100MP kamera ve 500$’a çekici özellikler


ZTE, Axon Serisi sayesinde birçok kez haberlerin ön sıralarında yer aldı. Öncelikle tüketicilere benzersiz özellikler getirme eğilimi nedeniyle. Ve bugün, Axon 40 Pro, OEM’in amiral gemisi Axon 40 Ultra’nın ayak izlerini takip ediyor ve 500 $’a harika görünümlü bir kasaya yerleştirilmiş bir dizi çekici özellik sunuyor.


Ancak bu çekici özellikler, bu akıllı telefonun öne çıkması için yeterli mi? Bu makalede, ZTE Axon 40 Pro’nun neden harika bir cihaz olduğunu düşündüğümüzü, ancak onu birçok kişi için mükemmel bir cihaz haline getirmek için biraz çalışmamız gerektiğini öğrenin!

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
ZTE Axon 40 Pro Ürün Resmi

ZTE Akson 40 Pro

ZTE Axon 40 Pro, 499$’lık başlangıç ​​fiyatıyla pek çok birinci sınıf donanıma sahiptir. 144 Hz’de yenileme yapabilen 6,67 inç FHD+ AMOLED panel ile birlikte gelir ve performansı amiral gemisi sınıfı Snapdragon 870’tir. Hatta 100 MP birincil kamera ve USB üzerinden 65 W hızlı şarj desteği ile 5000 mAh büyük bir pil içerir. C Güç Dağıtımı.

ZTE Axon 40 Pro hangi donanımı paketliyor?

ZTE Axon 40 Pro'nun tasarımını gösteren bir görsel

Kaynak: Pocketnow

Şimdi, bu yeni akıllı telefonla ilgili ince ayrıntılara girmeden önce, onu çekici kılan donanıma bir göz atalım.

Önde, çerçeveye doğru hafifçe kıvrılan kenarları olan 6,67 inç FHD+ AMOLED var. Panel, 144 Hz yenileme hızına sahiptir ve ZTE Axon 40 Ultra incelemelerine bakacak olursak, buradaki ekranın kullanımı bir zevk olacaktır. Ne yazık ki, ZTE’nin UDC teknolojisi, geleneksel bir delgeç kesimini dahil etmeyi seçtikleri için bu cihaza ulaşmadı.

ZTE Axon 40 Pro'nun arka panelini gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow

Arkaya dönün ve birden çok öğe içeren bir kamera dizisi bulacaksınız. İçinde üç farklı kamera bulacağınız iki dev dairesel öğeyi barındıran dikdörtgen bölüm var – dördüncüsü flaşın altındaki dikdörtgen bölüme yerleştirilmiştir. Şimdi, kurulum oldukça meşgul görünse de perişan görünmüyor – Nord 2T’deki ikincil kamera için söyleyemeyeceğim bir şey.

Optikten bahsetmişken, bu dörtlü kamera dizisindeki ana bileşen, 4K video kaydını destekleyen 100MP sensördür. Yardımcı rolde ise 8MP Ultrawide, 4cm Makro ve Derinlik Sensörü bulacaksınız. Ve daha önce bahsedilen delgeçte 16 MP’lik bir sensör bulacaksınız. Son yıllarda ZTE, kamerasıyla sensörler arasında eşit bir renk profili sağlayarak sürekli olarak harika bir iş çıkardı ve bunun burada da Axon 40 Pro ile olmasını bekliyoruz.

ZTE, görüntülerle gerçekleştirilecek işlemeyi ve kullanıcının bu telefona yaptığı görevleri halletmek için Snapdragon 870’i seçti. SOC, güç ve verimlilik için mükemmel bir seçimdir ve bunu birçok cihazda standart olarak gördük. parasının karşılığını veren cihazlar — Poco F4 5G, akla ilk gelen yeni bir lansmandır.

Ve cihaza güç sağlamak, 65W şarjı destekleyen 5000 mAh’lik bir hücredir. Kutuya dahil olan bu adaptör, Axon 40 Ultra’da bulunan USB PD şarj cihazıyla aynıysa, ZTE, geliştirilmiş uyumluluk nedeniyle fiyat segmentinde lider olacaktır.

Fiyatlandırma ve Müsaitlik

ZTE Axon 40 Pro'nun tüm profillerini her iki renkte gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow

ZTE Axon 40 Pro, 11 Temmuz’dan itibaren Kuzey Amerika’da ZTE’nin resmi web sitesinde 499$ ve 8GB + 128GB ve 12GB + 256GB varyantları için 599$ fiyatla satışa çıkıyor. Cihaz aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu, Asya Pasifik ve Afrika’nın da mücadeleye katılmasıyla geniş bir kullanılabilirliğe sahip olacak. Ülke ve bölgelerin listesini ve Avrupa fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

SKU

Kuzey Amerika

Avrupa

8GB RAM + 128GB ROM

499 dolar

€499

12GB RAM + 256GB ROM

599 dolar

€599

Ülkeler ve Bölgeler

  • Afrika: Güney Afrika (tüm iller müsait olmayabilir)
  • Asya Pasifik: Avustralya, Hong Kong ÖİB, Endonezya, Japonya, Makao ÖİB, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland, Vietnam
  • Avrupa: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya (tüm iller müsait olmayabilir), İsveç
  • Orta Doğu: İsrail, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Kuzey Amerika: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri (62 eyaletten 56’sı – Amerikan Samoası, Guam, Hawaii, Kuzey Mariana Adaları, Porto Riko, ABD Virjin Adaları hariç)

ZTE Axon 40 Pro’nun avantajları var ama aynı zamanda işleri de var!

Yazıyı bu noktaya kadar okuduysanız ya da okumadıysanız ve hemen buraya atladıysanız ZTE için durum şu şekilde. Donanım teklifleri kesinlikle değerin yüksek olduğu bir seviyede, ayrıca ürünleri için geniş bir kullanılabilirliğe sahipler – her ikisi de başarılı bir orta seviye cihaz yapmak için temel faktörlerdir.

Kuzey Amerika için bu avantajlar, ağlarla uyumluluk kafa karıştırıcı bir muamma olmayacağından, Xiaomi, Realme ve diğerlerinden ithal edilen telefon birimleri yerine bu cihazı seçmeyi kolaylaştırıyor. Kanımca, bazıları bunu o kadar da önemli bir şey değilmiş gibi geçiştirebilir, ancak bu, iç huzuruna sahip olmaya yardımcı olur.

Şimdi tartışılan Çinli rakiplerle birlikte, 500 $ veya daha düşük maliyetli telefonlar için Kuzey Amerika’da bir dayanağı veya en azından bir marka imajı olan devlere, yani Samsung ve Google’a geliyoruz. AI akıllılarıyla Google Pixel 6a köşede ve uzun süreli yazılım desteği ve iyi donanımıyla listenin başında Samsung Galaxy A53 ile ZTE’nin, cihazının rekabetçi kalabilmesi için yazılım öğesine odaklanması gerekecek. . Markanın bu anlamda güvenilir bir sicili yok, bu yüzden işlerini hallettiklerini söylüyorum.

Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Yazılım sorunlarını çözerlerse donanımı için Samsung ve Google yerine bir ZTE telefonu seçer miydiniz? Aşağıda bir yorum ile bize bildirin.