11 inç iPad Pro, 2022’de mini LED ekrana sahip olabilir


Yeni bir rapor, daha küçük olan 11 inç iPad Pro’nun, bu yılki 12.9 inç iPad Pro’da bulunan yeni mini LED ekran teknolojisini alabileceğini belirtiyor.


Bu yıl yalnızca daha büyük olan 12,9 inç iPad Pro, yeni bir mini LED ekran alarak özel muamele gördü, ancak bu 2022’de değişebilir. Yeni bir rapora göre, daha küçük olan 11 inç iPad Pro da yeni mini alabilir. -LED ekran teknolojisi.


Haber, saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyor (üzerinden MacSöylentiler). tarafından alınan bir yatırımcı notunda MacSöylentilerKuo, mini LED ekrana sahip yeni MacBook Air’in, Apple’ın yeni ekran teknolojisini hem 11 inç hem de 12,9 inç iPad Pro cihazlarına getirmeyi planladığını söyledi. Yeni nesil iPad Pro cihazları bu yılın Nisan ayında duyuruldu, ancak yalnızca daha büyük olan 12,9 inç iPad yeni ekran teknolojisini aldı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Mini-LED, binlerce küçük LED’i arka ışıkta birleştiren yeni bir teknolojidir, sonuç olarak ekran çok daha parlak olabilir ve OLED ekranlara çok benzeyen daha yüksek kontrast oranları ve çok daha derin siyahlar verebilir.

Apple, yeni mini LED ekranı daha fazla Apple cihazına getirmeyi planlıyor, ancak tedarik zinciri bileşen kıtlığından muzdarip ve dünyada olup biten her şey göz önüne alındığında, Apple’ın tüm cihazlarını donatması daha fazla zaman alacak. yeni ekranlarla amiral gemileri. Kuo’nun raporu ayrıca, yeni iPad Pro cihazlarının 11 inç ve 12,9 inç olan mevcut neslin ekran boyutunu büyük olasılıkla koruyacağını da açıklıyor. Başka bir raporda, Apple’ın yaklaşan iPad modellerinin ekran boyutunu artırmak isteyebileceğinden bahsediliyor, ancak Kuo bunun gelecek yıl olmayacağına inanıyor.

Analist, Apple’ın bu yıl içinde mini LED ekrana sahip yeni MacBook Pro modellerini piyasaya süreceğini ve aynı teknolojinin 2022’de MacBook Air için de sunulmasının beklendiğini bir kez daha vurguladı.

Apple iPad Pro 12,9 inç (2021)