2022’de satın alınacak en iyi OnePlus Telefonlar


Bir Android akıllı telefon satın almak istiyorsanız, birçok kişinin sürekli olarak tavsiye ettiği bir marka, rekabetçi bir fiyata sunulan donanım ve yazılım kombinasyonu nedeniyle OnePlus’tır. Şimdi, OEM tam olarak birkaç yıl önce olduğu gibi değil, ancak 2022’de hala dünya çapında parasının en değerli telefonlarından bazılarını yaratıyor ve bunlardan birkaçı Kuzey Amerika’da da mevcut. .

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Numaralı amiral gemisi serisi – OnePlus 10 Pro en yenisidir – ve bütçe odaklı Nord Serisinin tümü tutarlı bir şekilde teslim edilmiştir ve sunulan herhangi bir cihazı seçmekte sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte, yıldan yıla lansmanlar ve daha küçük fiyat farklılıkları, bir telefon seçmeyi bir görev haline getirebilir. Bu nedenle, bu makale, doğru kararı vermenize yardımcı olmak için 2022’de mevcut olan en iyi OnePlus telefonlarını ele alıyor.


Genel Olarak En İyi Telefon: OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro incelemesi

Kaynak: Pocketnow

OnePlus 10 Pro, bazı yönlerden tanıdığımız ve sevdiğimiz OnePlus’a dönüşü işaret ediyor ve OEM’den en iyi cihaza sahip olmak istiyorsanız dikkate değer bir akıllı telefon seçeneği sunuyor. Uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç QHD+ ekranı masaya getiriyor. 2. nesil LTPO panelinin uygulanması, ekranın 1 Hz’e kadar düşmesini sağlayarak her zaman açık ekran gibi özellikler için daha fazla verimlilik sağlar. Panel ayrıca 10 bit renk derinliği ve 1300 nit tepe parlaklığı nedeniyle en iyilerden biridir.

Bu ünitedeki grafikleri çalıştıran, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama tarafından desteklenen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’dir — coğrafi konumunuza bağlı olarak 12/256 GB’lık bir model mevcut olabilir. Ve tüm bu sisteme güç sağlamak, devasa bir 5000 mAh pildir. Yazılımın bu hücreyle çalışması, Jaime Rivera’nın tam incelemesinde yazılımı pil ömrü kralı olarak adlandırmasına bile yol açtı.

Kamera donanımından bahsetmişken, OnePlus 10 Pro, 48 MP Geniş, 50 MP Ultra Geniş ve 8 MP Telefoto kullanan 2. nesil Hasselblad kameraya sahiptir. Ve üç yıllık ortaklığının ikinci yılında, kamera algoritmasına yapılan iş, artık benzersiz estetiğiyle görüntüler üreten cihazla gösteriliyor.

OnePlus 10 Pro, temel özelliklerin çoğunu doğru bir şekilde alıyor ve 899 ABD doları fiyatıyla, her ikisi de 1000 dolardan fazla olan Samsung Galaxy S22 Ultra ve iPhone 13 Pro Max gibi cihazlarla rekabet ettiği için iyi fiyatlandırılıyor. Google Pixel 6 Pro, değerli bir rakip, ancak Google’ın akıllı telefonunun olmadığı bir bölgedeyseniz, OnePlus 10 Pro daha da kolay bir tavsiye olacaktır!

OnePlus 10 Pro Volkanik Siyah Ürün Resmi

OnePlus 10Pro 5G

OnePlus 10 Pro, 2. nesil LTPO paneli kullanan 6,7 inç QHD+ ekranla birlikte gelir. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 1’e sahiptir ve 150 derecelik Ultrawide kamera ve Hasselblad ortaklığının ikinci yılından itibaren uygulamalarla benzersiz bir kamera deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. 899 $ karşılığında, amiral gemisi akıllı telefon denizinde kendine hakim olabilecek yetenekli donanım sunuyor.

En Son Amiral Gemisinin Alternatifi: OnePlus 9 Pro

Jaime Rivera tarafından düzenlenen OnePlus 9 Pro inceleme videosunda
Kaynak: Pocketnow Videosu

Kaynak: Pocketnow Videosu

OnePlus 10 Pro’daki 899 dolarlık fiyat etiketi yutması zor bir hapsa, geçen yılın o kadar da farklı olmayan ve hatta daha fazla RAM ve depolama sunan amiral gemisine bakabilirsiniz. Geçen yıl, OnePlus, kullanıcılardan cihaz için 1069 $ ayırmalarını istediğinde, OnePlus’ın iyi niyetli amiral gemileri yapan bir şirkete geçiş yapmasına rağmen, biraz olumsuz bir duygu aldı.

Ancak 2022’de 799 $ veya daha düşük bir fiyata alınabilir, bu da onu istenen fiyatı için oldukça değerli kılar. Ve belki etrafa bakarsanız veya bir anlaşma beklerseniz, onu daha düşük bir fiyata bile bulabilirsiniz.

OnePlus 9 Pro, 120 Hz’de yenilenen, 10 bit renk derinliğine ve QHD+ çözünürlüğe sahip 6,7 inç ekrana sahiptir. Bu ünite ile 10 Pro’daki cihaz arasındaki tek fark, eski nesil LTPO’nun 9 Pro’nun minimum yenileme hızını 10Hz ile sınırlaması ve 1100 nitlik daha düşük bir tepe parlaklığına sahip olmasıdır.

Akıllı telefona güç veren Snapdragon 888 yonga seti ve 4500 mAh hücredir. Ve 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile alabilirsiniz. Kamera donanımından bahsetmişken, 48 MP birincil geniş kamera, 50 MP ultra geniş kamera, 8 MP telefoto ve 2 MP monokrom atıcı bulacaksınız. Öne çevirin ve delginin içine 16 MP’lik bir atıcı yerleştirildi – bu sistem aynı zamanda Hasselblad markasıyla birlikte gelir ve oldukça yeteneklidir.

Sabah Sisinde OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro

Akıllı telefonunuzda daha fazla depolama alanı arıyorsanız, düşünmeniz gereken alternatif OnePlus 9 Pro’dur. Donanımının çoğu yeni OnePlus 10 Pro’ya benziyor ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. Kamera sisteminde birinci nesil Hasselblad kamera kullanılıyor ve cihaz tam gün kullanıma imkan verecek bir batarya ile geliyor.

En İyi Profesyonel Olmayan Cihaz: OnePlus 9

OnePlus 9'un arka panelini gösteren bir görüntüsü
Kaynak: Pocketnow Videosu

Kaynak: Pocketnow Videosu

Google Pixel 6, yaklaşmakta olan Pixel 6a ve Galaxy S21 FE gibi seçeneklerle dolu bir pazarda pek çok kişinin başka telefonlara bakmasını beklemiyoruz. Ancak OnePlus 9, donanım kurulumu ve bir OnePlus 10’un piyasaya çıkacağına dair herhangi bir belirti olmaması nedeniyle göz kulak olmaya değer bir cihazdır.

OnePlus 9, düz bir tasarımla 120 Hz’de (uyarlanabilir değil) yenilenen 6,55 inç FHD+ ekrana sahiptir. İşleme işleme Qualcomm Snapdragon 888’dir ve 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama tarafından desteklenir. Ve tüm sisteme güç sağlamak için OnePlus, Warp Charge 65T’yi destekleyen 4500 mAh bölünmüş pil paketler.

Buradaki kamera donanımı, 9 Pro ile birebir eşleşmiyor ve Optik Görüntü Sabitleme gibi kritik özellikleri kaybediyor. Bu eksiklikler, bu telefonu Pixel 6’ya karşı haklı göstermeyi zorlaştırıyor, ancak performans arıyorsanız, bu akıllı telefonun ritmi var. Ve Samsung Galaxy S21 FE’ye karşı buradaki yazılım deneyimi, onu dikkate değer bir seçenek haline getiriyor.

Kamera dizisine geri dönersek, kurulum 48 MP birincil atıcı ve 50 MP ultra geniş içerir. Bu donanımın yanı sıra “üçlü kamera” sistemini tamamlayan tek renkli bir kamera da var, ancak bunun çok fazla bir etki yaratmasını beklemiyorduk.

Astral Siyah Renk Grubunda OnePlus 9 Ürün Resmi

OnePlus 9

OnePlus 9, 6,55 inç FHD+ ekranı ve Snapdragon 888 yonga seti ile çekici bir paket sunuyor. Uygun fiyatlı ve erişilebilir bir cihazdır.

En İyi Bütçe Telefonu: OnePlus N20 5G

OnePlus Nord N20 5G önünü ve arkasını gösteriyor

Kaynak: Pocketnow

OnePlus Nord serisi, markanın ilk yıllarındaki cihazlar gibi daha yüksek bir fiyat/performans oranı sunarak piyasada rekabet eden cihazları bir kez daha üretmesini sağladı. Nord serisinin bir parçası olarak OnePlus, yeni teknolojiyi daha erişilebilir hale getiren seçeneklerle giriş seviyesi pazarını yenilemeye odaklanan Nord N serisini de satıyor.

Nord N20 5G, bu ideolojiyle ilerliyor ve Nord N10’un yerini alıyor. Ekran içi parmak izi sensörüne sahip büyük bir 6,43 inç FHD+ AMOLED ekran sunar. Ve 33 W hızlı şarj desteğiyle birlikte gelen 4500 mAh’lik bir hücre ve ayrıca kutudan çıkan bir adaptörle çalışır.

OnePlus, kameralar için bir 64 MP birincil sensör ve iki 2 MP sensör, bir Makro ve bir Tek Renkli paketi bir araya getiriyor. Ön tarafta 16 MP’lik bir kamera bulacaksınız. Tüm görüntüleri ve uygulamaları işlemek, oldukça yetenekli ve 5G’yi destekleyen orta sınıf Snapdragon 695’tir.

Kendisinden istenen herhangi bir işlemi ter dökmeden gerçekleştirebilen ve birinci sınıf bir tasarıma sahip uygun fiyatlı bir telefona ihtiyacınız varsa, OnePlus Nord N20 5G satın alma seçeneğidir.

OnePlus N20 5G Ürün Resmi

OnePlus Kuzey N20 5G

OnePlus Nord N20 5G, giriş seviyesi bir cihaz rolünü mükemmel bir şekilde oynayan bir cihaza pek çok harika donanım sığdırır.

En İyi İthalat: OnePlus 9RT

OnePlus 9RT özellikli

Bu listedeki sonuncusu OnePlus 9RT. OnePlus 9 Serisinin bir parçası olan 9RT, yalnızca iki coğrafi konuma, Çin ve Hindistan’a giden bir cihazdır. Ancak ana telefonlarından özellikler aldığını ve iki dünyanın en iyisini sunan bir kombinasyon oluşturduğunu düşünüyoruz.

9 Pro’dan belirli bileşenleri ve aşağı yukarı bir OnePlus 8T olan bir cihaz olan OnePlus 9R’den diğerlerini kullanır.

9RT, 9 Pro’ya kıyasla daha köşeli bir görünüm ve hisle gelir ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6,62 inç FHD+ ekrana sahiptir. Akıllı telefona güç sağlayan, çift hücreli 4500 mAh hücreli bir Snapdragon 888’dir.

Bu akıllı telefondaki kamera donanımı, iyi performans gösteren karma bir çantadır. Şahsen OnePlus’ın birincil lensinde bir Ultrawide kamera kullanma kararının hayranı olmasam da, sensör iyi odaklanmış konularda olağanüstü sonuçlar veriyor. Gerçek 16 MP ultra geniş kamera, iyi aydınlatılmış koşullarda düzgün görüntüler çekmeyi başaran iyi bir eklentidir. Bu akıllı telefonun ön kamerası, OnePlus’ın bu sensörle her zaman sunduğu ortalama performansla uyumlu kalan 16 MP’lik bir sensördür.

OnePlus 9RT, size OnePlus 9’dan yaklaşık 100 $ daha ucuza mal olacak. Bu nedenle, garanti ve bazı durumlarda bağlantı gibi faktörler hakkında endişelenmek istemiyorsanız, 9RT, birinci sınıf yapı kalitesi nedeniyle satın almak için daha iyi bir cihazdır!

OnePlus 9RT Ürün Resmi

OnePlus 9RT

Donanımla amiral gemisi düzeyinde bir deneyim arıyorsanız, OnePlus 9RT içe aktarılacak en iyi cihazdır. Harika bir yapı kalitesi ve onu 500 doların altındaki diğer akıllı telefonlarla zirveye yerleştiren bir özellik sayfası ile birlikte gelir.

Alternatif: OnePlus Nord 2T

OnePlus Kuzey 2T 5G

OnePlus Kuzey 2T

OnePlus Nord 2T, selefine çok iyi uyan, hemen hemen her kriterde yenilenmiş özellikler sunan ve kullanıcılara daha kapsamlı bir seçenek sunan bir takip. Dimensity 1300, FHD+ 90 Hz AMOLED ekran ve mütevazı bir 4500 mAh pil ile geliyor.