Press enter to see results or esc to cancel.

Ekip iletişiminde yeni boyut, Slack! [Video]

Bir klüp organizasyonunda, bir girişim ekibinde, bir şirket planlamasında veya herhangi bir takımda; nerede olursa olsun teknolojiye en çok iletişim alanında ihtiyaç duyuyoruz. Ben de bugün ekip iletişimini kolaylaştırmak adına günümüzde gelinen son noktayı sizlere tanıtacağım, Slack! 

Slack’i sizlere tanıtmadan önce neden böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyduğumu ve benim Slack’i ilk olarak nasıl tanıdığımı kısaca anlatmak istiyorum. Bu sayede belki siz de kendiniz için Slack’e geçiş vaktinin geldiğini hissedersiniz. 😉

Birden fazla klüpte aktif rol alan bir üniversite öğrencisi olarak, bu klüplerin iletişim çabaları neredeyse 2 senedir beni bunaltmıştı. Mail üzerinden gönderilen toplantı notları, WhatsApp üzerinden haberleşme, bu sırada üst üste gelen konular ve birbirine giren konuşmalar, Skype toplantıları, Dropbox gönderileri… Teknolojiyi bu kadar aktif bir şekilde hayatımızda kullanırken her şey o kadar dağınık geliyordu ki! İşin aslı henüz Slack gibi bir uygulamanın varlığından haberim olmadığı için tüm iletişimin bir uygulama üzerinden gerçekleştirileceği bir girişim yapmaya bile hazırlanmıştım bir kaç arkadaşımla. 😀 Ama buna gerek olmadı, çünkü böyle bir uygulama zaten vardı! O tren geçmişti anlayacağınız… 😀

Her şey bir arada! Her zaman…

Slack’te bir ekip kurarak ekip arkadaşlarınıza birer davet maili gönderiyorsunuz. İnsanlar teker teker sisteme giriş yaptıktan sonra, artık tüm iletişiminizi tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamada bulunan Channel‘lar sayesinde farklı konuları birbirine karıştırmadan aynı ekip ile rahatlıkla konuşabiliyorsunuz. İstediğiniz kişileri yazılarınıza mention‘layarak onların dikkatini çekebiliyor, mention dışında gelen mesajların sizi rahatsız etmemesi için ayarlar kısmından bildirimleri azaltabiliyorsunuz. Aynı zamanda bir kişi ile özel konuşmak isterseniz de yine Slack üzerinden DM gönderebiliyorsunuz.

Ekran Resmi 2015-06-19 18.09.05

Sadece fotoğraf değil, istediğiniz her türlü belgeyiDrag and Drop” sistemi ile ekibinize gönderebiliyorsunuz. Bilgisayarınızdan gönderdiğiniz bir PDF’i ekip arkadaşlarınız telefonlarında başka bir uygulamaya geçmeden rahatlıkla inceleyebiliyorlar. Aynı şey Word, PowerPoint ve benzeri dosyalar için de geçerli. Gönderilen belgelere özel açıklamalar koyabiliyor, altına yorumlar yazabiliyor ve geçmişte kaybolma derdi olmadan rahatlıkla saklayabiliyorsunuz.

Ekran Resmi 2015-06-19 18.09.19

Dropbox, Asana, Google Drive gibi bir çok sistemi Slack’inize entegre ederek yine uygulamadan çıkmadan bir çok şeye erişim sağlayabiliyorsunuz.

Benim Slack hakkında en çok sevdiğim özellik ise neredeyse her platformda mükemmel bir şekilde çalışıyor olması. iOS, Android, MacOS ve hatta Apple Watch için bile ayrı bir uygulaması olması her şeye her zaman erişebilmenizin kapılarını aralıyor. Oldu da telefonunuzun şarjı bitti ve dışarıda mısınız, herhangi bir cihaz üzerinden slack.com’a giderek hesabınız ile giriş yapıp iletişimden kopmuyorsunuz.

Ekran Resmi 2015-06-19 18.14.30

Slack tamamen ücretsiz olmakla beraber, daha yüksek özelliklere sahip olan ücretli paketlerini almak da mümkün. Ücretsiz üyelik tipinin dışında Standart, Plus ve henüz aktif olmamış olan Enterprise üyelik tipleri aşağıdaki özellik ve fiyatlarla size sunuluyor.

Ekran Resmi 2015-06-19 17.25.46

Ben şahsen günlük hayatta ait olduğum sosyal medya ekibi ile Slack üzerinden haberleşiyorum ve bu sisteme geçtiğim için gerçekten mutluyum. Sizlere de şiddetle tavsiye ediyor, düşüncelerinizi yorum olarak paylaşmanızı bekliyorum. Yazıyı kapatmadan Slack’i anlatan bir adet videoyu da sizinle hemen aşağıda paylaşıyorum.

available-on-iphone-app-store-logo


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261