Press enter to see results or esc to cancel.

WhatsApp Soruları – I

Soru-Cevap kapsamında WhatsApp hakkında bize gelen soruları cevaplamaya bu yazı ile başlıyoruz. Bu yazıda WhatsApp’ta engelleme konusunda ve sohbet bölümünde karşılaşılan gariplikler hakkında bazı soruları cevaplayacağız. Sizlerin de merak ettiğiz ve sormak istediğiz şeyler varsa, iletişim bölümünden bize ulaşabilir veya bu yazıya yorum olarak girebilirsiniz.

WhatsApp’ta bir kişiyi nasıl engellerim?

WhatsApp’ın içerisinden Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> Engellenenler bölümüne gelerek, “Yeni ekle“den engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Karşımdakinin beni engellediğini nasıl anlarım?

Buna benzer bir şekilde “Engellediğim kişi, onu engellediğimi anlar mı?” şeklinde de çok soru geldiği için ilk olarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum. WhatsApp’ta engellenen kişi bu durumdan tam olarak emin olamaz, ancak engellenme durumunun bazı belirtileri vardır.

Engellenen kişi,

  • Karşı tarafın son görülmesini (lastseen’ini) göremez.
  • Attığı tüm mesajlar “tek tik”te kalır.
  • Karşı tarafın profil resmine ve durumuna erişemez.

Ancak bu durumlar WhatsApp’ı tamamen kaldırılan kişiler karşısında da aynıdır. Bu yüzden engelleme konusunda kesin bir yargıya varamayacağınızı unutmayın.

Engellediğim kişi bana mesaj atarsa haberim olur mu?

Hayır, haberiniz olmaz. Engellemenin mantığı gereği, hiç bir mesajı ya da hareketi göremezsiniz. Aynı şekilde karşı tarafın son görülmesini (lastseen’ini) de göremezsiniz.

Engellendiği sırada atılan mesajlar, engel kalktıktan sonra iletilir mi?

Hayır, iletilmez. Engellenen kişide o mesajlar tek tik olarak gözükmeye devam eder. Engelleyen kişiye de tekrar gönderilmediği sürece iletilmez.

Hiç konuşmadığım biri, sohbetlerde gözüküyor nedendir? 

Bir kişi ile hiç konuşmamanıza rağmen sohbetlerde görünüyorsa, muhtemelen o kişinin mesaj gönderme ekranına bir kaç kez girmişsiniz demektir. Diğer bir deyişle, mesaj göndermemenize rağmen son görülmesine (lastseen’ine) bir kaç kez baktığınız kişiler sohbetler bölümünde görünür.

Karşı tarafın bundan haberi olur mu?

Hayır, olmaz.

Sizden gelen soruları cevaplamaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin… 😉


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261