Press enter to see results or esc to cancel.

Not Alma Uygulamaları

 

Teknolojinin gelişmesi ile defter ve kalemin yerini alan tabletler, hayatı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Not Alma Uygulamaları; notlarınızın her an elinizin altında olmasını sağlayıp, size not almak için sınırsız bir alan sağlıyor. AppStore’da bulunan yüzlerce not alma uygulaması arasından hangisini alacağınıza karar veremiyorsanız, bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

 

Penultimate: AppStore’daki en ünlü not alma uygulamalarından biri olan Penultimate, geçtiğimiz gün Evernote tarafından satın alındığı haberleriyle gündeme gelmişti. Gerçekten kaliteli bir çizim olanağı sağlayan uygulama; 0.99$ gibi, alternatiflerine göre çok ucuz bir fiyata satılıyor. Her türlü el hareketinizin çok hassas bir biçimde dijital ortama aktarılmasını sağlayan Penultimate, çantanızda taşıdığının sonsuz yapraklı bir defter görevi görüyor.

0.99$ / iPad / İNDİR

 

Noteshelf: Bir çok farklı yeteneği ile, bir uygulamada aradığınız her şeyi Noteshelf’te bulabileceksiniz. Bileğinizin yanlışlıkla bir şeyler çizmesine engel olan Wrist-Protection özelliği sayesinde size büyük kolaylık sağlayan Noteshelf, birbirinden farklı renkteki kalem seçenekleri ve şık arayüzü ile AppStore’da bulunan en başarılı uygulamalar arasında. Dropbox ve Evernote gibi bir çok platform ile senkronize çalışabilen uygulama, defterlerinizi sayfa sayfa PDF veya resim olarak kayıt edebilme özelliğine de sahip.

5.99$ / iPad / İNDİR / Detaylı Bilgi

 

UPad: Not alma uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan UPad’de yok yok. Özellikle geometrik çizim yapmak isteyenler için çok kullanışlı bir uygulama olan UPad, hassaslık bakımından rakiplerine göre biraz eksik kalıyor. Noteshelf’teki Wrist-Protection’a benzer bir özellik de yine bu uygulamada mevcut. Kısaca, bir Not Alma Uygulamasından fazlasını arayanlar, UPad’e bir bakmalılar.

4.99$ / iPad / İNDİR

 

 

Bamboo Paper: Hassasiyet bakımından en az Penultimate kadar gelişmiş olan Bamboo Paper, ücretsiz olması ile farkını ortaya koyuyor. En büyük eksik yanı olan defter sınırlaması da, uygulama için alım ile çözümleniyor. Yetenekleri Noteshelf veya UPad kadar gelişmiş olmasa da, işinizi büyük ölçüde görüyor.

Ücretsiz / iPad / İNDİR

 

Paper by FiftyThree: Not almadan çok resim çizmek için geliştirilmişe benzeyen Paper by FiftyThree, arayüz tasarımı olarak oldukça başarılı. İlk bakışta ücretsiz gibi görünse de, tam verim ile kullanmak için 6.99$’lık bir uygulama içi alımı gözden çıkarmalısınız. iPad’i ile resim çizerek eğlenmek isteyenler ise, bence hiç düşünmeden bu uygulamaya sahip olmalılar.

Ücretsiz / iPad / İNDİR / Detaylı Bilgi

 

 

 

Notes Plus: Bir çok özelliğe sahip olan Notes Plus, PDF dosyalar üzerinde not tutma ve ses kaydetme gibi özelliklere de sahip. Kullanımı diğer uygulamalar kadar kolay olmasa da, oldukça başarılı ve yetenekli bir uygulama. Fiyat bakımından alternatifleri arasında en pahalı olmayı başarabilen uygulama, el yazınızı metin haline getirme özelliğine de sahip.

7.99$ / iPad / İNDİR

 

 

Notability: Notlarınıza ses kaydı ekleme imkanı olan uygulama, temel not alma işlevlerinin çoğunu yapıyor. Yine de kaliteli ve çok işlevli bir uygulama arayanlara Natability’i fazla önermiyorum. Ama bana sade ve basit özellikli bir uygulama yeter diyorsanız, seçim sizin.

4.99$ / iPad / İNDİR

 

 

MyScript Memo: MyScript Memo; bir not alma uygulamasından çok, el yazısını metin yazısına çeviren bir uygulama. Resim çizme gibi amaçlarla da kullanılabilen uygulama, Türkçe desteğine de sahip. Yani Türkçe yazılarınızı da çok kaliteli bir biçimde çevirebiliyor. MyScript Memo’yu diğer uygulamalardan ayıran bir diğer özelliği de Universal olması. Üstelik ücretsiz.

Ücretsiz / Universal / İNDİR

 

 

Ghostwriter Notes: Temel işlevlerin çoğunu başarılı bir şekilde yapabilen Ghostwriter Notes, tasarım olarak benden düşük not aldı. İşlevsellik olarak herhangi bir sorun olmayıp, Dropbox ve Evernote gibi sistemlerle de senkronize çalışabiliyor.

4.99$ / iPad / İNDİR

-SONUÇ-

Başarılı bir not alma uygulaması arayanlara hiç düşünmeden önerebileceğim uygulamalar; Penultimate, Noteshelf, UPad ve Notes Plus. Bunların dışında kısa notlar almak veya minik resimler çizmek için Bamboo Paper isimli uygulama yeterli olacaktır. Not almadan çok, resim çizmek için uygun bir uygulama arıyorsanız da Paper by FiftyThree size önereceğim en kaliteli uygulamalardan biridir.

1 Comment

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

1 Comment

Küçük Elma Kurdu

[…] kalan, ama hala faydalanabileceğinizi düşündüğüm iPad’den not alma konusundaki yazıma da buradan […]


Leave a Comment


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261