Press enter to see results or esc to cancel.

WhatsApp Soruları – I

Soru-Cevap kapsamında WhatsApp hakkında bize gelen soruları cevaplamaya bu yazı ile başlıyoruz. Bu yazıda WhatsApp’ta engelleme konusunda ve sohbet bölümünde karşılaşılan gariplikler hakkında bazı soruları cevaplayacağız. Sizlerin de merak ettiğiz ve sormak istediğiz şeyler varsa, iletişim bölümünden bize ulaşabilir veya bu yazıya yorum olarak girebilirsiniz.

WhatsApp’ta bir kişiyi nasıl engellerim?

WhatsApp’ın içerisinden Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> Engellenenler bölümüne gelerek, “Yeni ekle“den engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Karşımdakinin beni engellediğini nasıl anlarım?

Buna benzer bir şekilde “Engellediğim kişi, onu engellediğimi anlar mı?” şeklinde de çok soru geldiği için ilk olarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum. WhatsApp’ta engellenen kişi bu durumdan tam olarak emin olamaz, ancak engellenme durumunun bazı belirtileri vardır.

Engellenen kişi,

  • Karşı tarafın son görülmesini (lastseen’ini) göremez.
  • Attığı tüm mesajlar “tek tik”te kalır.
  • Karşı tarafın profil resmine ve durumuna erişemez.

Ancak bu durumlar WhatsApp’ı tamamen kaldırılan kişiler karşısında da aynıdır. Bu yüzden engelleme konusunda kesin bir yargıya varamayacağınızı unutmayın.

Engellediğim kişi bana mesaj atarsa haberim olur mu?

Hayır, haberiniz olmaz. Engellemenin mantığı gereği, hiç bir mesajı ya da hareketi göremezsiniz. Aynı şekilde karşı tarafın son görülmesini (lastseen’ini) de göremezsiniz.

Engellendiği sırada atılan mesajlar, engel kalktıktan sonra iletilir mi?

Hayır, iletilmez. Engellenen kişide o mesajlar tek tik olarak gözükmeye devam eder. Engelleyen kişiye de tekrar gönderilmediği sürece iletilmez.

Hiç konuşmadığım biri, sohbetlerde gözüküyor nedendir? 

Bir kişi ile hiç konuşmamanıza rağmen sohbetlerde görünüyorsa, muhtemelen o kişinin mesaj gönderme ekranına bir kaç kez girmişsiniz demektir. Diğer bir deyişle, mesaj göndermemenize rağmen son görülmesine (lastseen’ine) bir kaç kez baktığınız kişiler sohbetler bölümünde görünür.

Karşı tarafın bundan haberi olur mu?

Hayır, olmaz.

Sizden gelen soruları cevaplamaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin… 😉

Comments

8 Comments

Eto

Bildiğiniz üzere yeni gelen mavi tikle birlikte gruplarda her şey daha şeffaf oldu. Fakat bazen foto indirip açmamamızı rağmen karşı tarafta “görüldü” olarak gözükür mü? Bunu engellemenin bir yolu var mı? Teşekkürler

tolga

merhaba watsapta grup kurdum kandıl msajı ıcın yannız herkezın msjı bırbırıne gırdı bende grubu sıldım boylellıkle gruba kattıgın kısılerın msjlarıda duzlmısmıdır ?

emre

Whatsapdan mesaj attim tek tık iken engelledim mesaj gidermi engelledigim halde

elif

wpde son gorulmesi bana 00.27 ama annemde ve arkfasimda 12 diger arkdasimda ise 00.27 mesajim 1 tik sizce beni engelledi mi ama pp sini ve gorulmesi 00.27 durumunu goruyorum

Melike

Whatsapp da onemli konusmalarim var silmemem gerekiyo fakat numarami degistirmek zorundayim mesajlari silmeden numarami nasil degisebilirim

Emre

Engelli olmadığı halde konustugum ama durumu fotoğrafı ve son görülmesi gözükmüyor lutfen bunu cevaplandırın

Melo

Mesela bir fotograf attik ve tek tik çikar cikmaz engelledik. 2 tik olmadan. O mesaj gitmis olur mu olmaz mi?

Tugrul

Slm ben bir kişiye mesaj gönderdim iletildikten sonra da engelledim mesajım gitmişmidir yani okunuşmudur


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.