Press enter to see results or esc to cancel.

Asphalt 8: Airborne – İncelemesi

Asphalt 8 - İncelemesi

Mobil platformların en meşhur oyun geliştiricilerinden Gameloft, ünlü yarış oyunu Asphalt’ın yeni sürümünü bugün AppStore’a gönderdi. Daha önce incelemesini yaptığımız Asphalt 6 ve Asphalt 7‘den sonra; bugün serinin en gelişmiş oyunu olan Asphalt 8: Airborne ile karşınızdayız. Yeni sürümde yepyeni arabalar ile karşımıza çıkan Asphalt, aynı zamanda sıradışı bir oyun deneyimi sunuyor.

Bu seviyede bir oyun için fiyatı oldukça uygun olan Asphalt 8’e, 1,79TL karşılığı sahip olabilirsiniz. Ayrıca oyun Universal olmasından dolayı; bir kere satın alarak hem iPhone hem de iPad’iniz üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ancak oyunun boyutunun yeterince fazla olduğunu da unutmamak gerek. Tam olarak 884 MB, sonra satın aldığınızla kalmayın. 😀

Anamenü

Oyunun ana menüsü diğer sürümlere oranla biraz daha karışık. En azından ben böyle düşünüyorum. Hatta bu ana menünün biraz da Real Racing 3‘ü andırdığı kanaatindeyim. Ancak çok zaman geçmeden neyin nerede olduğuna kolaylıkla alışıyorsunuz.

Görevler

Oyunun Career bölümü bir çok sezondan oluşuyor. Yeterli sayıda yıldızı toplamadan -uygulama içi satın alım yapmadığınız sürece- diğer sezonlara geçiş yapamıyorsunuz. Ayrıca her sezonda farklı tipte bir çok görev bulunuyor. Yaklaşık olarak 8 sezon ve 180 farklı görev.

oyundan bir kare

Farklı demişken, Asphalt 8 ile beraber; oyunda bulunan arabaların %80’i de değişmiş durumda. 47 tane lüks araç, sizin onları kullanmanızı bekliyor. Ayrıca 9 tane de birbirinden ilginç ve hoş harita bulunuyor, Asphalt’ın bu son sürümünde.

Oyun sadece görevleri yapmaya dayanmıyor tabi ki. Aynı zamanda Game Center üzerinden başkalarıyla da Online bir şekilde yarışabiliyorsunuz.

kontroller

Araçların kullanımı tıpkı Asphalt 6 ve 7‘deki gibi. Ekstra bir değişiklik yok. Otomatik hızlanma, sol tarafla fren, sağ tarafla Nitro; şeklinde oynanacağı gibi farklı seçenekler de mevcut.

Oyundan bir kare-2

Kullanımda bir fark olmadı derken; Asphalt 8 ile beraber “Yerçekimine Karşı Gelen Bir Deneyim” yaşadığınızı da belirtmekte fayda var. Aksiyon dolu pistler ile iç içe bulunan ve adeta arabalar ile havada süzülmenizi sağlayan parkurlar; Asphalt 8’in en dikkat çekici özelliklerinden biri bence.

uygulama içi satın alım

Uygulamanın fiyatı ne kadar uygun da olsa; neredeyse her pencerede bir uygulama içi satın alım bölümü bulunuyor. Her ne kadar ben bu tarz satın alımları hiç kullanmasam da; oyunun daha başındayken, en sonundaymış gibi bir deneyim yaşamak istiyorsanız; bu bölümle ilgilenebilirsiniz.

Bizce; Açık konuşmak gerekirse; oyunda pek bir gerçekçilik yok bence. Ama Asphalt serisinin tarzı da bu. Daha çok aksiyon, daha çok heyecan, daha çok hız… Bu kriterleri göz önünde bulundurunca, bence çok başarılı bir oyun yapmış yine Gameloft. Ayrıca haritaların tek bir yol değil de; sürekli kesişen bir çok yoldan oluşması da hoşuma giden taraflarından biriydi. Hem tasarım hem eğlence, hem fiyat hem de kanaat puanlarından tam puan alan Asphalt 8; sadece büyük boyutundan ötürü yüklemeye değerlik kategorisinden yarım puan aldı. Dürüst olmak lazım; bu oyunu iPad’imden zevkle oynarken, asla iPhone’uma yüklemeyeceğim…

asphalt 8

( Yazı No: -163- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261