Press enter to see results or esc to cancel.

Sosyal Ağ Uygulamaları

Teknolojinin hızla gelişmesi ile, sosyal ağ platformları da çok hızlı bir şekilde ilerlemekte. Günümüzde artık sosyal ağlara girmek için bilgisayardan çok mobil cihazlar kullanılmaya başladı. İş böyle olunca, sosyal ağlar da kendi mobil uygulamalarını üretmeye başladı. İşte karşınızda en çok kullanılan 7 sosyal ağ.

Facebook: Dünyanın en büyük sosyal ağı, şüphesiz ki Facebook. iPhone sahiplerinin %95’inde bu uygulama zaten bulunuyor. Uygulama kalite olarak düşük olmasa bile, çok da mükemmel olduğunu söyleyemiyorum. Özellikle Paylaş seçeneğinin olmaması, kullanıcıların büyük tepkisine yol açtı. iPhone ve iPad’lerde benzer bir arayüzü olan uygulamanın, her cihazda olması gerektiğini düşünüyorum.

Ücretsiz / Universal / İNDİR

Twitter: Facebook’tan sonra en büyük sosyal ağ olan Twitter’ın uygulaması oldukça başarılı. iOS 5 ile Ayarlar Menüsünden de indirebileceğiniz uygulama, arayüz bakımından hem iPhone hem de iPad için yeterince kullanışlı. Bir kaç hesabı birlikte yönetebildiğiniz uygulama, aynı zamanda Apple’ın kendi sistemi ile de uyumlu çalışıyor. Örneğin; uygulamayı hiç açmadan, Fotoğraf Albümünüzden resim paylaşabiliyorsunuz.

Ücretsiz / Universal / İNDİR

Foursquare: Son zamanlarda popüler olmaya başlayan Foursquare, konumunuzu paylaşmaya yönelik bir sosyal ağ. Henüz iPad uyumluluğu bulunmayan uygulama, bilgisayardan çok mobil platformlarda kullanılması amacıyla üretilmiş. Hoş bir arayüze sahip uygulamanın, kullanıcı sayısı da her geçen gün artmakta.

Ücretsiz / iPhone / İNDİR

Google+: Google günümüze kadar bir çok sosyal platform oluşturmaya çalışmış, ancak başarılı olamamıştır. Google’ın en son oyuncağı Google+’ın kaderini zaman gösterecek. Kullanıcı sayısı olarak diğer sosyal ağlardan biraz geri kalsa da, uygulamanın arayüzü oldukça başarılı. Ancak bu arayüz, internet paketlerine de negatif yansıyabiliyor.

Ücretsiz / iPhone / İNDİR

LinkedIn: Daha çok kariyer geliştirmeye yönelik bir sosyal ağ olan LinkedIn, geçtiğimiz günlerde uygulamasını iPad ile uyumlu hale getirdi. Özellikle iPad bakımından düşündüğümüzde, arayüzü en kuvvetli sosyal ağlardan biri. Foursquare’de olduğu gibi, bu uygulama da yükseliş döneminde.

Ücretsiz / Universal / İNDİR

Instagram: Geçtiğimiz haftalarda Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındığı haberleri ile gündeme oturan Instagram, bir fotoğraf paylaşma platformu. Uzun bir süre boyunca sadece iPhone’larda kullanılan uygulama, bundan bir iki ay önce Android’de de kullanılmaya başladı. Farklı lens seçenekleri ile resimlerinizi apayrı boyutlara ulaştıracaksınız.

Ücretsiz / iPhone / İNDİR

Pinterest: En yeni sosyal ağlardan biri olan Pinterest, resimlerinizi etiketleme sistemi ile çalışıyor. Etiketlere göre insanların paylaşımlarınız görebildiğiniz sistemde, siz de kendi resimlerinizi etiketleyerek başkalarına ulaştırabiliyorsunuz. Arayüz olarak başarılı gördüğüm uygulamanın, iPad uyumluluğu bulunmaması bu uygulama için büyük eksiklik.

Ücretsiz / iPhone / İNDİR

0 Comments

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Leave a Comment


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261