi

Motorola Moto G 5G 2022

Moto G 5G, yılın orta sınıf yenilemesidir ve kaynak açısından yoğun birkaç uygulama ve fiyatı haklı çıkarabilecek diğer donanımlarla desteklenmeyen bir performans düzeyi sunacak bir telefon arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken cihazdır. . Bu telefona sahip olmanın ideal senaryosu, maliyeti önemli ölçüde azaltacak bir operatör anlaşması olacaktır.

Pil Ömrü Şampiyonu: Moto G Power (2021)

Açık mavi arka plan üzerinde Gri renkte Moto G Power 2021 Ürün Resmi

Kaynak: Pocketnow

Bu noktada, 2022 için bu satın alma rehberinin, geçen yılki cihazlara yönelik önerileriyle devam ettiğini söyleyebilirsiniz. Ancak, donanım özelliklerine bakarsanız, 2021 Moto G Power, dayanıklılık istiyorsanız ve yine de bir gram hayal kırıklığı yaşamadan günlük olarak kullanılabilecek kadar hızlı bir akıllı telefon deneyimine sahipseniz, almanız gereken çok daha iyi bir cihazdır.

Moto G Power 2021, 5000 mAh pille çalışan 6,6 inç HD+ 60 Hz LCD’ye sahiptir ve bu sistem için işleme işleme, verimli Snapdragon 662’dir. İşlemci, 3 GB veya 4 GB RAM ve 32 GB veya 64 GB dahili depolama ile birleştirilebilir , sırasıyla. Ancak kullanılabilirlik, cihazı nereden satın aldığınıza bağlıdır.

Bu cihazdaki kamera donanımı da iyi bir donanımın birleşimidir. Bu uç durumlar için mevcut olan 2MP Makro ile tüm görüntü yakalama işlemlerini gerçekleştiren 50MP Genişliğinde bir sensör vardır. Ön tarafta, bazı normal fotoğrafları çekebilen bir 8MP kamera bulacaksınız.

2022 sürümüyle karşılaştırıldığında, Moto G Power’ın bu modeli, Qualcomm’un Snapdragon 662’sinin kullanılması nedeniyle ana avantajını elinde tutuyor. En yeni nesil Snapdragon 480, daha önce sunulan akışkanlıkla eşleşemeyecek bir düşüş. 2021 modeli, bu yazının yazıldığı sırada Motorola’nın web sitesinde 200 doların altında da mevcut.

Gri Moto G Power 2021 Ürün Resmi

Motorola Moto G Gücü (2021)

OEM’e göre Moto G Power 2021, her ikisi de bu cihazı üç gün boyunca çalıştırabilen 5000 mAh pille çalışan 6,6 inç HD+ LCD’ye ve Snapdragon 662’ye sahiptir.

Stylus Uyumlu: Moto G Stylus 5G (2022)

Mavi arka plan üzerinde Motorola Moto Stylus 5G 2022 Ürün Resmi

Kaynak: Pocketnow

2022’de, ekran kalemi desteğine sahip ana akım cihazları bulmak pek de zor bir iş değil çünkü bu özellik, cihazı mevcut seçenekler denizinde farklılaştırmada büyük bir rol oynuyor. Moto G Stylus, 2020’den beri bunu yapmasıyla tanınan bir seri ve pazarda kendine yer edinerek iyi bir iş çıkardı. Ve Moto G Stylus 5G ile cihaz, daha önce mevcut olandan daha yüksek bir performans seviyesi sunacak gibi görünüyor.

Moto G Stylus 5G, harika görünümlü 6,8 inç FHD+ 120Hz LCD’ye sahiptir ve yerleşik ekran kalemi aksesuarı için mükemmel bir tuvaldir. İşleme için 5G modeli, standart 300 $’lık modeldeki Helio G88’den, 5G kapasitesinden sorumlu olan Snapdragon 695’e yükseltildi. Bu cihazda 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama bile var – Motorola’dan kilitlenmemiş olarak satın alınırsa, OEM, depolamayı genişletmek için 256 GB microSD bile içerir.

Bu telefondaki kameralar en iyisi değil, ancak bazı iyi fotoğraflar çekme olanağı sunacak. Birincil kamera, 8MP Ultrawide tarafından desteklenen 50MP Geniş Kameradır. Ön tarafta gösterişsiz bir 16MP atıcı var. Son olarak, Qualcomm Quick Charge 3 veya Motorola’nın tescilli 10W TurboPower Sistemini destekleyen 5000 mAh’lik bir hücre, cihazdaki tüm donanıma güç sağlıyor.

Motorola Moto G Stylus 5G 2022 için Ürün Resmi

Motorola Moto G Stylus 5G (2022)

Moto G Stylus 5G, kullanıcıların bilgileri herhangi bir sorun yaşamadan not almaları için büyük bir 6,8 inç FHD+ LCD sunar. Snapdragon 695 SoC, cihazın hızlı çalışmasını sağlarken, büyük 5000 mAh hücre gün boyunca devam etmenize yardımcı olabilir.

Alternatif

Motorola Moto G Stylus 2022 için Ürün Resmi

Motorola Moto G Kalemi (2022)

Moto G Stylus, daha yeni bağlantı platformu katı bir gereklilik değilse ve biraz para biriktirmeyi tercih ediyorsanız, 5G sürümünü dikkate almak için alternatif bir seçenektir. Cihaz, güçlü bir performans göstermese de, beklediğiniz not alma etkinliğini fazla çaba harcamadan gerçekleştirebilecektir.

Katlanabilir: moto razr 5G

Mor bir arka plan üzerinde Motorola moto razr 5G Ürün Resmi

Kaynak: Pocketnow

Moto Razr 5G, Samsung dışında bir OEM’den katlanabilir telefon arıyorsanız ve katlanır telefonun daha az kırışık olmasını istiyorsanız, günlük sisteminize eklemeyi düşünebileceğiniz cihazdır. Razr 5G, lansmanından bu yana yaklaşık iki yıl önce, 800 $’a satılıyor; bu, yutması daha kolay bir fiyat ve biraz nostalji arıyorsanız cihaza sahip olmayı çekici bir teklif haline getiriyor.

Not: Sadece katlanabilir bir telefon arıyorsanız, Samsung Galaxy Z Flip 3 çok daha ucuz ve daha iyi bir maliyet teklifi sunuyor.

Razr 5G, dış tarafında 2,7 inçlik bir ekranla gelir ve açıldığında 6,2 inçlik bir panele erişim sağlar. Şimdi, her iki ekran da OLED teknolojisini kullanıyor, ancak iç ekran plastikten yapılmış – daha iyi dayanıklılığını Motorola mühendisleri tarafından alınan bu karara borçlu. Motorola, işlemeyi ve 8 GB RAM’i ve 256 GB depolamayı işlemek için Snapdragon 765G’yi paketler.

Bu cihazdaki diğer özellikler gibi, kamera donanımı da arkada 48 MP Genişlik ve 20 MP ön sensör uygulayan iyi bir kombinasyondur. Dış taraftaki bir ekran nedeniyle, arka kamera aynı zamanda bir özçekim atıcısı olarak da işlev görebilir.

Razr 5G’nin bu yaz daha sonra yenileneceği söyleniyor, bu nedenle hemen bir tane almak istemiyorsanız, bekleyin ve Motorola’nın iki yıl sonra neleri ortaya çıkarmayı başardığına bakın.

Motorola Moto Razr 2 için Ürün Resmi

Motorola Moto Razr 5G

Moto Razr 5G, zamanı geri almak istiyorsanız gözlerinizi açık tutmanız gereken cihazdır. Küçük bir katlanabilir üzerinde bir dış ekranın en iyi uygulamasıyla, cihazın hızlı hissetmesini sağlayacak saygın bir donanımı var.