Press enter to see results or esc to cancel.

Müzikte başka bir boyut, Musixmatch!

Dinlediğiniz müzikten aldığınız keyfi katlamak adına geliştirilen Musixmatch uygulaması, arkada çalan şarkıların sözlerini müzikle eşzamanlı bir şekilde size sunmak üzerine kurulmuş. Çok geniş bir lyric kütüphanesine sahip olan uygulama, bir çok güzel detay düşünülerek üretilmiş. İşte Musixmatch’e ait bazı özellikler;

Geniş Lyric Kütüphanesi

Daha önce Müzik Uygulamaları yazımızda da bahsettiğimiz TuneWiki veya MetroLyrics gibi bir çok lyric uygulaması AppStore’da yer alıyor. En az benzeri uygulamalar kadar büyük bir yerli ve yabancı müzik arşivi bulunan Musixmatch, kendi iddiasına göre dünyanın en büyük içerikli lyric kataloğu.

‘Kareoke’ mi?

Benim uygulamayı ilk yüklediğim anda dikkatimi en çok çeken kısım “Sing Along” isimli özellikti. Tıpkı bir Kareoke’yi andıran bu özellik, uygulamanın şarkıdan sözleri çıkarması ve onun yerine sizin şarkıyı söylemeniz mantığına dayanıyor. Üst kısımda GuitarHero’lardaki gibi bir çubuk yer alıyor ve kulaklığı takmanız halinde söylediklerinizi algılıyor. Tabi ki kulaklığa gelen ses de kendi sesiniz!

Şarkıdan sözleri çıkarma olayının yazılımsal olduğunu düşünüyorum, ki bazı parçalarda bu işlemin çok da başarılı bir şekilde sonuçlanmadığına şahit oldum. Yine de genellemeye vurursak oldukça başarılı ve bir o kadar da eğlenceli. Şarkı söylemeyi biraz bile seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz!

Apple Watch Desteği

Uygulamanın internet sitesine bakarsanız Google Glass dahil neredeyse her teknolojik cihaz için bir versiyonunun bulunduğunu görürsünüz. Bu durumda Apple Watch’un eksik olması beklenemezdi, ve de eksik değil. AppStore’da gezerken Apple Watch uygulamasının da detaylarına erişebilirsiniz -henüz donanım eksikliğinden dolayı deneme fırsatı bulamadım şahsen-. Ama teorik olarak dinlediğiniz şarkıların sözlerini saatten takip etmeniz birinci amaç diyebiliriz.

Musicid nedir?

Tıpkı Shazam veya Soundhound’da olduğu gibi, ortamda çalan şarkıyı dinleyerek tanımlama yeteneği bu uygulamanın bünyesinde de var. Music Identify‘ın kısaltması olan Musicid de kabaca bu özellik oluyor.

Uygulama ana hatları ile bu şekilde, bence kesinlikle her iPhone’da olması gereken bir uygulama. En azından telefonundan müzik dinleyen herkes için büyük nimet olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar bazı sözler senkronize bir şekilde dönmese bile, şu ana kadar denediğim her şarkının sözlerini sorunsuz bir şekilde buldu. Sonuç; ücretsiz ve tavsiye edilir!

available-on-iphone-app-store-logo


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261