2021’de satın alabileceğiniz en iyi Realme telefonlar


Realme, batıda yaygın olarak bilinen bir şirket olmayabilir, ancak Asya’da çok iyi bilinen bir şirkettir. En iyi telefonlardan bazılarını çok uygun bir fiyat aralığında yaratmasıyla bilinir. Realme telefonlarının çoğu, en iyi Android telefonlarda da bulunabilen yonga setleri ve özelliklerle donatılmıştır. Samsung, benzer fiyat aralıklarında harika cihazlar sunar, ancak Realme, bazen Samsung’un altını çizdiği ve aksi takdirde yalnızca çok daha pahalıya mal olan cihazlarda bulunabilecek daha iyi işlevsellik içerdiği için genellikle öne çıkar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu kılavuzda, özellikle daha küçük bir bütçeniz varsa ve harika ve işlevsel bir şey istiyorsanız, göz atmaya değer en dikkate değer Realme telefonlarından bazılarını dahil ettik. Neyse ki, Amazon sayesinde ABD’de satın alınabilecek bazı şeyler de var, bu yüzden bu sefer esas olarak buna odaklandık.


Genel Olarak En İyisi: Realme GT Neo 5G

Realme GT Neo 5G

Realme GT Neo 5G, üst düzey bir Mediatek 1200 5G özellikli yonga setine, 6/8/12 GB RAM’e ve 128 GB depolamaya sahiptir. Bugün piyasadaki en yeni ve en iyi Realme telefonlarından biri. 6,4 inç AMOLED 120Hz ekran hızlı ve duyarlıdır. Kamera kurulumu ayrıca 64MP ana, 8MP ultra geniş ve 2MP makro sensörleriyle amiral gemileriyle rekabet edebilir. Kesilen delgeçte 16 MP’lik bir selfie atıcı var.

Yazılım olarak, Android 11 tabanlı Realme UI 2.0’a sahiptir. Pil kapasitesi 4.500mAh’dir, tek bir şarjla tüm günü rahatlıkla kullanabilir ve ayrıca sizi 0’dan şarj edebilen %50 hızlı şarj özelliğine sahiptir. Sadece 16 dakikada %’den %50’ye.

Realme GT Neo 5G

Realme GT Neo 5G

Üst düzey, birinci sınıf amiral gemilerinin dörtte birine mal olan güçlü bir cihaz arıyorsanız, Realme GT Neo 5G mükemmel bir akıllı telefon.

En İyi Orta Seviye Oyuncu: Realme X50 5G

realme_X50_5G

Güçlü bir Snapdragon 765G 5G yonga seti ve 6/8 GB bellek ile çok yetenekli bir orta sınıf. Ön tarafta 6,57 inç IPS LCD 120 Hz yüksek yenileme hızına sahip ekran ve 128 GB depolama alanı var. Ön tarafta ayrıca 16MP genişliğinde bir çift selfie kamerası ve 2MP derinlik sensörü var.

Arka tarafta ise dört adet kamera yer alıyor; 48MP geniş sensör, 8MP ultra geniş, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörü. Söylemeye gerek yok, konu farklı türde görüntüler çekmeye geldiğinde bir dizi seçeneğiniz var. Spesifikasyonlar ve fiyat söz konusu olduğunda en iyi Realme telefonlarından biridir. 4.200 mAh pil, bir günlük güce sahip olmanızı sağlarken, 30 W hızlı şarj cihazı pili yalnızca 30 dakikada %70’e kadar şarj edebilir.

realme_X50_5G

Realme X50 5G

Bir dizi özelliğe sahip uygun fiyatlı, güçlü bir orta sınıf. Çok çeşitli görüntüler çekmenizi sağlayan mükemmel bir ekrana ve harika bir kamera kurulumuna sahiptir.

En Uygun Fiyatlı: Realme 7 LTE

Gerçek 7

Realme 7, X50’den biraz daha ucuzdur ve daha düşük bir Mediatek Helio G95 yonga seti dışında aynı donanıma sahiptir. Ayrıca 5G’den yoksundur, ancak bu, özellikle bu fiyat aralığında büyük bir sorun değildir. 6,5 inçlik büyük bir LCD 90Hz ekrana ve 5.000 mAh’lik büyük bir pile sahiptir. Ayrıca, yalnızca 26 dakikada %50 veya yalnızca 65 dakikada %100 şarj vaat eden 30 W hızlı şarj cihazıyla da uyumludur.

Arkadaki kameraya gelince, 48MP ana, 8MP ultra geniş, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörü var. Selfie atıcı, tek bir 16MP kameradır. Parmak izi tarayıcı yan tarafa monte edilmiştir. Bütçeniz kısıtlıysa ve önümüzdeki yıl için size çok uygun bir şey istiyorsanız, mükemmel bir akıllı telefon.

Gerçek 7

Gerçek 7

Realme 7, görevlerini hızlı bir şekilde halletmek, ancak yine de harika görüntüler çekmeye odaklanmak isteyenler için mükemmel bir cihazdır. Pil ömrü de harikadır, bu nedenle tek bir şarjla size bir günden fazla dayanır.

En Uygun Fiyatlı: Realme 6

Gerçek 6

Realme 6, Realme 7’den çok daha uygun fiyatlı bir cihazdır. 6,5 inç LCD 90Hz ekrana sahiptir ve gücünü Mediatek Helio G90T yonga setinden alır. 4/6 GB kullanılabilir belleğe ve yine bir MicroSD kart yuvasıyla genişletilebilen 64/128 GB depolamaya sahiptir.

Kamera açısından, 64MP ana, 8MP ultra geniş, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörüne sahipken, ön tarafta tek bir 16MP snapper var. Parmak izi sensörü, diğer cihazlarda olduğu gibi yandan monte edilmiştir. Pil 4.300mAh’dir ve 30W’a kadar hızlı şarj edebilir. Sadece 55 dakikada %0’dan %100’e çıkabilir.

Gerçek 6

Gerçek 6

Pil ömrü ve genişletilebilir depolama günlük aktiviteleriniz için çok önemliyse Realme 6, göz atmak, resim çekmek ve arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için ihtiyacınız olan tüm güce sahiptir.

En Uygun Fiyatlı: Realme 7i

Realme 7i

Diğer cihazlara ucuz bir alternatiftir, ancak diğer cihazlarda bulunabilen birkaç temel özelliği biraz daha fazla para için feda eder. Realme 7i, 6,5 inç IPS LCD HD ekrana sahip ve Mediatek Helio G85 yonga setinden güç alıyor. MicroSD kart yuvası ile genişletilebilen 4 GB belleğe ve 64 GB depolama alanına sahiptir. Yonga setinin kendisi bazı hafif oyunların üstesinden gelebilir, ancak esas olarak görevler, internette gezinme, sosyal medya, aramalar ve diğer temel gereksinimler için harikadır.

Realme 7i’de 48MP ana, 8MP ultra geniş ve 2MP makro sensör dahil olmak üzere 3 kamera bulunur. Damla çentik, tek bir 8MP kameraya sahiptir. Pil 6.000 mAh, yani tek bir şarj size 2 gün bile yetebilir. Neyse ki, bu kadar büyük bir pil 18W hızlı şarj cihazıyla şarj edilebilir ve ayrıca şaşırtıcı bir şekilde, genellikle yalnızca üst düzey, birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefonlarda bulunabilen ters kablosuz şarj işlevine sahiptir.

Realme 7i

Realme 7i

Realme 7i, görevleri hızla tamamlamanıza, internette gezinmenize ve aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanıza olanak tanıyan düşük kaliteli özelliklerle birlikte gelir. Bütün bunlar büyük, uzun ömürlü bir pille birlikte gelir.

En İyi Bütçe: Realme C3

Realme C3

Realme C3, gruptaki en düşük seviye cihazdır, ancak bu, onun mutlaka kötü bir cihaz olduğu anlamına gelmez. 6,5 inç IPS LCD HD ekrana sahiptir ve gücünü Mediatek Helio G70 yonga setinden alır. Tam olarak oyun oynamak için yapılmadı, ancak bazı düşük grafikler ve hafif oyunlar gayet iyi olmalı. Ana amacı biraz eğlence sağlamak ve çok uygun bir fiyat etiketi ile arkadaşlarınıza ulaşmanızı sağlamaktır.

Teknik özelliklere gelince, 2/4 GB RAM ve bir kart yuvasıyla genişletilebilen 32/64 GB depolama alanına sahiptir. Arkada 12MP ana ve 2MP derinlik sensörü olmak üzere iki kamera bulunuyor. Özçekim kamerası 5MP’dir ve belki de ana dezavantajı, parmak izi sensörünün olmaması ve alt kısımda bir microUSB bağlantı noktasına sahip olmasıdır. Ancak 5.000 mAh pil, tek bir şarjla bir günden fazla dayanmalıdır.

Realme C3

Realme C3

Arkadaşlarınıza mesaj atmanıza ve sevdiklerinizle iletişim halinde kalmanıza olanak tanıyan basit ve çok basit bir cihaz arıyorsanız, Realme C3 harika bir bütçe cihazıdır.

Bizim önerimiz

Daha fazla güç istiyorsanız ve arada bir bazı oyunlar oynamak istiyorsanız, Realme GT Neo 5G ve Realme X50 5G mükemmel cihazlardır. Mükemmel bir ekrana, harika bir kamera kurulumuna, güçlü yonga setlerine ve tek bir şarjla size kesinlikle uzun süre dayanacak bir bataryaya sahipler. Ayrıca, Samsung ve diğerlerinin piyasadaki diğer orta sınıf cihazlarıyla karşılaştırıldığında çok uygun fiyatlılar.

Şans eseri, daha basit bir şey istiyorsanız, ancak herhangi bir büyük ödün vermeden aynı mükemmel işlevselliği istiyorsanız, Realme 7 tam da bunu premium bir pakette sunar. X50 ile aynı işlevlerin çoğuna sahiptir, ancak biraz daha yavaş bir yonga seti ile birlikte gelir. Tüm Realme telefonlar, hangi fiyat aralığının size en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.