2022’de satın alınacak en iyi Samsung Telefonlar


Samsung, birkaç fiyat noktasıyla uğraşan çok sayıda akıllı telefon üretiyor, ancak 300 doların üzerindeki cihazları, paranın karşılığını en iyi kalitede donanım ve performanstan bazılarını sunuyor. Samsung Galaxy S22 Ultra ve Galaxy Z Fold 3 tarafından yönetiliyor, ancak bu cihazların altında fiyatlandırılan bazı harika seçenekler var. Bu nedenle, bu yazıda, hangi cihazı dikkate almanız gerektiğini görmek için şu anda Samsung serisinin bir parçası olan akıllı telefonları inceleyeceğiz.


Samsung’un cihazları ele geçirmesi size göre değilse, 2022’de piyasaya sürülecek olan OnePlus telefonlarına da göz atmalısınız. Cihazları, 200 $ fiyat aralığında büyük bir değer sunsa bile, bankayı bozmadan mükemmel performans sunar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU


Genel Olarak En İyisi: Samsung Galaxy S22 Ultra

Pembe Arka Planlı Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Dizisi

Kaynak: Pocketnow Videosu

Samsung Galaxy S22 Ultra, yaklaşık dört aydır piyasada ve bu süre zarfında, çok yönlü kamera donanımı ve performansı nedeniyle dikkate alınması gereken en iyi seçeneklerden biri olarak kendini sağlamlaştırdı. S Pen’in Note Serisi tasarımının uyarlamasına dahil edilmesi, bu yıl Ultra’nın ne anlama geldiğini değiştirdi ve deneyimin önümüzdeki yıllarda benzer kalacağını ve bir sonraki atılım gerçekleşene kadar marjinal olarak iyileşeceğini tahmin ediyoruz.

Samsung’un satışa sunduğu en iyi akıllı telefon ile kullanıcılar, güçlü bir Snapdragon 8 Gen 1 SoC’ye (Avrupa ülkelerinde Exynos 2200) ve görüntü yakalamak için beş lensten oluşan bir sete erişebilirler. Dördü arkada bulunurken beşincisi, bir delgeç oyuğundan gözetleyen ön taraftaki bir birimdir. Arka kamera sisteminde 108 MP Geniş, 12 MP Ultrawide, 3x Optik Zumlu 10 MP Telefoto ve 10x Optik Zumlu 10 MP Telefoto bulunuyor. Öndeki birim 40 MP’lik bir sensördür.

Yakalanan görüntüler, uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızına sahip devasa 6,8 inç QHD+ OLED ekranında görüntülenebilir. Daha önce de belirtildiği gibi cihaz, S21 Ultra’da bulunan pasif ünitenin aksine, bu durumda aktif olan S Pen kullanımını da destekliyor. Ve son olarak, bu cihazdaki tüm donanıma güç sağlamak, 45W hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh’lik bir hücredir.

Samsung Galaxy S22 Ultra Fantom Siyah

Samsung Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra, daha büyük bir 6,8″ QHD+ 120Hz AMOLED ekrana, çok yönlü bir kamera kurulumuna ve tüm gün boyunca devam etmenizi sağlayacak büyük bir pile sahiptir! Aşağıda verilen bağlantılardan bu akıllı telefondaki fırsatlara göz atın.

Alternatif

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra, 2021’in amiral gemisi cihazıdır ve S Pen işleviyle ilgilenmiyorsanız ve kutulu endüstriyel görünüm yerine kıvrımlı tasarımı tercih ediyorsanız satın almaya değer. Snapdragon 888 ile birlikte S22 Ultra’da bulunan benzer lens setinin eşlik ettiği 108MP birincil kameraya sahiptir.

En İyi Fiyat: Samsung Galaxy S22 Plus

Elinde S22 Plus

Kaynak: Pocketnow

Samsung Galaxy S22 Plus, Galaxy S22 Ultra’nın köşeli tasarımının hayranı değilseniz ve biraz daha az para harcamak istiyorsanız almanız gereken cihazdır. Geçen yılki S21 Plus’a çok benziyor ancak tasarımında onu tutmayı çok daha keyifli hale getiren bazı değişiklikler yapıyor. Bu ünitedeki ekran aynı çerçevelere sahipken, metal korkulukları Armor Aluminium özelliğine sahiptir.

S22 Plus’taki düz ekran 6,6 inç boyutlarındadır ve uyarlanabilir bir 120Hz AMOLED paneldir, ancak buradaki çözünürlük 1080p ile sınırlıdır. Bu akıllı telefondaki kamera sistemi, 3x Optik Zumlu 12 MP Ultrawide ve 10 MP Telefoto tarafından desteklenen 50 MP Geniş ana kamera ile üçlü lens kurulumuna sahiptir. Hatta kamera sistemi, daha fazla ışık yakalamasını sağlayan ve düşük ışık performansında iyileştirmeler sağlayan daha büyük bir birincil sensör kullanır. Bu telefondaki ön kamera da 10 MP sensöre sahip.

Yakalanan görüntülerdeki tüm verileri işlemek ve uygulamaları çalıştırmak için Samsung, S22 Plus’ı Snapdragon 8 Gen 1 (bazı bölgelerde Exynos 2200) ve 8 GB RAM ile birlikte gönderir. 45W hızlı şarj desteğine sahip 4500 mAh batarya ise tüm donanımı destekliyor.

Samsung Galaxy S22 Plus Beyaz PBI

Samsung Galaxy S22 Artı

Galaxy S22 Plus, Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu. Güçlü bir yonga setine, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,6 inçlik geniş AMOLED ekrana, 50 MP birincil kameraya ve çok daha fazlasına sahiptir.

Alternatif

Beyaz Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung’un en son hayran sürümü, 120Hz ekran, Snapdragon 888 ve harika çekimler yapabilen üçlü kamera dizisini içeren sağlam bir donanım paketi sunuyor. En iyi yapı kalitesine erişim konusunda endişelenmiyorsanız ve düz olmayan çerçevelere aldırış etmiyorsanız, biraz daha küçük 6,4 inç ekranıyla S21 FE değerli bir seçenektir.

En İyi Kompakt: Samsung Galaxy S22

Elinizde Samsung Galaxy S22

Kaynak: Pocketnow

Kompakt Android cihazları bulmak zor ve bu yıl Koreli OEM, Samsung Galaxy S22 ile denklemin bazı kritik kısımlarını çivileyen bir cihaza sahip. iPhone 12 ve iPhone 13’ten daha küçük olması, tek elle tutmayı ve kullanmayı kolaylaştırıyor.

Galaxy S22, geçen yılki Galaxy S21 ile aynı uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızına sahip 6,1 inç FHD+ AMOLED panele sahiptir. Ve ekranı yöneten, Galaxy S22 serisindeki diğer cihazlar gibi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Bu donanıma güç sağlayan, desteklediği ekran ve işlemciler için nispeten küçük olan 3700 mAh’lik bir hücredir. Bu nedenle gün içinde telefonunuzu birkaç kez şarj etmeniz gerekebilir. Buradaki kamera donanımı, yukarıda bahsettiğimiz Galaxy S22 Plus ile benzerlik gösteriyor ve aynı performansı sergileyecek.

Dayanıklılık hariç, ondan istediğiniz her şeyi halledebilecek kompakt bir Android telefon arıyorsanız, bu cihaz esasen almanız gereken cihazdır.

Samsung Galaxy S22 Yeşil

Samsung Galaksi S22

Samsung Galaxy S22, amiral gemisi 4nm yonga seti, arkada hem gece hem de gündüz önemli anıları yakalayabilen üç kamera kurulumu ve tek bir şarjla tam bir gün dayanabilen uzun bir pil ömrü ile geliyor. Kompakt ve şık bir cihaz istiyorsanız Galaxy S22, 2022’de alabileceğiniz en iyi cihazlardan biridir.

Alternatif

Samsung Galaxy Z Flip 3

Galaxy Z Flip 3, katlanabilirlerle uğraşmak istiyorsanız dikkate almaya değer, Samsung ahırlarından başka bir kompakt telefon. Diziliş yakında yenilenecek olsa da caydırıcı olabilir. En son sürüme sahip olmaktan endişe duymuyorsanız, Samsung’un web sitesindeki Z Flip 3’e bakın; genellikle harika takas teklifleri yürütürler.

Katlanabilir: Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Katlama 3 ön
Kaynak: Pocketnow

Kaynak: Pocketnow

Samsung Galaxy Z Fold 4’ün yolda olduğunu biliyoruz ve bu Ağustos ayında piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Ancak şimdi yeni bir cihaza ihtiyacınız varsa, Samsung Galaxy Z Fold 3 Kuzey Amerika’daki en sağlam seçenektir. Temel gücü kamera donanımında değil, kullanıcıların daha fazlasını yapmasına izin verecek şekilde optimize edilmiş bir yazılım katmanıyla daha geniş bir tuval sağlama becerisinde yatıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3, dış tarafında 6,2 inç 120Hz AMOLED ekrana ve içinde ekran altı kamera bulunan 7,6 inç ekrana sahiptir. Samsung, işlemeyi yürütmek için Snapdragon 888’i 12 GB RAM ve 5000 mAh pil ile paketledi.

Galaxy Z Fold 3’teki kamera donanımı, Samsung’un sunduklarının en iyisi değil, ancak üç lensli sistem, kabul edilebilir sonuçlardan daha fazlasını üretebilen 12 MP Geniş, 12 MP Ultra Geniş ve 12 MP Telefoto’dan oluşuyor. Buradaki ön kamera 4 MP’lik bir ekran altı birimi.

Katlanabilirler için bir ilk olan cihaz, güvenlik hissi sağladığı için akılda tutulması gereken bir IP derecesine de sahip.

Samsung Galaxy Z Katlama 3 23

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Z Fold 3, Samsung’un 2019’dan beri yinelenen ilerlemesinin doruk noktası. Bir süredir katlanır telefonlara bakıyorsanız, bu telefon yeni segmente açılan kapı görevi görebilir.

En İyi Bütçe: Samsung Galaxy A53

Samsung Galaxy A53 Colors'ın yukarıdan görünüşü

Kaynak: Samsung

Samsung Galaxy A53, Apple’ın rakip cihazının aksine, bütçe pazar segmentini modernize eden bir cihazdır. Donanım kombinasyonunun, iyi bir ekran, yetenekli kameralar ve tüm gün kullanıma yetecek bir pil sunduğu için Samsung’un akıllı telefon için belirlediği bütçeyi iyi bir şekilde böldüğüne inanıyoruz. SOC’de uzun vadeli kullanılabilirliği azaltabilecek bir uzlaşma olduğunu düşünüyoruz, ancak birkaç yıl boyunca sıkıcıdan geçebileceğiniz bir şey arıyorsanız, bu telefon dikkate alınması gereken harika bir seçenek.

Samsung Galaxy A53, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç FHD+ Süper AMOLED Ekran ile birlikte gelir. 5000 mAh’lik bir hücre ile çalışır ve işleme, şirket içi Exynos 1280’dir. Kamera donanımı, görüntü yakalamaya yardımcı olacak ve yeterli ayrıntı sağlayacak, ancak daha pahalı seçeneklerin sunduğu ciladan yoksun olacak bir lens setinden oluşur. bu liste.

Samsung Galaksi A53 5G

Samsung Galaksi A53

Samsung Galaxy A53, 6,5 inçlik bir Süper AMOLED Ekran, Exynos 1280 ve iyi bir kamera sensörü setinin yanı sıra 5000 mAh pil içeriyor. 450 $ karşılığında, mükemmel bir fiyat ve özellik dengesi olan bir kombinasyon sunar.